Skocz do zawartości

Przesiadka z TESI 661 (4/7tys)


LICHU

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się przesiąść z kolumn tesi661 na coś znacznie bardziej jakościowego, grającego szeroko, detalicznie z pełną głębią.  Budżet to kwota między 4/7 tys. Wiadomo sklepy tutaj dają obecnie dość spore rabaty. Będzie to grało z cxa81 + cxn v2, pokój z kuchnią to około 32m2. Rozmieszczenie kolumn to około 2,3m a siedzę od nich w odległości 2,7m. Raczej kolumny podłogowe ze względu na dzieci. Kolumny podstawkowe łatwiej zrzucić. Czy jesteście mnie w stanie na coś nakierować ?

Edytowano przez LICHU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LICHU napisał:

Czy jesteście mnie w stanie na coś nakierować ?

Tak.

Najpierw popraw w tytule wątku tyś na tys. W treści również.

Oczy bolą jak w co drugim wątku ktoś pyta o sprzęt w określonym budżecie i zapisuje tysiące w tyś.

😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LICHU changed the title to Przesiadka z TESI 661 (4/7tys)
7 minut temu, DiBatonio napisał:

Tak.

Najpierw popraw w tytule wątku tyś na tys. W treści również.

Oczy bolą jak w co drugim wątku ktoś pyta o sprzęt w określonym budżecie i zapisuje tysiące w tyś.

😉

 

A faktycznie :) słownik z tel nie zwróciłem uwagi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LICHU napisał:

Witam. Chciałbym się przesiąść z kolumn tesi661 na coś znacznie bardziej jakościowego, grającego szeroko, detalicznie z pełną głębią.  Budżet to kwota między 4/7 tys. Wiadomo sklepy tutaj dają obecnie dość spore rabaty. Będzie to grało z cxa81 + cxn v2, pokój z kuchnią to około 32m2. Rozmieszczenie kolumn to około 2,3m a siedzę od nich w odległości 2,7m. Raczej kolumny podłogowe ze względu na dzieci. Kolumny podstawkowe łatwiej zrzucić. Czy jesteście mnie w stanie na coś nakierować ?

U mnie z CXA81 graly Pylon Diamond 25. Bardzo przyjemnie to brzmialo.

W trójkącie okolo 2 na 2 na 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować połączyć ta elektronikę z Pylonem serii Diamond.

To ciepłe kolumny ale jednak no znacznie wyższej klasy od Indiana Line. Dzwiek bedzie głebszy bardziej rozdzielczy.

Jesli lubisz na prawde jaśniejsze granie to jeszcze Heco Revolution 7 wchodzą w gre albo Monitor Audio Silver 300. Aczkolwiek nie wszyscy lubią takie połaczenie z Cambridge.

Ciekawym pomysłem moga być tez używane Tannoy Precision 6.4 albo Fyne F 502.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też zdecydowanie bym spróbował z Pylon Diamond 25 :) 

Bardziej detalicznie faktycznie zagrają Silver 300, ale to kosztem objętości basu. W połączeniu z CXA81 będzie dość jasno w górze. Fyne F502 również ciekawa opcja, mamy je w outlecie w fajnej cenie ;) Granie szerokie, obszerne, z mocnym dołem. Q Acoustics 5050 też mogą się spodobać (przynajmniej znając model 5040), podobnie Polk R600. W razie czego zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuch :) Sprawdzisz wszystkie opcje na spokojnie w jednej z naszych sal odsłuchowych, przy dobrej kawie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym tego objętością basu.

Pylon ma miekszy przez co wydaje się go być wiecej. Silvery mają go punktowy, bardziej zmienny. ale ilościowo to nie powiedział bym aby go było mniej. Chodź może być takie odczucie odbioru.

Do QA5050 aby to fajnie zagralo trzeba mocny, wydajny, dobry wzmacniacz.

Moim zdaniem inny niż CXA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...