Skocz do zawartości

Wybór kina domowego o różnym budżecie


Lukasz78

Recommended Posts

23 godziny temu, Lukasz78 napisał:

Piszę o R50M bo tych słuchałem. Jak pisałem wcześniej mam ograniczenie wymiarowe, i te RP są za duże i nie zmieszczą się. Dlatego na początku szukania brane pod uwagę były tylko Klipsch Reference Theater Pack 5.0 Potem narodził się pomysł jakiś monitorów. Myślałem że te R-ki to dobry wybór. W tym momencie znów jestem w punkcie wyjścia. Dochodzi do tego moja niewiedza co do takiego sprzętu dlatego jest mi ciężko coś wybrać. 

No to nie. R50m są słabe. Nie poelcam.

Z tym że jeśli słuchałeś i Ci siępodobają no to wiesz. Ty tego będziesz słuchał.

20 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Niestety nie wejdą

Kolejny sklep i kolejne propozycje, całkiem coś innego. Według sprzedającego zagra taki zestaw jako kino lepiej niż dotychczasowe propozycje. Jak się jeszcze okazało w rozmowie monitory w moim przypadku się nie sprawdzą ponieważ bas reflex nie może być z tyłu ze względu na bliskość ściany. Czy to prawda ? ja nie m pojęcia. Propozycje to: 

Aplinuter ONKYO TX-RZ840

Głośniki FOCAL SIB EVO 5.1

Po co Ci taki amplituner do takich małych kolumienek?

 

13 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Głośniki chciałbym postawić na tych zaznaczonych półkach. Ta wnęka po lewej ma 37cm wysokości. Głębokość po obu stronach to 39cm. Wysokość od podłogi 130cm. Wypoczynek pod samą ścianą, montaż kolumn nad wypoczynkiem do ściany ewentualnie na jakichś uchwytach ( półkach )

Amplituner w cenie 4900zl na stanie dwie ostatnie sztuki. Zestaw tych focali to 2900zl. Mam jeszcze propozycje takiego zestawu 5.1 Tannoy Hts 101 xp, jest wystawiony tutaj na forum. Wiem że skacze z takich małych klipschow, potem na monitory teraz znów wracam do tych maluchów tylko innej firmy. O amplitunerze nawet nie wspomnę 🤦 Do tej pory chciałem żeby coś zagrało mi lepiej niż TV i było jak najtaniej kupione. Zwiększyłem budzet do 8 tyś i nie ukrywam że chciałbym żeby to trochę pograło a rodzinka pocieszyła się jakimś tam dźwiękiem pszeszczennym.  

 

IMG_20240221_175546.jpg

IMG_20240221_175317.jpg

Daj kolumny leżąco. Niesyety i tak to będzie gralo jak gralo. Warunki sa srednie bym powiedział.

Wtedy wejdą?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PanKlor napisał:

X3800 zeby byl w podobnej kasie (4500 PLN) to musi być z Amazonu i trzeba dalej dokupić Diraca + mikrofon. Te dwa ostatnie w Onkyo/Pioneer masz w zestawie. Z tego co pamietam to w X3800 jest lepiej z pre-outami (wszystkie kanały vs zone 2) oraz liczbą subów (2 vs 4). Więc jest bardziej przyszłościowo niż Onkyo/Pioneer ale drożej. Przy takim wyborze Onkyo/Pioneer chyba zdecydowałbym się na Onkyo. Z tego co tu pisano Pioneer ustawia jedną wartość odcięcia dla wszystkich kanałów co w Twoim przypadku (Altusy + satelitki) nie musi być najlepszym pomysłem. 

