Skocz do zawartości

Kolumny do Arcam AVR11


sniff210

Recommended Posts

Witam. 

Które kolumny zagrają lepiej w stereo z amplitunerem Arcam AVR11? Myślę o focal aria 936 lub Kef r7. Obecnie mam Klipsch RP250F. Odległość od głośników 3m. Salon z kuchnią w prostokącie 4mx9m. Słucham głównie z Tidal. Muzyka różna, każda która jest w dobrej jakości od lee ritenour po muzykę elektroniczną jak Tinlicker, ben bohmer

Z góry dziękuję za podpowiedź 

Edytowano przez sniff210
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, a czego Ci brakuje obecnie? KEFy R7 są cieplejsze, łagodniejsze w górnym paśmie, grają też szerzej. Arie mają lepszą detaliczność i bardziej zaznaczoną górę. Obie opcje są dobre patrząc ogółem, więc wszystko pozostanie kwestią Twojego gustu :) 

Ogólnie to przesiadłem się z Marantz SR 6011 na amplituner Arcam AVR11 ponieważ brakowało mi dynamiki w filmach głównie. Dodam, że jeśli chodzi o połączenie Marantza z Klipschami w stereo ale z Subem to grało to pięknie i szczegułowo, detale które były słyszalne w górnym paśmie były delikatne a zarazem takie słyszalne że muzyka czy cicho czy głośno dawała dużą frajdę i można było słuchać tego cały dzień nie męcząc przy tym ucha. Brakowało basu i stąd doszedł sub. Arcam w kinie jest ok, stereo też niczego sobie jeśli chodzi o dynamikę i bas ale ta muzyka bardziej męczy, To co w marantz cykało miło dla ucha w Arcamie jest takie mniej słyszalne, bardziej się zlewa i jest bardziej metaliczne. Marantz sprawiał wrażenie jakby muzyka odrywała się od głośników i płynęła z gracją do ucha słuchacza. Pomimo że to był tylko amplituner to w stereo naprawdę fajnie się tego słuchało (bez suba było do bani jeśli chodzi o bas, ale już z subem było git)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Q21 napisał:

W takim razie skoro brakuje Ci dokładniejszej góry, to Arie są lepszym kierunkiem niż KEF :) KEF też ma ją dokładną, ale nie jest tak zaznaczona. Warto też spróbować z nowymi Pylon Audio Diamond 30 MKII :) 

Ok. A gdybym jednak zdecydował się na wzmacniacz stereo z funkcjami sieciowymi np Marantz 40n to które z powyższych kolumn pasowały by najlepiej ? I czy można by zrobić tak że podczas oglądania filmów sygnał na fronty wychodzi z Arcama i idzie do Marantza który obsługuje fronty ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz :) Marantz ma wejście by-pass (opisane jako POWER AMP IN), więc bezproblemowo podepniesz go do Arcama po preout. Do Marantza moim zdaniem wszystkie mogą pasować, więc wybór powinien paść po odsłuchu, na który serdecznie zapraszam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz pełne kino 5.1?

Bo jeśli tak to idź w tego AVR11. On gra świetnie w stereo i super w kinie. A znakomita kalibracja wyrówna Ci problemy z basem.

Ale nie idź w Arie. Ich czar juz pryska pomału.

KEFy serii R na prawdę fajne kolumny. Diamondy od Pylona tez pasują do Arcama. Dalej Silvery 500 czy Heco Revolution 7.

Jeśli chcesz połączenie kina z stereo to jest dobra droga.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czy będziesz pełne kino 5.1?

Bo jeśli tak to idź w tego AVR11. On gra świetnie w stereo i super w kinie. A znakomita kalibracja wyrówna Ci problemy z basem.

Ale nie idź w Arie. Ich czar juz pryska pomału.

KEFy serii R na prawdę fajne kolumny. Diamondy od Pylona tez pasują do Arcama. Dalej Silvery 500 czy Heco Revolution 7.

Jeśli chcesz połączenie kina z stereo to jest dobra droga.

