Skocz do zawartości

Wybór kina domowego o różnym budżecie


Lukasz78

Recommended Posts

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

gdy nie widzisz różnicy między marantz 50/70

Ja napisałem, że oprócz mocy, to brzmienie to samo. A Ty porównywałeś? ...To bardzo proszę, opisz jakie to są te różnice wg Ciebie?

 

A co do Arcama, to firma bardzo brzydko zachowuje się, jak nawet nie pofatyguje się, żeby odpowiedzieć znanemu testerowi i wystosować sprostowanie. Chyba coś ma za uszami?

Dnia 4.01.2024 o 14:47, Yacko napisał:

Arcama AVR5 bym odpuścił - HDMI jak w Denonach sprzed 8 lat.  Chyba, że dołożysz bagatela 3 tys za wymianę płyty HDMI i jeśli chcesz dobrej kalibracji to kolejny 1000zł w promocjach na Dirac'a.  Co do AVR10 to warto przeczytać przed zakupem https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-avr10-review.13671/

 

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

problemy ze słuchem gdy nie widzisz różnicy między marantz 50/70 i że Arcam wypada słabiej to serio mogą być drobne problemy ze słucham ( i to nic złego, większość ludzi je ma jak zrobi porządne badanie słuchu)

Jesteś po prostu i zwyczajnie bezczelny. A jak odniesiesz się do powyższego, to możemy dalej prowadzić dyskusję. A zwalanie na problemy ze słuchem bez podawania żadnych konkretów to tylko jakieś Twoje animozje. I akurat doskonale zdaję sobie sprawę z moich ubytków słuchowych oraz też ich doskonałości. 

Poza tym jak to tylko możliwe, nigdy sam nie robię testów. Bo bardzo, ale to bardzo ważne jest dla mnie zdanie osoby współtowarzyszącej. A te osoby, to m.in. żona, muzyk grający w filharmoni, uznany konstruktor świetnych głośników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AutoPirat napisał:

A co do Arcama, to firma bardzo brzydko zachowuje się, jak nawet nie pofatyguje się, żeby odpowiedzieć znanemu testerowi i wystosować sprostowanie. Chyba coś ma za uszami?

Ten Amir ma więcej za uszami niż Ci się wydaje. Może kiedyś ok, ale obecnie absolutnie nie wierzę w jego obiektywizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Butler napisał:

Ten Amir ma więcej za uszami niż Ci się wydaje. Może kiedyś ok, ale obecnie absolutnie nie wierzę w jego obiektywizm.

Chcesz powiedzieć, że Amir nie ma racji? Wiele komentarzy pod Jego postem też nie ma racji? Ja nie mam racji?

W takim razie dziwne to wszystko jest, bo akurat podzielam to porównanie między Marantz Cinema 70S a Arcamem AVR5 (AVR10), bo to była spora i wyraźnie słyszalna różnica.

 

Zrzutekranu2024-03-2o17_08_28.png.9d7958386b66e9b06a6039aa3a4d7778.png

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AutoPirat napisał:

Chcesz powiedzieć, że Amir nie ma racji? Wiele komentarzy pod Jego postem też nie ma racji? Ja nie mam racji?

Jest różnica między "racją" a "nieufnością". Mam powody przez które testy Amira nie traktuję poważnie. Zrobił siebie w środowisku guru i ma swoich zagorzałych zwolenników, to prawie jak sekta. Ma wiedzę? Ogromną. Czy ma sprzęt którym potrafi testować sprzęt i wyciągać odpowiednie wnioski z pomiarów? Oczywiście. Ale czy może dowolnie manipulować swoimi testami? Pewnie że tak. Czy popełnia błędy? Wielokrotnie.

Marantz 70s to nie jest zły sprzęt. Slim, wyjścia pre-out na każdy kanał... Ale bardzo słabiutki i mało wydajny. Porównując do Arcama AVR 10 mam wrażenie że zestawiam ze sobą Fiata 500 który spodobał się recenzentowi oraz Mercedesa klasy E który w pewnych kwestiach ma niewytłumaczalne błędy konstrukcyjne.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

Jest różnica między "racją" a "nieufnością". Mam powody przez które testy Amira nie traktuję poważnie. Zrobił siebie w środowisku guru i ma swoich zagorzałych zwolenników, to prawie jak sekta. Ma wiedzę? Ogromną. Czy ma sprzęt którym potrafi testować sprzęt i wyciągać odpowiednie wnioski z pomiarów? Oczywiście. Ale czy może dowolnie manipulować swoimi testami? Pewnie że tak. Czy popełnia błędy? Wielokrotnie.