 

nikt kto kupuje x3800h nie dokupuje mikrofonu i dirac  🤣

denon ma w zestawie mikrofon ktory jest wystarczajacy dla 90% klientow tej firmy tak jak ich system audyssey xt32

jedynym waznym brakiem tego amplitunera w stosunku do sprzetow onkyo/pioneer jest BRAK TUNERA FM/DAB  na rynku europejskim co jest kluczowe dla kobiet ktore nie chca placic za dodatkowe serwisy typu  spotify/tidal  badz nie potrafia  obslugiwac tych  aplikacji  poprzez telefon typu smartfon a korzystaja z radia w domach podczas prac domowych badz home office

 

12 godzin temu, PanKlor napisał:

Pewnie RZ50. I ten biedny Pan ze sklepu jezdzi tam charytatywnie ;)

 

onkyo rz50  niestety nie podlega promocjom zagranicznym  a jego cena jest raczej stale 

na chwile obecna jest tylko dostepny open box/demo???   u jakiegos sprzedawcy za 1340€ plus przesylka do polen

sam poluje na 2szt tego typu sprzetu  w wersji m2   ale nie mam niestety szczescia jak do tej pory ,,,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

Wiemy wiemy... ale leków znowu zapomniałeś. 

 

image.png.10deb2906d9b88869383dbc4ddd2d3dd.png

 

tak tak 

ludzie juz leca po dodatkowy mikrofon i doplacaja za dirac do x3800h 🤣

pewnie dlatego tez kupuja na amazon zamiast w salonie hifi w centrum miasta?

tobie klor zamiast tabletek zalecam herbate mietowa by bylo ekologicznie 

a tutaj price list :

 

https://www.dirac.com/online-store/denon-avr-avc-x3800h/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro nikt tego nie kupuje to skąd ten screen? Wpadłeś na pomysł, że mikrofon przydaje się nie tylko do Diraca? 

8 minut temu, bora902 napisał:

Takie same ceny są dla wszystkich pozostaych amplitunerów. Wyjątkiem są te które mają DL na pokładzie ale tam dopłaty do full band albo DLBC też występują. Jak się wie kiedy kupować to jest kolejne -30 albo -50% od cen które widać na stronie. Do tego można podać NIP i robi się -VAT. Wiedziałbyś gdybyś chociaż raz dokonał zakupu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanKlor napisał:

No ale skoro nikt tego nie kupuje to skąd ten screen? Wpadłeś na pomysł, że mikrofon przydaje się nie tylko do Diraca? 

Takie same ceny są dla wszystkich pozostaych amplitunerów. Wyjątkiem są te które mają DL na pokładzie ale tam dopłaty do full band albo DLBC też występują. Jak się wie kiedy kupować to jest kolejne -30 albo -50% od cen które widać na stronie. Do tego można podać NIP i robi się -VAT. Wiedziałbyś gdybyś chociaż raz dokonał zakupu... 

nie wpadlem na ten pomysl klor 😘

do herbaty mietowej wrzuc jeszcze listek melissy jako booster

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kino-domowe.pl/
( to są chyba dwa sklepy jednego właściciela czy coś także wiem, że nie będzie problemem zestawić ze sobą sprzęty z obu tych sklepów, które są całkiem koło siebie :P )

https://www.audiostyl.pl/

Tu masz jeszcze dwa sklepy w katowicach, obejrzyj sobie ich ofertę, sam jak szukałem na śląsku sprzętu dla siebie to u nich mi się udało najwięcej potestować 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to nie. R50m są słabe. Nie poelcam.

@maciek72

Ostatecznie była taka decyzja ale poczytałem więcej na forach i większość je odradza. Jeśli miałbym okazję porównać je do Focala sub Evo 5.1 lub te od kolegi @maciek72

to było by super, ewentualnie je odsłuchać. Mam nadzieję że dźwięk z tych maluchów będzie lepszy od tych R50M

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Po co Ci taki amplituner do takich małych kolumienek?

10 minut temu, Lukasz78 napisał:

 

Wybór bardziej przyszłościowy, chciałbym aby to był zakup na dłużej, możliwość podłączenia altusów jak tutaj koledzy proponowali i możliwość ewentualnie wymiany  w przyszłości kolumn kina na coś lepszego.