 

 

Tak. Mam kino 5.2 kolumny i suby klipsch. Basu z arcamem jest dość tylko góra jakby mniej szczegółowa i dokładna w stosunku do marantz sr 6011. Kalibracja dirac robiłem w 3 różnych opcjach. W stereo gra dobrze tylko górne dźwięki jakby szlifierkami jechał.  W marantz poprostu cykało delikatnie a zarazem wyraźnie i tego mi brakuje. Słucham już od listopada i jakoś nie mogę się przyzwyczaić stąd pomysł żeby zmienić fronty lub dołożyć marantz 40 n na przykład do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sniff210 napisał:

Tak. Mam kino 5.2 kolumny i suby klipsch. Basu z arcamem jest dość tylko góra jakby mniej szczegółowa i dokładna w stosunku do marantz sr 6011. Kalibracja dirac robiłem w 3 różnych opcjach. W stereo gra dobrze tylko górne dźwięki jakby szlifierkami jechał.  W marantz poprostu cykało delikatnie a zarazem wyraźnie i tego mi brakuje. Słucham już od listopada i jakoś nie mogę się przyzwyczaić stąd pomysł żeby zmienić fronty lub dołożyć marantz 40 n na przykład do stereo.

No to kwestia kalibracji. Wgrałeś jakąś krzywą?

Pobaw się w tym bo taką gorę jak była w Marantzu to bez problemu uzyskasz.

To kwestia ustawienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No to kwestia kalibracji. Wgrałeś jakąś krzywą?

Pobaw się w tym bo taką gorę jak była w Marantzu to bez problemu uzyskasz.

To kwestia ustawienia

Tak . Wgrywałem krzywą mikrofonu Arcam z  pliku dostępnego na stronie Arcama. Są tam też inne krzywe docelowe. Może spróbuje.  A co myślisz,  wymienić fronty na kef r 7 meta ? Obecnie klipsch rp250F. Były kupione do pokoju 16m2. Obecnie Salon jest większy tylko ze odległość odsłuchu od kolumn to 3.2 m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sniff210 napisał:

Tak . Wgrywałem krzywą mikrofonu Arcam z  pliku dostępnego na stronie Arcama. Są tam też inne krzywe docelowe. Może spróbuje.  A co myślisz,  wymienić fronty na kef r 7 meta ? Obecnie klipsch rp250F. Były kupione do pokoju 16m2. Obecnie Salon jest większy tylko ze odległość odsłuchu od kolumn to 3.2 m

Tak. Akurat jak serie PR lubiłem tak zwolennikiem 250 specjalnym nie byłem. Uwazam że zmiana na R7 meta to skok w przodo bardzo duzy. Z tym że to kolumny grajace inaczej. Cieplej, łagodniej. Jesli w tą strone chcesz iść to tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak. Akurat jak serie PR lubiłem tak zwolennikiem 250 specjalnym nie byłem. Uwazam że zmiana na R7 meta to skok w przodo bardzo duzy. Z tym że to kolumny grajace inaczej. Cieplej, łagodniej. Jesli w tą strone chcesz iść to tak.

 

A czy warto dopłacać do dali rubicon 7 ? I jak one z Arcamem współgrają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie arcam avr11 gra ciemniej , także warto dorzucić kolumny grające V-ką , gdyby góra kłuła można sobie diraciem ściąć.

Trzeba wybrać się do sklepu gdzie mają chociażby arcama sa10 i sprawdzić wstępnie focala , kefa , dali , czy co tam się podoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

Dla mnie arcam avr11 gra ciemniej , także warto dorzucić kolumny grające V-ką , gdyby góra kłuła można sobie diraciem ściąć.

Trzeba wybrać się do sklepu gdzie mają chociażby arcama sa10 i sprawdzić wstępnie focala , kefa , dali , czy co tam się podoba

A czy można do zestawu klipsch 5.2 który posiadam i jest 8 ohmowy wymienić fronty na 4 ohmowe ?? Bo dali i kef mają 4 ohmy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kefy R7 to dla odmiany ma Gold 200 też warto posłuchać. 

Moim zdaniem z arcamem lepiej się łączy ma Gold. Dźwięk szczegółowy na górze i nie tak zlany jak na pa diamond. Wokale żywsze I bardziej szczegółowe. Tylko bass jest dynamiczniejszy. No i przede wszystkim dźwięk oderwany od kolumn.  Te brzmienie kompletnie nie męczy. Pylon Diamond też świetne kolumny, ale jednak to nie ten poziom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sniff210 napisał:

A czy warto dopłacać do dali rubicon 7 ? I jak one z Arcamem współgrają?

