Skocz do zawartości

Jaki Blu-Ray 4K ?


Recommended Posts

2 godziny temu, jarek poznań napisał:

Zakładając, że chciałbym wydać max 3k to dylemat jest właściwie między SONY UBP-X800M2B a PANASONIC DP-UB820. Im więcej szukam w necie tym mam mój dylemat większy. Stąd pomysł by zapytać tutaj. Dziękuje za pomoc

Na wtórnym rynku szukasz również,  czy odpada?

Pytam, bo wisi na giełdzie Oppo 103.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam i nie znam się, ale czy do któregoś można podpiąć dysk zewnętrzny z nagranym filmem i odtworzyć? A może to standard?

I jak wygląda sprawa z odtwarzaniem np. AVI? ...bo w nowych TV Samsungach jest już z tym problem.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AutoPirat napisał:

Też się rozglądam i nie znam się, ale czy do któregoś można podpiąć dysk zewnętrzny z nagranym filmem i odtworzyć? A może to standard?

I jak wygląda sprawa z odtwarzaniem np. AVI? ...bo w nowych TV Samsungach jest już z tym problem.

Pytasz o TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Pytasz o TV?

A czy ten wątek, to temat: Jaki blue-ray 4k?

Powtórzę: - Czy są BLUE-RAYe z 4K, oraz z możliwością odtwarzania plików video z dysków zewnętrznych o rozszerzeniu m.in. i np. AVI?

(ponieważ w nowym TV "Szajsung", który posiadam, zostało to uniemożliwione).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarek poznań napisał:

Zakładając, że chciałbym wydać max 3k to dylemat jest właściwie między SONY UBP-X800M2B a PANASONIC DP-UB820. Im więcej szukam w necie tym mam mój dylemat większy. Stąd pomysł by zapytać tutaj. Dziękuje za pomoc

Miałem ten sam dylemat jakiś czas temu. Myślałem nad używką Oppo 20x, ale ceny chore za nie najmłodszy już sprzęt. Miałem na tapecie tego Soniego o którym piszesz, ale podobno się wiesza na niektórych płytach ludzie narzekali. Nie wiem czy to prawda, ale było trochę takich opinii. Ostatecznie poszedłem po taniości kupiłem DP-UB450 - wykastrowany UB820 z jakiegoś procesora graficznego przydatny z tego co pamiętam jak upscalujesz. Jak do zwykłych blue ray mam Oppo 95 dlatego mnie to nie interesowało. UB450 w porównaniu do Oppo to nędza dźwiękowo jak porównuje koncerty, ale nie ma się co dziwić. Filmy obraz efekty wydają się być spox. Płaciłem za swoje UB450 chyba z 800 stów-jak padnie to trudno😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Oppo 205 jest nieadekwatna .

Lepiej Oppo 203 i jak najlepszy DAC .

Napęd i możliwości są takie same.

Np podpięcie samej końcówki mocy i jest kino . Identyczne możliwości sieciowe . 

Choć do stereo uważam , że lepiej brzmi Oppo 105.  Bardziej dociążony dźwięk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gizmo napisał:

Miałem ten sam dylemat jakiś czas temu.

To znowu widzę, że po amplitunerach, głośnikach, projektorach, to trzeba się teraz "doktoryzować" w blue-rayach :/ 

- Gdzieś spotkałem się ze sposobem, i teraz to chyba dostrzegam, że najlepiej sprawić sobie zwykły czytnik Blue ray do kompa i zgrać do pliku.

Muszę w takim razie gdzieś odnaleźć ten wpis.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Repugnant napisał:

mam tego soniacza i nie mam powodow do marudzenia.