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione wcześniej amplitunery też poradzą sobie z Altusami, nie musi to być RZ840. Tym bardziej, że w kinie możesz odciąć je na 80Hz (tak w zasadzie powinno się zrobić), ale jak ustawisz na pełne pasmo to też powinno być OK. A w stereo napędzał będziesz tylko fronty więc o brak mocy bym się nie obawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Jeśli się mylę to proszę mnie sprostować. Amplituner o którym pisaliśmy Denon 3800 podobno nie ma radia FM/DAB ? Najbardziej zależy mi oczywiście na konie domowym ale nie ukrywam że wydając trochę większą kwotę fajnie żeby radio jakieś było choćby dlatego co by żonę trochę uszczęśliwić.  Oczywiście mogę podłączyć radio zewnętrzne np z technicsa ale chyba nie o to w tym chodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

Czyli decyzja na Denon-a już zapadła? Bo wpadł mi w oko ten wątek. Jak masz możliwość posłuchaj sobie przed zakupem różnych amplitunerów. @Lukasz78 mając w pamięci że podobały Ci się Klipsch R50 mam wrażenie że lubisz "jasne" granie.

Na tą chwilę taka jest decyzja. Ale ostatnio była taż już decyzja na klipsch i wszystko się zmieniło. Denon wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem, tylko cały zestaw wychodzi ponad budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bora902 napisał:

jedynym waznym brakiem tego amplitunera w stosunku do sprzetow onkyo/pioneer jest BRAK TUNERA FM/DAB

Są te radia w internecie.

20 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Wybór bardziej przyszłościowy, chciałbym aby to był zakup na dłużej, możliwość podłączenia altusów jak tutaj koledzy proponowali i możliwość ewentualnie wymiany  w przyszłości kolumn kina na coś lepszego.

Szkoda by mi było tego amplitunera do Altusów :/

13 godzin temu, Lukasz78 napisał:

fajnie żeby radio jakieś było choćby dlatego co by żonę trochę uszczęśliwić. 

Masz internetowe

8 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Na tą chwilę taka jest decyzja. Ale ostatnio była taż już decyzja na klipsch i wszystko się zmieniło. Denon wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem, tylko cały zestaw wychodzi ponad budżet. 

Poluj na cenę w granicach do 4K na Amazonie :)

Myślę że warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich poszukiwaniach --> przede wszystkim Stereo (przy okazji kino), natrafiłem na: Marantz Cinema 70s.

Porównywałem go bezpośrednio do modelu wyżej 50s oraz Arcam AVR5.

I stwierdziłem, że gra tak bardzo przyzwoicie w stereo, że już nie szukałem dalej. Nie wiem czemu koledzy wyżej nie wspominają o tym modelu. I ma wszystko w komplecie: Radio FM i AM, do tego 2 anteny, mikrofon ze stojakiem, Audyssey (jeszcze nie używałem). Oraz wyjścia pre out, jakbyś chciał wpiąć końcówki mocy. 

...aha i funkcję ZONE2, jakbyś np. chciał do niego wpiąć drugą strefę (2 głośniki w stereo)

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no ale on w stereo nie gra spoko.

Tak samo jak poprzedni model.

AVR5 to zupełnie inny level.

Tu nie chodzi o audiofilskie powietrze.

Tak zgadzam się że do małych satelit to bedzie ok. Ale po podpieciu monitorów w stero względem innych amplitunerów także wyższego MArantza , czy Denona czy nacznie lepszego Arcama no jest skok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No nie no ale on w stereo nie gra spoko.

Tak samo jak poprzedni model.

AVR5 to zupełnie inny level.

Tu nie chodzi o audiofilskie powietrze.

Tak zgadzam się że do małych satelit to bedzie ok. Ale po podpieciu monitorów w stero względem innych amplitunerów także wyższego MArantza , czy Denona czy nacznie lepszego Arcama no jest skok.

 

Nie mogę sobie tego wytłumaczyć, a czytam też sporo innych opinii. Arcam AVR 5, tak słabo u mnie zagrał w stereo, że aż przykro mi się zrobiło, bo był pewniakiem. I też jest wokół niego różnych kontrowersji.

A między Cinema 50s a Cinema 70s to było identyczne brzmienie. Mocy na 2 wymagające monitory tu i tu wystarczyło. ...i podtrzymuję zdanie, że Marantz Cinema 70s gra "bardzo przyzwoicie" w stereo. Pewnie po skończeniu kina wrócę, do wzmaków, bo chciałbym mieć czas i w końcu lepiej usłyszeć te różnice między klasami A , A/B , D itd. itp. (...może za rok).

