Skocz do zawartości

Zestaw do salonu 65m2


Ernius

Recommended Posts

Trójkąt bliżej 3m wychodzi.

Powierzchnia jest taka jak pisałem tylko schemat który narysowałem nie jest w skali i stąd takie złudzenie.

Na chwilę obecną źródłem jest Yutu..) ale to też ze względu, że obecnym sprzetem grającym jest soundbar  pod TV:). Docelowo Tida...

Byłem na dwóch odsłuchach  patrząc na przeznaczony budżet wybór padł na AudioLab + Elac.

Sprzęt jeszcze nie kupiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne mamy zatem - bardzo, bardzo zbliżoną przestrzeń odsłuchową. U mnie także trójkąt równoboczny 3mtr. Tej przestrzeni oboje nie damy rady powiększyć. Ja ścian nie przesunę, u Ciebie ustawienie w strefie wypoczynku także na amen.

 

Różnica 65 kontra u mnie 35 w powierzchni całkowitej. 
Wydaje mi się, że ta powierzchnia całkowita nie powinna być tutaj brana pod uwagę. Skłaniałbym się, by zająć się poszukiwaniem zestawu na przestrzeń odsłuchową. 

Nie miałem u siebie tego konkretnego zestawu Elac +
Audiolab. Nawet nie jestem świadomy jego istnienia. Nawet, gdybym miał, to moja opinia byłaby niewiele warta. Z uwagi na zapewne inny poziom pogłosu i rezonansów własnych pomieszczenia.

Zachęcam Cię do wypożyczenia tego lub jakiegokolwiek zestawu w budżecie. I dwutygodniowym intensywnym odsłuchu. No powiedzmy z 1-2 dniową przerwą na „reset” wrażeń.
3-4 zestawy i po 6-8 tygodniach będziesz mądrzejszy o doświadczenia. To trochę kosztuje, ale najlepiej uczy.  
 

 



 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w takim pomieszczeniu na pewno będziesz musiał posłuchać i samemu ocenić, czy starczy Ci dołu, czy będzie go mało. Moim zdaniem go tu braknie. Ile chciałbyś wydać na komplet? Jakie brzmienie lubisz? :)

Bardzo wstępnie zaproponuję Cambridge Audio AXR100 + KEF Q950, czyli połączenie lubiące duże pomieszczenia. Do usług sieciowych możesz dokupić np. WiiM Mini :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

kwota to około 10tyś zł.

Jeśli chodzi o ustawienie kolumn to chciałbym aby były przy ścianie.

Możesz się wypowiedzieć na poniższy temat czy takie połączenie od strony "technicznej" jest poprawne

- Elac Uni-Fi Reference F5

- Audiolab Omnia

Czy w przypadku braku basu dołożenie osobnego subwofera to dobre rozwiązanie?

Edytowano przez Ernius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie basu zmieni tu nieco poziom systemu jak go odbierasz ale ja tu widze wiecej problemów.

Ciepły wzmcniacz z ciepłymi kolumnami. Dojdzie subwoofer. Nie będzie to grało rozdzielczo. Cały system będzie bardzo nisko osadzony.

Jeśli chcesz zmienić Omnie i zostawić ELACi to Cambrdge AXR 100. Ten jest mocny i jasny w dzwieku. Do niego dołozysz Wiim mini. W Przypadku Yamahy podobnie tylko że model AS 701.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynają się robić problemy :)

Im więcej odsłuchów tym więcej dylematów i coraz więcej pytań :).

Audiolab Omnia, Yamaha TN800 a może Technics SA-C600 ??

Elec UniFe REference F5 czy Dynaudio Emit 50 ??

Odsłuchowo to chyba najbardziej pasuje mi zestaw Emit50 + Technics.  Czy od strony technicznej jest to dobre zestawienie czy może zamiast Technicsa to Omnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Powinno być odwrotnie.

Dnia 17.02.2024 o 17:42, Ernius napisał:

Audiolab Omnia, Yamaha TN800 a może Technics SA-C600 ??

Każdy gra inaczej. Audiolab jest cieplejszy, ma przyjemna barwe, ale bardzo słabą obsługę sieciową. RN800 z kolei ma dobra obsługę sieciową ale gra jasniej. bardzie jrozdzielczo. Technicsa nie znam

Dnia 17.02.2024 o 17:42, Ernius napisał:

Elec UniFe REference F5 czy Dynaudio Emit 50 ??

Jedne małe drugie wielkie? Jak to wybierasz?

Dnia 17.02.2024 o 17:42, Ernius napisał:

Odsłuchowo to chyba najbardziej pasuje mi zestaw Emit50 + Technics.  Czy od strony technicznej jest to dobre zestawienie czy może zamiast Technicsa to Omnia?

Omnia nie pasuje do Dynaudio. Ma za mało mocy.

Jesli pasuje Ci to zesatwienie  Technicsem to znaczy ze jest ok. Ja go nie znam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...