Skocz do zawartości

Jakie stereo do małego pokoju w budżecie 4500 zł?


Koluś

Recommended Posts

Stoję przed wyborem zestawu stereo do pokoju o wymiarach 4x2,5 m. Kolumny będą stały przy dłuższej ścianie, na meblach, a pomiędzy nimi TV. I tutaj może być problem, bo mam dość specyficzne meble, przez co pomiędzy krawędziami TV a bokami szafek jest po 23,5 cm wolnej przestrzeni. Obawiam się, że kolumny będą się tam dusić. Ale innej opcji ustawienia nie mam puki nie zrobię przemeblowania. Meble mają głębokość 32 cm.

Kilka lat temu miałem zestaw Pioneer A-40AE + Pylon Audio Pearl 27 i ogólnie byłem z niego zadowolony, choć w niektórych utworach brakowało mi głębszego basu. Teraz zastanawiam się nad Denon DRA-800H + Pylon Audio Pearl Monitor a po kolejnej wypłacie myślę dokupić subwoofer REL HT/1003, żeby uzupełnić dolne pasmo.

Kolejna moja obawa to bass reflex z tyłu kolumn i 7 cm wolnej przestrzeni do ściany. Zwracam się więc do was z zapytaniem czy taki zestaw ma sens w moich warunkach? Czy może lepiej coś mniejszego i bass reflex z przodu, albo obudowa zamknięta? Zależy mi też, aby w przyszłości można było rozbudować zestaw do kina domowego, oczywiście jak będę miał dostępny większy metraż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli myslisz o monitorach to faktycznie sub się przyda.

Jednak zamiast perl monitor zwrocił bym uwagę na Monitor Audio Bronze 100 albo Magnat Signature 503 jesli już do połączenia z DRA800.

To tak średnio grający amplituner w stereo. Do niego kolumny jasne, rozdzielcze szybkie pasują.

Ewentualnie Cambridge AXR 100 i wtedy możesz wybrac coś cieplejszego jak Pearl monitor, albo lepiej ELAC B6.2, KEF Q 350

Pomysł z HT1003 z czasem jest dobry.

Albo używany REL ale serii T typowo do stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Jest kilka opcji, ale DRA-800H obecnie bym odpuścił. Jeśli szukasz HDMI ARC oraz usług sieciowych, to spojrzałbym na WiiM Amp, który wkrótce będzie dostępny. Spojrzałbym też na Cambridge Audio AXA35, Taga Harmony HTA-800B, a także Yamahę A-S301, a do nich WiiM Mini jako streamer :) 

Z kolumn zachęcę do obejrzenia naszego filmu, gdzie omawiamy kilka najciekawszych opcji w tym budżecie. Poza nimi spojrzałbym na Focal Chora 806, które mamy w bdb cenie i fajnie pasują do Tagi :) 

Zapraszam również do kontaktu i umówienia się na odsłuch ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tak nie dużym pomieszczeniu, nie myślałbym póki co o subwooferze. Można się do niego przymierzyć ale najpierw posłuchaj tam samych głośników :)

Propozycja naszym zdaniem:

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/bluesound-powernode-edge.html

Bluesound Powernode Edge, mały z HDMI, pełnym stremingiem

Oraz

Głośniki Indiana Line Tesi 261

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

Ciepło grające głośniki, miłe dla ucha, nie zajmą Ci dużo miejsca.

Taki zestaw bardzo chętnie zaprezentujemy Ci w salonie, zapraszamy:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Z przedstawionych przez was propozycji kolumn najbardziej kuszą Monitor Audio Bronze 100, lecz zmieszczą mi się na styk. Będą musiały stać 1 cm od ściany i podobnie między bokiem szafki a TV. No i cena troszkę za wysoka. Także chyba bardziej skłaniałbym się ku Monitor Audio Bronze 50. Co myślicie? Co do amplitunera to zostanę raczej przy Denonie, ponieważ jak wspominałem zależy mi na możliwości późniejszej rozbudowy do kina domowego. Ten Wiim Amp wydaje się atrakcyjny cenowo i ogólnie fajnie się zapowiada, ale nie ma wyjścia pre-out, żeby podłączyć amplituner wielokanałowy. 

Edytowano przez Koluś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...