To jest inne granie. Moim zdaniem bardzo dobre. Tu zyskujesz na dokładności ale nie grają już tak ostro jak Opticony.

Czy dokładać względem KEF meta? To inne granie. zupelnie. Buduje przetrzen. Szeroko. Góra jest dokładna, podbita. Kruystaliczna. Tego nie ma w KEFach tam jest z kolei głebia i świetna średnica.

13 godzin temu, sniff210 napisał:

A czy można do zestawu klipsch 5.2 który posiadam i jest 8 ohmowy wymienić fronty na 4 ohmowe ?? Bo dali i kef mają 4 ohmy ?

Mozna.

Co cie przekonało do Rubicona?? Sluchales? To nie sa tanie kolumny jest wybór w tej cenie.

54 minuty temu, Carmion napisał:

Moim zdaniem z arcamem lepiej się łączy ma Gold.

No wlasnie te bym polecał jako do testowania obok Rubicona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To jest inne granie. Moim zdaniem bardzo dobre. Tu zyskujesz na dokładności ale nie grają już tak ostro jak Opticony.

Czy dokładać względem KEF meta? To inne granie. zupelnie. Buduje przetrzen. Szeroko. Góra jest dokładna, podbita. Kruystaliczna. Tego nie ma w KEFach tam jest z kolei głebia i świetna średnica.

Mozna.

Co cie przekonało do Rubicona?? Sluchales? To nie sa tanie kolumny jest wybór w tej cenie.

No wlasnie te bym polecał jako do testowania obok Rubicona.

 

Nie słuchałem bo nie mam takiej możliwości. Szukam kolumn które będą grały szczegółowo i krystalicznie czysto a zarazem muzyka ma być przyjemna nie męcząca. Nie słucham heavy metalu. Ogólnie wszystkiego co daje dobre efekty w muzyce od Lee Ritenour po muzykę elektroniczną różną, głównie z Tidal HIFI, nie tylko rombanki łubudubu aby głośniej .... Muzyczka ma pykać ,cykać i płynąć z głośników. Celuję w kolumny między 15-20k za parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dawny odsłuch MA silver ze słabym wzmacniaczem , potrafiły czarować średnicą , obstawiam ,że MA Gold 200 będą o wiele lepsze szczególnie z arcamem.

Także do sklepu posłuchać , oraz wcześniej wymienione focal aria czy kef r7 - nie ma się co kierować forumowymi polecajkami , bo możesz mieć inny gust i coś innego Ci się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2024 o 12:57, sniff210 napisał:

Nie słuchałem bo nie mam takiej możliwości. Szukam kolumn które będą grały szczegółowo i krystalicznie czysto a zarazem muzyka ma być przyjemna nie męcząca. Nie słucham heavy metalu. Ogólnie wszystkiego co daje dobre efekty w muzyce od Lee Ritenour po muzykę elektroniczną różną, głównie z Tidal HIFI, nie tylko rombanki łubudubu aby głośniej .... Muzyczka ma pykać ,cykać i płynąć z głośników. Celuję w kolumny między 15-20k za parę.

Czyli wydajesz 20k w ciemno?

MA Gold będa faktycznie czymś pośrodku miedzy KEFem a Rubiconami.

A czemu kolumn nie wypożyczasz?

Czemu nie masz możliwości odsłuchu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli wydajesz 20k w ciemno?

MA Gold będa faktycznie czymś pośrodku miedzy KEFem a Rubiconami.

A czemu kolumn nie wypożyczasz?

Czemu nie masz możliwości odsłuchu?

 

Na odsłuchy wszędzie daleko i brak czasu.  Wypożyczyć rzeczywiście byłoby super tylko trzeba by najlepiej od razu ze 2 lub 3 pary wypożyczyć, żeby słyszeć różnice. Sporo by trzeba wpłacić kasy. Spróbuję coś może z q21. Fajne mają podejście i ceny też niekiedy idzie dobre utargować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to zloty klient jestes dla salonów. ale powaznie to idz na odsluch bo po prsotu wtopisz przy takieh kwocie. Może to dla Ciebie nie wiele ale to i tak nie zmienia postaci ze no nie tak to sie robi.

Ceny dostaniesz lepsze. Popytaj w kilku salonach. Jesli się dozdzownisz do q21 zapytaj o wypozyczenie jak nie , to próbuj gdzie indziej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...