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

...albo słuchem

- oh, dziękuję Doktorku! :) ...i jeszcze mam problemy manualne ze złym ustawieniem amplitunera. - a to ciekawe, ciekawe.

I w takim razie ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE, weź Arcam AVR 5, i posłuchamy też na głośnikach jak pracuje pompa ciepła. A żona już po minucie stwierdziła, że to się nadaje do wyrzucenia za okno. Ja przyznam, że nie dowierzałem własnym uszom. Elektryk przedwczoraj dokonał pomiarów, nawet zaproponował w pierwszej chwili filtr do instalacji elektrycznej ze względu na sprzęt HiFi, ale odrzucił pomysł, bo wszystko działa wzorcowo. 

Wybacz , ale nie mam litości dla takich złomów. A takich rodzynków jak słyszę i widzę, to ostatnio tyle, jak grzybów po deszczu. I nawet nie poruszam tych tematów --> kto się przyzna, że posiada np. sprzęt video za 60kPLN i że to szkodzi zdrowiu? Albo wzmacniacz, od słuchania którego boli głowa?

A takich jak kiedyś Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA KRYTYKÓW już nie uświadczysz. Teraz to są opłacani recenzenci, którzy chwalą każdy sprzęt. Czy Ty też do nich należysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam AVR 5 fajny sprzęcik, no ale zbierał u Ciebie po sieci od pompy ciepła więc sie nie dziwię że dostał dyskwalifikację. W tajemnicy Ci napiszę że dużo droższe i poważniejsze sprzęty mają podobne problemy ;) Ja mam sprzęt audio na własnej fazie, pompa ciepła jest na innej. Arcama u siebie nie testowałem, ale zakładam że nie miałbym z nim podobnych problemów. Mam kosiarkę którą jak włączam to TV na kilka sekund czarny obraz się robi.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Butler napisał:

Arcam AVR 5 fajny sprzęcik, no ale zbierał u Ciebie po sieci od pompy ciepła więc sie nie dziwię że dostał dyskwalifikację. W tajemnicy Ci napiszę że dużo droższe i poważniejsze sprzęty mają podobne problemy ;) Ja mam sprzęt audio na własnej fazie, pompa ciepła jest na innej. Arcama u siebie nie testowałem, ale zakładam że nie miałbym z nim podobnych problemów. Mam kosiarkę którą jak włączam to TV na kilka sekund czarny obraz się robi.

Dziękuję za zrozumienie, bo czasem odnoszę wrażenie, że jestem osamotniony w tym postrzeganiu.

A jak pomyślę, ostatnie zakupu do KD,  to kupuję bardziej kierując się emocjami pt:

- zamiast, jakie to zajebiste, to ...uff znalazłem coś, co prawidłowo funkcjonuje. Zajebiście, to biorę.

I nawet już nie szukam dalej, żeby zdążyć przed wycofaniem produktu ze sprzedaży. Mamma mia, co za czasy tandety!

 

I aż nie wierzę, że pompa 9kW, aż tak może siać po sieci. I Arcam na direct, też słabo zagrał, czego też nie jestem w stanie pojąć. Może to też była kwestia pompy? ...ale później w sali odsłuchowej też miałem podobny odbiór tego słabszego grania.

Póki co , to będzie ponownie elektryk, to sprawdzę, czy to ta sama faza!

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza fazą ale tu stwierdzenie, że mogą być jakieś problemy ze słuchem gdy nie widzisz różnicy między marantz 50/70 i że Arcam wypada słabiej to serio mogą być drobne problemy ze słucham ( i to nic złego, większość ludzi je ma jak zrobi porządne badanie słuchu). Ja przyznam się szczerze, żesprawny  arcam brzmi naprawdę świetnie w stereo i w porównaniu z marantzem 70 to go zjada na śniadanie bez gadki ale pod warunkiem, że wszystkie urządzenia są sprawne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...