Skocz do zawartości

Streamer do Spotify


Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy, ale audio interesuję od dawna, a swój zestaw użytkuję od bardzo dawna. Jakiś czas temu podłączyłem do niego zwykły/tani odbiornik by aby puszczać sobie playlistę że Spotify, a właściwe aby żona sobie mogła puszczać.

Ostatnio się nad tym sam zacząłem pochylać i delikatnie mówiąc, gra to źle. Z chęcią by kupił coś porządnego co działałoby bezproblemowy że Spotify, najchętniej podpinane bo ethernecie, z jakąś własną mini apak. A androida tak aby nie wysyłać muzyki po BT ale pobierać jak z jak najlepszą jakością z serwisu.

Sprzęt jaki mam teraz to Splendor Sp7/1, CR Development Romulus, CD Cec TL5100z .

O jakości muzyki z CD nie będę się rozpisywał, przejście na streaming po BT... Jest słabo. Złe nagrania są jeszcze gorsze, lepiej je przerzucić do innej playlisty ;)

Jest sporo streamerów, ale który wybrać? Budżet, do 2k, nie odtwarzam muzyki z plików, mam sporo CD

Michał 

Edytowano przez Michał Krawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości przesyłu po BT nie da się oszukać - są kodeki, ale to sprawy nie rozwiązuje.

Za 2k jest sporo opcji

- WiiM Pro / Pro Plus - https://www.wiimhome.com/wiimpro/overview

- CA MXN10 - https://www.cambridgeaudio.com/row/en/products/hi-fi/mx/mxn10

- Node BlueSound

- i jeszcze pare innych

Wiim Pro Plus będzie miał zapewne najlepszy stosunek cena / jakość.

Edytowano przez pavello
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Po przeczytaniu opisów zastanawiam się nad Cambridge mx10 a Wiim Pro plus.

Model odrzucam ze względu na problemy jakie sporadycznie się pojawiają z działaniem aplikacji (szkoda walczyć, nie będę zmieniał telefonu aby mi poprawnie działała - posiłkuje się recenzjami użytkowników że strony sklepu tophifi)

Czy ktoś z Was miał okazję porównać dźwięk z tych dwóch streamerów?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Cambridge MXN10 gra lepiej od WiiMa :) Jest nieco spokojniejszy, ale nie ma w sobie tego WiiMowego rozjaśnienia, detal i scena też przemawiają na korzyść brytyjczyka. Warto też sprawdzić NuPrime Omnia WR-2, cieplejsze granie, można nawet powiedzieć, że gęstsze, a do tego może działać jako DAC i ma HDMI ARC :) W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mariol napisał:

Prawdę mówiąc ze  Spotify, nie uzyskasz dobrej jakości. Można porównać do dobrze zgranej mp3. Sprawdź też jaki masz wydajny internet. Słaby przesył - kiepska jakość. Brnięcie w drogie streamery dla samego Spotify nie ma sensu.

Net nie jest problemem, 300Mbit z UPC, miasto, 6ms do Hamburger. Wifi również, ale wolę po kablu.

Dlatego zastanawiam się co wybrać, Cambridge czy Wiim pro plus?  Różnica cenowa sporą , Nuprime Omnia odpada, jest zdecydowanie za droga jak na to co chciałbym mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Michał Krawczyk napisał:

Net nie jest problemem, 300Mbit z UPC, miasto, 6ms do Hamburger. Wifi również, ale wolę po kablu.

Dlatego zastanawiam się co wybrać, Cambridge czy Wiim pro plus?  Różnica cenowa sporą , Nuprime Omnia odpada, jest zdecydowanie za droga jak na to co chciałbym mieć.

Wypożycz i porównaj jeśli masz taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariol napisał:

Prawdę mówiąc ze  Spotify, nie uzyskasz dobrej jakości. Można porównać do dobrze zgranej mp3. Sprawdź też jaki masz wydajny internet. Słaby przesył - kiepska jakość. Brnięcie w drogie streamery dla samego Spotify nie ma sensu.

