Skocz do zawartości

Podpowiecie ? Sprzęt do salonu 30m2


Munio

Recommended Posts

Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać - Siema :)

Poczytałem trochę forum i strony www, ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie jestem niestety znawcą sprzętu audio, natomiast słuchanie muzyki sprawia mi dużą przyjemność 😜

W związku z tym, proszę Was o pomoc w wyborze 1szego, poważniejszego zestawu audio.

Rozglądam się za sprzętem do pomieszczenia o pow.ok 30m2 w domu (salon, jadamnia + kuchnia). Budżet na całość ... jakieś 6000-7000 pln.

Przewiduję (o ile to sensowne) 2 kolumny podłogowe + wzmacniacz + ew. subwoofer.

Zależy mi na podłączeniy sprzętu pod TV, do oglądania filmów, możliwości słuchania radia (amplituner ?) oraz EWENTUALNIE puszczenia muzyki z BT (telefon/tablet).

Cenię sobie odpowiednio słyszalne niskie tony i czysty dźwięk przy właściwej mocy. Nie jestem zapaleńcem muzyki klasycznej lub utworów filharmonii. W większości słucham polskiego rapu, muzyka filmowa, mix music, pop i house.

Podpowiedzcie proszę, na co zwracać uwagę. Czy w tej kwocie można skompletować coś nowego, co dobrze zagra ?

Taki przykład jest logiczny? -

1. YAMAHA MusicCast R-N600A

2. YAMAHA NS-F350

3. Subwoofer ?

Dziękuję Wam za zainteresowanie 🙏

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając budzet 7K wybrałeś ekstremalnie słaby zestaw.

W tej cenie powinieneś zainwestować w lepszy wzmacniacz /amplituner oraz zdecydowanie lesze kolumny, Nawet kosztem suba. Ale to jest do rozważenia.

Przykładowo.

Cambridge CXA61 + KEF Q350 + SVS SB2000 / REL HT1205

Cambridge AXR 100 + Heco Aurora 1000

Cyrus ONE + Aurora 1000 / Elac F6.2

Yamaha As 701 + KEF Q 950

Do wszystkich Wiim mini, do modelu Cyrus Wiim pro +

Zagra to dużo lepiej niż to co wymieniłeś

Chyba że jednak opcja tego suba Ci bardziej pasuje

Magnat MR 780 + Monitor Audio Bronze 100 + SVS / REL

Itp Itd

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też na start pominąłbym subwoofer. Sprawdzisz najpierw, czy starczy Ci dołu z samych kolumn. 

Na pewno rozważyłbym KEF Q750, Monitor Audio Bronze 500 (droższe, ale jako forumowicz możesz liczyć na przyjemny rabat w naszym salonie), System Audio Saxo 60, Q Acoustics 3050i i wiele, wiele innych opcji. Ze wzmacniaczy np. Audiolab 6000A, Octavio AMP, Cambridge Audio CXA61, ponownie sporo rozwiązań ;) Zachęcę do obejrzenia filmu, a także do umówienia się na odsłuch w naszym salonie. Sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział, w jakim kierunku zmierzać z dalszymi odsłuchami i wyborem sprzętu :) Oczywiście jest też opcja, że od pierwszych nutek Ci się spodoba ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, też na start pominąłbym subwoofer. Sprawdzisz najpierw, czy starczy Ci dołu z samych kolumn. 

Na pewno rozważyłbym KEF Q750, Monitor Audio Bronze 500 (droższe, ale jako forumowicz możesz liczyć na przyjemny rabat w naszym salonie), System Audio Saxo 60, Q Acoustics 3050i i wiele, wiele innych opcji. Ze wzmacniaczy np. Audiolab 6000A, Octavio AMP, Cambridge Audio CXA61, ponownie sporo rozwiązań ;) Zachęcę do obejrzenia filmu, a także do umówienia się na odsłuch w naszym salonie. Sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział, w jakim kierunku zmierzać z dalszymi odsłuchami i wyborem sprzętu :) Oczywiście jest też opcja, że od pierwszych nutek Ci się spodoba ;) 

 

 

Z miłą chęcią odwiedzę Was w Pabianicach i zasięgnę wiedzy na miejscu. Na pewno dowiem się sporo istotnych informacji. Biorąc pod uwagę to, że posiadam minimalną wiedzę, doradztwo jest wskazane 😀 dzięki za odpowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

A swoją drogą, co uważacie na temat gniazd podtynkowych do podłączenia głośników. Planuję rozmieszczenie kontaktów w domu i myślę o podłączeniu takim rozwiązaniem przyszłych głośników podłogowych do wznacniacza. Chciałbym uniknąć kabli na widoku biegnących po podłodze...

