Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

No toz to juz nie przelewki takie Klipsch

Nie do końca tak jest, masz np. oberony 9, które są duże, a gówno grają,mniejsze  pylony lepiej dmuchały. Słuchałem tych największych klipschow i było lekko, ale były niewygrzane, obawiałabym się góry bo była dość dosadna, ostatnio widziałem test Klipsch Reference RF-7 z magnatami 1500 i po przełączeniu na klipsch niemiłosiernie sypały wysokimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S!N! napisał:

Nie do końca tak jest, masz np. oberony 9, które są duże, a gówno grają,mniejsze  pylony lepiej dmuchały. Słuchałem tych największych klipschow i było lekko, ale były niewygrzane, obawiałabym się góry bo była dość dosadna, ostatnio widziałem test Klipsch Reference RF-7 z magnatami 1500 i po przełączeniu na klipsch niemiłosiernie sypały wysokimi.

No własnie...... ;/ takie kobyly i nie potrafia przypierd... fajnym basem ech...oczami czlowiek by je kupil jak patrzysz na wielkosc glosnikow itp ja nie wiem jak oni to dzis robia a moze to po to zebys za chwile kupil suba, moze kable inny wzmacniacz i biznes sie kreci 😡

Klipsch im glosniej krecisz tym ta tuba sie zaczyna wybijac i przykrywa reszte i zaraz sciszasz bo masz dosyc..... plus wycofany srodek daje specyficzne brzmienie duzo dzwieku ginie.

Moze magnat 1109 lub 909 

😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wspomnianych Kef 107 Reference - chciałbym nieśmiało dodać, że ów wspomniany bas NIE szarpie nogawek ani nie przygniata klaty. Przy normalnym słuchaniu prawie się go nie słyszy. Natomiast wtedy kiedy jest potrzebny lub inzynier dźwięku uważał za stosowne go podkreslić to potrafi zatrząść ścianami i sufitem, nawet przy cichym słuchaniu. Pod warunkiem, że siedzi się w miejscu do tego przeznaczonym. W innym wypadku odnosi się wrażenie dudnienia. (Kraft , niestety miał tego pecha , że NIE siedział w tzw sweet spoot.  No, ale tak jest w większości wypadków i potrzebne jest TO JEDYNE MIEJSCE odsłuchowe. Moja zona siedząc w swojej ,,palarni,, kilka metrów za ścianą czsem mi mówi , ze ma wrażenie walenia się budynku 🤣, a piętro wyżej same zamykają się drzwi i trzęsą się meble, pomimo, że nie słychać samego dźwięku. Jeśli ktoś ma chęć sprawdzenia to zapraszam jesienią. Obecnie od 1 lipca remont pomieszczenia. 

PS Chciałbym dodać, że moje pomieszczenie odsłuchowe ma zaledwie ok 17 m2 i nie odczuwam, aby te kolumny się w nim dusiły. Mało tego, mam kolumny z szerokopasmowcami 15 calowymi i też nie uważam , aby było im za ciasno.

PS2. Na mnie nie robi on wrażenia, możliwe dlatego, że mam go na codzień.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rega napisał:

Odnośnie wspomnianych Kef 107 Reference - chciałbym nieśmiało dodać, że ów wspomniany bas NIE szarpie nogawek ani nie przygniata klaty. Przy normalnym słuchaniu prawie się go nie słyszy. Natomiast wtedy kiedy jest potrzebny lub inzynier dźwięku uważał za stosowne go podkreslić to potrafi zatrząść ścianami i sufitem, nawet przy cichym słuchaniu. Pod warunkiem, że siedzi się w miejscu do tego przeznaczonym. W innym wypadku odnosi się wrażenie dudnienia. (Kraft , niestety miał tego pecha , że NIE siedział w tzw sweet spoot.  No, ale tak jest w większości wypadków i potrzebne jest TO JEDYNE MIEJSCE odsłuchowe. Moja zona siedząc w swojej ,,palarni,, kilka metrów za ścianą czsem mi mówi , ze ma wrażenie walenia się budynku 🤣, a piętro wyżej same zamykają się drzwi i trzęsą się meble, pomimo, że nie słychać samego dźwięku. Jeśli ktoś ma chęć sprawdzenia to zapraszam jesienią. Obecnie od 1 lipca remont pomieszczenia. 

PS Chciałbym dodać, że moje pomieszczenie odsłuchowe ma zaledwie ok 17 m2 i nie odczuwam, aby te kolumny się w nim dusiły. Mało tego, mam kolumny z szerokopasmowcami 15 calowymi i też nie uważam , aby było im za ciasno.

PS2. Na mnie nie robi on wrażenia, możliwe dlatego, że mam go na codzień.

Ciekawe jakby zagraly w duzo wiekszym pomieszczeniu? A jak daleko siedzisz od nich ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ufo27 napisał:

Nie wiem czy brac ex demo i potem odsylac czy odrazu w kolorze dla mnie jakby podpasowaly.