Dokladnie. Ostatnio testowalem Gold Note IS-1000. Chcialem sprawdzic jak gra i , szczerze mowiac troche ten streaming mialem ochote wyprobowac. Mam tez Spotify.

No i sie zawiodlem, moge spokojnie powiedziec ze nie gralo to lepiej od przesylu sygnalu via Bluetooth.

Potem ktos napisal na forum, ze najlepsza jakosc - w/g podanych specyfikacji - ma Amazon. Jesli mnie pamiec nie myli.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe.

Sa jednak jeszcze inne marki, produkujace streamery. Poczytaj, moze jakis sie z drugiej reki znajdzie z wyswietlaczem, np Cambridge CXN lub CXN v2 . Inaczej ktorys z tych dwoch -  Wiim czy Cambridge MXN10 - moze byc rozwiazaniem.

To jednak musisz ty zdecydowac. Najlepiej przez porownanie, jesli mozliwe. Moze ktorys ci sie spodoba, jego wyglad czy funkcje, wejscia lub wyjscia. Choc nie spodziewalbym sie wielkich roznic w dzwieku.

Ja czasem sam uzywam Bluetooth i gra to fajnie. Wtedy kiedy mi sie nie chce wstawac i zmieniac plyt cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, Cambridge MXN10 gra lepiej od WiiMa :) Jest nieco spokojniejszy, ale nie ma w sobie tego WiiMowego rozjaśnienia, detal i scena też przemawiają na korzyść brytyjczyka. Warto też sprawdzić NuPrime Omnia WR-2, cieplejsze granie, można nawet powiedzieć, że gęstsze

Czyli rozumiem, że gdybym w waszej salce odsłuchowej włączył muzykę na którymś ze stremerów a potem zaprosił pracownika do niej to umiałby bez problemu powiedzieć teraz gra mxn bo jest spokojniej albo Omnia bo jest gęsto ? Na 100% ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz S. napisał:

Czyli rozumiem, że gdybym w waszej salce odsłuchowej włączył muzykę na którymś ze stremerów a potem zaprosił pracownika do niej to umiałby bez problemu powiedzieć teraz gra mxn bo jest spokojniej albo Omnia bo jest gęsto ? Na 100% ? ;)

Jakąś opowieścią trzeba pozycjonować te sprzęty.

A potem ślepy test i...pozamiatane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

Czyli rozumiem, że gdybym w waszej salce odsłuchowej włączył muzykę na którymś ze stremerów a potem zaprosił pracownika do niej to umiałby bez problemu powiedzieć teraz gra mxn bo jest spokojniej albo Omnia bo jest gęsto ? Na 100% ? ;)

Powiem wam, że jeśli chodzi o przestrzeń i analityczność, to jest to mega, swego czasu testowałem różne zestawy i wybrałem to co mam teraz.

Dodatkowo jakiś czas temu dokupiłem Yamahę, plus suba paradigma ale różnica w basie była ... Może 10% lepiej więc się go pozbyłem. Jedyna wygoda z Yamaha to ma pilota do głośności ;) a Romulus nie i działa jako kino domowe 2+2 (przedni głośnik symulowany - testowałem różne i grały gorzej niż Splendory w stereo z symulowanym centralnym). Jako kino domowe Yamaha daje +10+15% przestrzeni, ale z kolei Romulus załatwia to głębią sceny i analitycznością więc nie zawsze chce się włączyć Yamahę...

Wracając do tematu bez wypróbowania w domu dwóch streamerów obok siebie się nie obejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Michał Krawczyk napisał:

Wracając do tematu bez wypróbowania w domu dwóch streamerów obok siebie się nie obejdzie.

Jeśli masz taką możliwość to będzie to najlepsze rozwiązanie - wybierzesz streamer, który będzie najlepiej pasował to twojego sprzętu i preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...