Skocz do zawartości

Może jakiś update?


Mati92

Recommended Posts

Cześć, posiadam taki zestaw stereo:

kolumny: Monitor Audio silver 300 6G
wzmacniacz: Roksan Atessa
gramofon: Pro-ject Debut Carbon EVO z wkładką Ortofon 2M Red
przewody: Tellurium Q Blue II

Ogólnie jestem zadowolony, gra to bardzo fajnie. Dużo zależy oczywiście od rodzaju muzyki i winyla, ale przy muzyce elektronicznej jest sztos, natomiast np przy muzyce rockowej brakuje mi trochę takiego efektu słuchania jakby na żywo, gdzie jak wchodzi gitara to wybija się do przodu a nie gra sobie w tle z resztą instrumentów. Tutaj pytanie, jak mogę rozwinąć swój zestaw? Czy może gramofon połączyć ze wzmacniaczem jakimś dodatkowym urządzeniem? Mi przyszło do głowy, że mogę wymienić wkładkę na Ortofon 2M Bronze, ale czy to ma sens? Naczytałem się, że do pewnych gramofonów to jak założyć silnik mercedesa do syrenki, nie wiem jak jest w moim przypadku. Wszelkie sugestie i rady mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati92 cześć.

Gdybyś zapytał na forum wielbicieli winyla miałbyś zdecydowanie większą szansę na spełnienie potrzeb.

 

Ale pewien fragment Twojego posta był i mi bliski 

28 minut temu, Mati92 napisał:

natomiast np przy muzyce rockowej brakuje mi trochę takiego efektu słuchania jakby na żywo

O ile realizacja/nagranie/miks nie są wykonana przez głuchego reżysera dźwięku, to zastosowanie wzmacniacza A klasowego w topologi SET na triodzie 211 przybliżyło mnie do efektu „jak na żywo”. 

Gitary słyszę no prawie, prawie jak gdzieś obok. Wiem, że to wrażenie. Ale jakieś to takie przyjemne dla uszu/mózgu

No i do tego kolumny. Miałem kilka. Jakby skompresowany dźwięk słyszałem. Dopiero zastosowanie driverów kompresyjnych😃 nomen omen znacznie przybliżyło to wrażenie Live.

Napisałem się, ale czy pomogłem? Na pewno nachwaliłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati92 przejście na brązowego Ortofona będzie dobrym krokiem. Myślę, że może spełnić Twoje oczekiwania co do dźwięku bardziej "gitarowego" (przynajmniej w jakimś stopniu i na jakiś czas) :)

Oczywiście fajnie byłoby mieć troszkę lepszy gramofon (niekoniecznie droższy), ale i do Twojego Pro Jecta można założyć 2M Bronze. Nie będzie to duet jak Syrenka i silnik Mercedesa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

przejście na lepszą wkładkę to może być dobry kierunek :) W razie czego w naszym salonie założymy ją za darmo przy zakupie ;) 

Warto też pobawić się nieco ustawieniem kolumn i podziałać akustycznie jeśli jest taka opcja :) Być może tu jest jednak największy problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, 

przejście na lepszą wkładkę to może być dobry kierunek :) W razie czego w naszym salonie założymy ją za darmo przy zakupie ;) 

Warto też pobawić się nieco ustawieniem kolumn i podziałać akustycznie jeśli jest taka opcja :) Być może tu jest jednak największy problem. 

Jakie wkładki proponujecie jako update oprócz wspomnianego Ortofona Bronze??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Słuchasz tylko z winyla?

Masz wersję stream czy odnosisz się tylko do drapaka?

Moim zdaniem wymiana wkładki albo przedwzmacniacza dobrze tu zrobi.

Szczególnie ze to drugie latwo wypożyczysz do domu i sprawdzisz w domowych warunkach akustycznych.

 

Słucham z winyli i z spotify/tidal, ale nie mam wersji stream, mam wzmacniacz połączony optykiem z TV. Chyba faktycznie wypożyczę przedwzmacniacz i zobaczę czy coś się zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 09:24, Mati92 napisał:

Słucham z winyli i z spotify/tidal, ale nie mam wersji stream, mam wzmacniacz połączony optykiem z TV. Chyba faktycznie wypożyczę przedwzmacniacz i zobaczę czy coś się zmienia.

To polecam wyeliminować TV także jako transport. No chyba że to sony. Nie wiem tych nie znam. Butler mówił że jest dobrze. Wierze.

W LG, Samsung, Panasonic jest słabo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...