Nie wiem jakie są warunki takowego wypożyczania, jeśli Ci się to kalkuluje i masz czas oraz chęci z odsyłaniem to lepiej wziąć na testy, A nie możesz podbić do jakiegoś salonu, żeby przynajmniej sprawdzić sygnaturę brzmienia i przy okazji wyższe modele? Pylony w cholerę długo się wygrzewają, zarówno diamond i jasper, no jakby nie patrzeć d30 mk1 miały trochę tego mięcha na dole , ale mnie męczyły cykaczem, który był nienaturalnie przyprawiony i też mi w nich brakowało stopy,  jestem ciekawy tej nowej wersji bo właśnie może poprawili to co mnie irytowało i męczyło.  A co do wielkości kolumn to w ogóle bym się tym nie przejmował , normalnie pchałbym duże kolumbryny, nawet do małego pomieszczenia, sam niedługo będę się przenosił z 35m2 do mniejszego metrażu i zabieram ze sobą jaspery.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer, wbrew pozorom , ma najmniej basu ze wszystkich moich wzmacniaczy. Najwięcej ma Audia Flight oraz Sansui Alpha. Potem w kolejności Tandberg, Fisher, Lampa Audio Autonomy, Pioneer. No, ale każdy z nich ma to COŚ niepowtarzalnego w innych😋. Dlatego jest ich tak dużo. Każdy też wymaga innych kolumn do odpowiedniego brzmienia. NIE MA uniwersalnego wzmaka ani kolumn.

Tu ma zastosowanie powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego to raczej jest ......... Każdy sam sobie dopowie to co uważa za stosowne.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 23:44, Artur Brol napisał:

Momentum

Neat fajne kolumny, chodź ciezkie w sprzedaży.

Dnia 22.06.2024 o 08:11, S!N! napisał:

aaa i co jeszcze, może miały zły dzień ?

Rozumiem że olewasz wpływ akustyki na brzmienie? Błąd.

Dnia 22.06.2024 o 08:11, S!N! napisał:

To w końcu są jakieś kolumny, który grają poprawnie R&B bez suba lub subów czy nie ma?

Są.

 

9 godzin temu, ufo27 napisał:

Ale ja chce 30mk2 sa mocno zmienione

Co mają zmienione?

 

Dnia 21.06.2024 o 12:27, ufo27 napisał:

Uwierz akurat te klipsche graja lepiej !! Tam sa zwrotnice cale zrobione na nowo, inne gniazda oraz okablowanie wew.

Znam  Klipsche od lat.

Nie jestem fanem takeigo dzwieku na dłuższą metę.

Dnia 21.06.2024 o 12:27, ufo27 napisał:

Mialem je rowno z dali helicon 400mk2 i zgadnij ktore zostaly jak na razie ?  Moze nia mialy takiej kultury i jakosci wysokoch i srednicy ale nie byla to duza roznica 

Helicony?

:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Co mają zmienione?

 

Znam  Klipsche od lat.

Nie jestem fanem takeigo dzwieku na dłuższą metę.

Helicony?

:D

 

Bardzo duzo glosniki, wytlumienie, troche obudowe itp. Poczytaj

https://highfidelity.pl/@main-4598&lang=

Wierze ze dobrze znasz klipsch ale nie znasz moich.Poza basem z oryginalu nic nie zostalo moje graja mega cieplo i to ze srednica !! Calkiem inne kolumny ale 2tys poszlo na modyfikacje.

 Zostaly klipsche o dziwo 🤔

8 godzin temu, S!N! napisał:

Nie wiem jakie są warunki takowego wypożyczania, jeśli Ci się to kalkuluje i masz czas oraz chęci z odsyłaniem to lepiej wziąć na testy, A nie możesz podbić do jakiegoś salonu, żeby przynajmniej sprawdzić sygnaturę brzmienia i przy okazji wyższe modele? Pylony w cholerę długo się wygrzewają, zarówno diamond i jasper, no jakby nie patrzeć d30 mk1 miały trochę tego mięcha na dole , ale mnie męczyły cykaczem, który był nienaturalnie przyprawiony i też mi w nich brakowało stopy,  jestem ciekawy tej nowej wersji bo właśnie może poprawili to co mnie irytowało i męczyło.  A co do wielkości kolumn to w ogóle bym się tym nie przejmował , normalnie pchałbym duże kolumbryny, nawet do małego pomieszczenia, sam niedługo będę się przenosił z 35m2 do mniejszego metrażu i zabieram ze sobą jaspery.

No nie powiem te odsyłanie jest troche meczace no i koszty takiej palety....

W sumie moze i masz racje zeby pojechac posluchac i poznac przynajmniej jak to gra.

No jak dlugo sie wygrzewaja to moge nie zdarzyc przed odeslaniem poznac ich mozliwosci to wtedy tylko ex demo wchodzi w gre.

Zmieniły się za to przetworniki – i to znacznie. To wciąż jest SEAS, ale już na pierwszy rzut oka widać, że przy głośniku średniotonowym zamiast nakładki przeciwpyłowej jest nieruchomy korektor fazy, inne są również przetworniki niskotonowy. Pochodzący od Scan-Speaka wysokotonowy jest zupełnie nowy, to kolejna generacja przetwornika, który znalazł się w wersji Mk I.

Jeśli chodzi o głośniki SEAS-a, to zmieniło się praktycznie wszystko. Inne, większe cewki, inny układ magnetyczny, zmodyfikowaliśmy również zawieszenie, a w głośniku średniotonowym – jak mówiłem – dołożyliśmy stożek. W niskotonowych zmieniliśmy układ magnetyczny na znacznie większy. Chodziło o to, aby bas był mocniejszy i lepiej kontrolowany.

Tez tak uważam i tak zrobie jeśli bedzie trzeba co do duzych kolumn !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...