Marantz 70s to nie jest zły sprzęt. Slim, wyjścia pre-out na każdy kanał... Ale bardzo słabiutki i mało wydajny. Porównując do Arcama AVR 10 mam wrażenie że zestawiam ze sobą Fiata 500 który spodobał się recenzentowi oraz Mercedesa klasy E który w pewnych kwestiach ma niewytłumaczalne błędy konstrukcyjne.

 

W ten sposób można podważać wszystko i wszystkich.

 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest Amir by swoimi testami komukolwiek narzucać co ma kupić ? Jeśli coś Nam się podoba ale wypada słabo w teście Amira to nie kupujemy ?

Polecam mniej internetu a więcej własnego zdania.

VAG też miał super TDIki pod testy ,a realnie gówniaki , 1,2THP silnik roku , ostatnio padaka wieczności :D

Wg testów set300b top padaka , realnie wypas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Polecam mniej internetu a więcej własnego zdania.

Ale przecież ja piszę o własnych doświadczeniach. A więc, "polecam mniej internetu", a nauczyć się najpierw czytać ze zrozumieniem.

 

 

A nie zastanawia Was jak to jest, że ktoś, kto rozpoczyna przygodę z KD, ma podobne doświadczenia jak ten nie lubiany przez Was "guru" Amir?

Zamiast doszukiwać się przyczyny, to na forum wytyka się problemy ze słuchem i podważa czyjś autorytet?

Powtórzę swoje zdanie po doświadczeniach z Arcam AVR5: -wyraźnie było słychać bardzo niską jakość w brzmieniu. Oraz dodatkowo były przebicia na głośnikach z pracującej pompy ciepła. Czy naprawdę uważacie, że to jest normalne? (bo w innych wzmakach tego efektu nie było)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AutoPirat napisał:

Powtórzę swoje zdanie po doświadczeniach z Arcam AVR5: -wyraźnie było słychać bardzo niską jakość w brzmieniu. Oraz dodatkowo były przebicia na głośnikach z pracującej pompy ciepła. Czy naprawdę uważacie, że to jest normalne? (bo w innych wzmakach tego efektu nie było)

Szanuję Twoje spostrzeżenia, ale kręcę głową z niedowierzaniem jakim cudem takie masz wnioski. AVR5 naprawdę nieźle gra, podstawowy Marantz nawet teoretycznie to nie tej klasy zawodnik. Amira proszę nie mieszaj w to, no chyba że przed odsłuchem zapoznałeś się z jego "rankingiem" i poddałeś się autosugestii. Jakiś niewiarygodny splot wydarzeń musiał być, inaczej nie potrafię sobie tego wyobrazić. Pomijam sianie po sieci i problemy z odfitrowaniem zakłóceń, koledzy już dawno podejmowali tematy jak zaradzić tym problemom. Nie bez powodu jednym z istotnych klocków szanowanego się audiofila są listwy filtrujące, patenty na zapobieganie pętlom masy, akcesoryjne przewody zasilające itd. To nie wzięło się znikąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to trochę kwestia gustu i upodobań. Pomijam w tym momencie problem natury elektrycznej związany z pompą ciepła, bo to wskazuje, że być może egzemplarz AVR5 który miałeś był wadliwy. Ja miałem Onkyo TX-NR686 niestety uległo uszkodzenie (uderzenie pioruna) i nie było opcji naprawy. Na całe nieszczęście stało się to w 2021 roku gdzie na rynku była "bida" ze względu COVID. Kupiłem Marantz-a SR5013, który o ile w stereo wypada lepiej, o tyle w kinie dla mnie jest porażką w porównaniu do Onkyo. Co nie znaczy, że będę go krytykował, bo komuś innemu może się podobać. Ogólnie Arcamy mają dobrą opinię zarówno jako amplitunery w kinie i że bardzo dobrze radzą sobie w stereo. Co nie znaczy że muszą podobać się każdemu. Ja ze stereo poradziłem sobie dodając wzmacniacz stereo z wejściem na końcówkę mocy. I różnica między Audiolabem a Marantz-em jest kolosalna na korzyść Audiolaba. Z kinem na razie muszę jeszcze poczekać, ale w planach powrót do Onkyo, najprawdopodobniej RZ50. Rozważałem Arcam-a, ale doszedłem do wniosku, że skoro mam i tak wzmacniacz to nie mam ciśnienia na poprawę stereo, może się okazać że AVR5/10 nie wypadną lepiej względem wzmacniacza.