Czy rozważając sony brałeś pod uwagę inne modele ? Nie ma wyświetlacza czy to nie przeszkadza ? U mnie jakieś 60% czasu będzie czytał muzykę zastanawiam się więc czy to nie będzie irytujące. Podobno ten model ma  tendencje do zawieszania się, czy miałeś takiego rodzaju uciążliwości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze kolory daje panasonic ub9000 ale ten sony  x800m2 tez moze ostatecznie byc (zalecam zakup w sklepie  firmowym sony i extra gwarancje tez od nich)

jakies 3msc temu byl na promce 200 zeta tanszy ale znow podrozal 

 

https://scentre.pl/produkt/sony/4548736086265/odtwarzacz-blu-ray-sony-ubp-x800m2-4k-uhd-z-hdr,-d.html?_gl=1*qrgupa*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMIlM2ojf27hAMVyS0GAB1HewClEAAYASAAEgLDHPD_BwE

 

sam uzywam kliku panasonicow ale mam tez w swojej kolekcji ten sony x800 i jak na dosc stara konstrukcje jest  zadziwiajaco dobry 

odtwarza tez plyty SACD co jest rzadkoscia w tej klasie sprzetu 

ostatnio mnie zadziwil bo odtworzyl polska plyte od galapagos 4K UHD lepiej nie panasonic  :)

to raczej sie nie zdarza z zagranicznymi plytami a tu zonk...

minusem tego sprzetu jest to ze po gwarancji jest NIENAPRAWIALNY chalupniczo bo ma naped dopisany do plyty glownej jakims archaicznym programem ktory nie jest dostepny w necie :)

tu jest 100 zeta taniej ale nie mozna wykupic extra gwarancji !!!

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-blu-ray-dvd-cd-sony-ubp-x800m2-4k-ultra-hd-dolby-vision-3d-wifi-14435526209

 

UWAGA biorac jednak pod uwage ze  cena SONY  z extrasami zbliza sie do panasonic ub820  trzeba i ta opcje brac pod uwage

                panasonic daje bardziej soczyste kolory obrazu od x800m2 ,minusem  jest wieksza obudowa  i ogolna malo kompaktowosc sprzetu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 21.02.2024 o 09:06, bora902 napisał:

najlepsze kolory daje panasonic ub9000 ale ten sony  x800m2 tez moze ostatecznie byc (zalecam zakup w sklepie  firmowym sony i extra gwarancje tez od nich)

jakies 3msc temu byl na promce 200 zeta tanszy ale znow podrozal 

 

https://scentre.pl/produkt/sony/4548736086265/odtwarzacz-blu-ray-sony-ubp-x800m2-4k-uhd-z-hdr,-d.html?_gl=1*qrgupa*_up*MQ..&gclid=EAIaIQobChMIlM2ojf27hAMVyS0GAB1HewClEAAYASAAEgLDHPD_BwE

 

sam uzywam kliku panasonicow ale mam tez w swojej kolekcji ten sony x800 i jak na dosc stara konstrukcje jest  zadziwiajaco dobry 

odtwarza tez plyty SACD co jest rzadkoscia w tej klasie sprzetu 

ostatnio mnie zadziwil bo odtworzyl polska plyte od galapagos 4K UHD lepiej nie panasonic  :)

to raczej sie nie zdarza z zagranicznymi plytami a tu zonk...

minusem tego sprzetu jest to ze po gwarancji jest NIENAPRAWIALNY chalupniczo bo ma naped dopisany do plyty glownej jakims archaicznym programem ktory nie jest dostepny w necie :)

tu jest 100 zeta taniej ale nie mozna wykupic extra gwarancji !!!

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-blu-ray-dvd-cd-sony-ubp-x800m2-4k-ultra-hd-dolby-vision-3d-wifi-14435526209

 

UWAGA biorac jednak pod uwage ze  cena SONY  z extrasami zbliza sie do panasonic ub820  trzeba i ta opcje brac pod uwage

                panasonic daje bardziej soczyste kolory obrazu od x800m2 ,minusem  jest wieksza obudowa  i ogolna malo kompaktowosc sprzetu

Podobnie, wybrałem Sony. Założenie było takie, że ma odtwarzać wszystko oprócz winyli, a np. DVD-Audio Panasonic 450 nie wspiera (dopiero 820), SACD już wcale.
Co nie zmienia faktu, że od czasu kontaktu za młodu z konsolami i boomboxami (w tym różne ciekawe modele z wbudowaną zmieniarką-karuzelą na 3-5 CD) mam bardzo kiepskie zdanie nt. jakości, a głównie trwałości układów optycznych tej firmy. Praktycznie nie zdarzyło się, żeby nie padły ("skakanka" głównie  przy odtwarzaniu AudioCD) zaraz po upływie rocznej gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...