Jako laik chciałem Was zapytać, czy to dobre rozwiązanie i na co zwrócić uwagę ?

Jeżeli tak, to lepiej gniazdo wtykowe na gołe przewody, czy wtyki bananowe ?

Dobrze rozumiem, że każdy głośnik podpina się do wzmacniacza dwoma przewodami z dwoma wtykami ?

 

Screenshot_20240201-230124_Allegro.jpg

20240201_225952.jpg

Edytowano przez Munio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Munio napisał:

A swoją drogą, co uważacie na temat gniazd podtynkowych do podłączenia głośników. Planuję rozmieszczenie kontaktów w domu i myślę o podłączeniu takim rozwiązaniem przyszłych głośników podłogowych do wznacniacza. Chciałbym uniknąć kabli na widoku biegnących po podłodze...

Osobiście uważam, że ten pomysł wprowadzi wiele ograniczeń: np. wymiana kabli na lepsze czy zmiana konfiguracji ustawienia sprzętu (wzmacniacz i kolumny).

Ale jeśli w to pójdziesz to musisz od razu włożyć dobre kable.

10 godzin temu, Munio napisał:

Dobrze rozumiem, że każdy głośnik podpina się do wzmacniacza dwoma przewodami z dwoma wtykami ?

Generalnie TAK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przesłuchać AudioLab 6000A + KEF R3 META (to będzie jakieś 8,5k zł za set bez źródła i okablowania, ale to zestaw który podoba się wielu osobom. Mocnym punktem są tu KEF-y, ale AudioLab też jest OK, tzn. to jest jeden z tańszych wzmacniaczy który z nimi się dobrze dogaduje - tak wyczytałem). R3 META grają super - to wiele osób potwierdzi, ale jak zwykle trzeba przesłuchać samemu. Jedna uwaga - one powinny być metr od ściany, czyli w praktyce na standach, to ważne!

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 20:44, Munio napisał:

Z miłą chęcią odwiedzę Was w Pabianicach i zasięgnę wiedzy na miejscu. Na pewno dowiem się sporo istotnych informacji. Biorąc pod uwagę to, że posiadam minimalną wiedzę, doradztwo jest wskazane 😀 dzięki za odpowiedź 

Słuchaj sprzetu :)

Dnia 1.02.2024 o 22:59, Munio napisał:

A swoją drogą, co uważacie na temat gniazd podtynkowych do podłączenia głośników. Planuję rozmieszczenie kontaktów w domu i myślę o podłączeniu takim rozwiązaniem przyszłych głośników podłogowych do wznacniacza. Chciałbym uniknąć kabli na widoku biegnących po podłodze...

Jako laik chciałem Was zapytać, czy to dobre rozwiązanie i na co zwrócić uwagę ?

Jeżeli tak, to lepiej gniazdo wtykowe na gołe przewody, czy wtyki bananowe ?

Dobrze rozumiem, że każdy głośnik podpina się do wzmacniacza dwoma przewodami z dwoma wtykami ?

 

Screenshot_20240201-230124_Allegro.jpg

20240201_225952.jpg

Nie audiofilskie. Kable mają być krótkie i solidne. Mają mieć jak najmniej przejść, styków.

To daje najlepsze efekty. Ale działać to będzie. W budzecie 7K za zestaw no troche nie bardzo takie rozwiązanie.

Tak, + i -

Dnia 2.02.2024 o 13:22, Tweeter2016 napisał:

Ja polecam przesłuchać AudioLab 6000A + KEF R3 META (to będzie jakieś 8,5k zł za set bez źródła i okablowania, ale to zestaw który podoba się wielu osobom. Mocnym punktem są tu KEF-y, ale AudioLab też jest OK, tzn. to jest jeden z tańszych wzmacniaczy który z nimi się dobrze dogaduje - tak wyczytałem). R3 META grają super - to wiele osób potwierdzi, ale jak zwykle trzeba przesłuchać samemu. Jedna uwaga - one powinny być metr od ściany, czyli w praktyce na standach, to ważne!

Fajny zestaw. Prawda.

Do Kefa mozna próbować jeszcze podłączać CXA61/ Xindak 06 i Cyrus ONE. Budżet podobny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...