Zmierzam jednak do nieco innej kwestii. Jest jeszcze coś takiego jak osłuchanie. I mogę stwierdzić, że osoby mało osłuchane mogą nie dostrzegać różnic, albo dostrzegać je na niekorzyść tych sprzętów bardziej neutralnych, które nie robią efektu WOW. Kiedyś był u mnie kolega z pracy, który na co dzień słucha muzyki, ogląda TV powiedzmy "bez wspomagania". Zrobiło na nim wrażenie zarówno kina, jak stereo, ale jak przepiąłem kable pod Marantz-a nie potrafił określić co gra lepiej. A ja jak podłączyłem Audiolaba mogłem słuchać posiadanych płyt na nowo.

@AutoPirat być może wspomniany Arcam po prostu nie odpowiada Twoim upodobaniom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek72 napisał:

być może wspomniany Arcam po prostu nie odpowiada Twoim upodobaniom?

Wiem o czym piszesz, i daleki jestem od efektów WOW, bo to po paru minutach ma się dość. Tu nie chodziło o upodobania, ale zmulone brzmienie.

18 minut temu, Butler napisał:

Szanuję Twoje spostrzeżenia, ale kręcę głową z niedowierzaniem jakim cudem takie masz wnioski. AVR5 naprawdę nieźle gra, podstawowy Marantz nawet teoretycznie to nie tej klasy zawodnik.

Widocznie "LOS" zadecydował za mnie, że wybrałem "nie tej klasy zawodnika", czyli Marantza. Po nieudanych poszukiwaniach, i ze świadomością, że po ukompletowaniu systemu może wrócę ponownie do poszukiwania amplitunera. 

Aczkolwiek póki co uważam, że jakość/cena Marantza, to był strzał w 10. (+końcówka mocy Onkyo)

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Arcamie nie chodzi o to ,że jest dobry w stereo , ten wzmak ma wszystkie kanały na takim poziomie , dzięki czemu chociażby efekty tylne robią miazgę , czego np. stare onkyo 676 nie potrafiło ;) do tego processing w opcji movie przy dobrych ścieżkach audio o dużym bitrate z PC-ta także daje sporo. Szczerze , jakbym tylko dorzucił lepszy sub (a jest w planie) to i tak teraz wolę obejrzeć w domu niż w kinie - lepszy obraz/dźwięk + dupa tak nie boli :D 

Miałem także anthema mrx740 , ten ampli w KD robił trochę więcej efektu dużego kina , i gdyby nie ergonomia wyświetlacza , słaby pilot i wiatrak to by zdeklasował arcama , chociaż miał jedynie 5.1 , 2 dodatkowe kanały były w klasie D jeśli dobrze pamiętam.

Cieszmy się ,że jest spory wybór , zależnie od budżetu można kupić to na co się ma ochotę

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kubakk napisał:

Cieszmy się ,że jest spory wybór , zależnie od budżetu można kupić to na co się ma ochotę

 

Dokładnie, fajnie że jest wybór, ale ze względu na budżet nie zawsze mamy to co chcielibyśmy mieć, ale wybór jest 😉👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 19:18, AutoPirat napisał:

- oh, dziękuję Doktorku! :) ...i jeszcze mam problemy manualne ze złym ustawieniem amplitunera. - a to ciekawe, ciekawe.

Ale ja tego nie mówiłem żeby Cie obrazić, jesli tak zabrzmiało przepraszam. Stwierdzam jedynie że różnica tutaj jest bardzo duża.

Dnia 1.03.2024 o 19:18, AutoPirat napisał:

I w takim razie ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE, weź Arcam AVR 5, i posłuchamy też na głośnikach jak pracuje pompa ciepła. A żona już po minucie stwierdziła, że to się nadaje do wyrzucenia za okno. Ja przyznam, że nie dowierzałem własnym uszom. Elektryk przedwczoraj dokonał pomiarów, nawet zaproponował w pierwszej chwili filtr do instalacji elektrycznej ze względu na sprzęt HiFi, ale odrzucił pomysł, bo wszystko działa wzorcowo. 

Wybacz , ale nie mam litości dla takich złomów. A takich rodzynków jak słyszę i widzę, to ostatnio tyle, jak grzybów po deszczu. I nawet nie poruszam tych tematów --> kto się przyzna, że posiada np. sprzęt video za 60kPLN i że to szkodzi zdrowiu? Albo wzmacniacz, od słuchania którego boli głowa?

A takich jak kiedyś Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA KRYTYKÓW już nie uświadczysz. Teraz to są opłacani recenzenci, którzy chwalą każdy sprzęt. Czy Ty też do nich należysz?

chyba nie rozumiem. A co ma do tego pompa ciepła? Nie bardzo rozumiem co ona negatywnego wnosiła. W sensie mamy słichać jak szumi coś za oknem czy jak? Aha wróć było coś na poprzednich stronach. No dobra a rożnica miedzy cinema? No jest.

Nie wręcz przeciwnie uważam :D:D Ja to właśnie tu krytykuje :)

 

 

Dnia 2.03.2024 o 17:07, Butler napisał:

Ten Amir ma więcej za uszami niż Ci się wydaje. Może kiedyś ok, ale obecnie absolutnie nie wierzę w jego obiektywizm.

Dokładnie!

Nie dziwie sie ze Arcam mu nie odpowiada. Poul z PS Audio to zrobił no i nie ma tam konwersacji.

Dnia 2.03.2024 o 17:32, AutoPirat napisał:

Chcesz powiedzieć, że Amir nie ma racji? Wiele komentarzy pod Jego postem też nie ma racji? Ja nie mam racji?

Ja się odważe i powiem tak nie ma rację. Jego testy są tak wybiórcze że nie oddają obrazu pełnego spektrum odsłuchu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A co ma do tego pompa ciepła? Nie bardzo rozumiem co ona negatywnego wnosiła. W sensie mamy słichać jak szumi coś za oknem czy jak?

No nie przesadzaj, jak nie rozumiesz? Sieje po sieci sprzęt (pompa ciepła) i w Arcamie nieodfiltrowało zakłóceń co się przełożyło na jakieś przydźwięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja trochę odbiegla od mojego tematu. Wracając do niego chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej dyskusji  a także pomogli w wyborze sprzętu. Na tą chwilę zakupy zrobione a sprzęt pomału testowany i poznawany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2024 o 16:59, AutoPirat napisał:

Jesteś po prostu i zwyczajnie bezczelny.

Bezczelny?:> bo napisałem, że każdy z nas ma większe lub mniejsze problemy ze słuchem? :D Dobrze w takim razie przepraszam, Ty nie masz problemów ze słuchem, ba mało  tego nawet podziwiam to, że dla Ciebie lepiej gra sprzęt  z założenia gorzej grający i tańszy :) 

Jeżeli tylko takie wnioski wyniosłeś z tego co napisałem to faktycznie rozmowa jest bezcelowa ;) Miłego dnia :)


 

 

7 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Widzę że dyskusja trochę odbiegla od mojego tematu. Wracając do niego chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej dyskusji  a także pomogli w wyborze sprzętu. Na tą chwilę zakupy zrobione a sprzęt pomału testowany i poznawany. 

Pochwal się i wrażeniami i sprzętem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Bezczelny?:> bo napisałem, że każdy z nas ma większe lub mniejsze problemy ze słuchem? :D Dobrze w takim razie przepraszam, Ty nie masz problemów ze słuchem, ba mało  tego nawet podziwiam to, że dla Ciebie lepiej gra sprzęt  z założenia gorzej grający i tańszy :) 

Nie. Tylko coś jest na rzeczy i gdzieś tkwi problem, bo jak widać są BARDZO ODMIENNE OPINIE - i to jest BARDZO DZIWNE i podejrzane.

A różnica między nami jest taka, że ja dociekam prawdy i szukam przyczyny. I jak tego nie rozumiesz, to nie insynuuję, że możesz mieć coś nie tak pod kopułą, ....bo wiele osób tak ma?!  I uważam, że taka wypowiedź jest "bezczelna" i wielce nietaktowne.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zakupu wybór padł na denon avc-x6700h i zestaw tannoy hts101xp. Co do samych wrażeń to póki co za krótki czas aby coś konkretnie opisac. Dla mnie to totalny przeskok bo wcześniej był to tylko zwykły dźwięk z TV i przez dwa miesiące z soundbara i suba. Potrzebuje trochę czasu na poznanie sprzętu i dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zakupu wybór padł na denon avc-x6700h i zestaw tannoy hts101xp. Co do samych wrażeń to póki co za krótki czas aby coś konkretnie opisac. Dla mnie to totalny przeskok bo wcześniej był to tylko zwykły dźwięk z TV i przez dwa miesiące z soundbara i suba. Potrzebuje trochę czasu na poznanie sprzętu i dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. 

IMG_20240304_222400.jpg

IMG_20240304_222420.jpg

IMG_20240304_222439.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...