Skocz do zawartości

Przesiadka z Fyne F502 na Fyne F702


Webster.brd

Recommended Posts

Witam. 

2 lata słucham systemu: F502 z Cyrus One Cast. Pomieszczenie odłuchowe to duży otwarty salon z kuchnią i jadalnia (ponad 60m). Generalnie z obecnego systemu jestem zadowolony, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i myślę nad zmianami. Głównie chodzi mi o polepszenie tzw. sceny i o trochę mocniejszy bas. Pytanie, czy zmiana na Fyne F 702 to ruch w dobrym kierunku. Wymiary podobne, ale zupełnie inne przetworniki. Jako alternatywna propozycję zaproponowano mi też Pylon Audio Jasper 25 MKII.

Pozdrawiam

Adam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Fyne F 702 to lepsze paczki od Jaspera. Już model F502SP moim zdaniem jest ciekawszy.

Ale.

Już teraz nie wykrecasz z 502 na maksa. Cyrus ONE mógłby być zastapiony innym bardziej wydajnym wzmacniaczem o lepszym drive.

To dobry wzmacniacza. Polecam go. Ale już przy tych kolumanch mogło by być lepiej.

702 zasługują na coś dużo , dużo lepszego.

Myślałes o tym?

Na liscie było by kilka innych paczek.

Amphion 7 LS, Klipsch Forte IV, KEF R11

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy rozważasz też zmianę wzmacniacza? Zarówno Fyne F702, jak i Jasper 25 MKII lubią wzmacniacze z wyższej półki. Tu może zacząć się ograniczanie w tej kwestii. 

No i nie ma też co ukrywać, F702 są znacznie droższe od Jasperów, więc po drodze znajdzie się jeszcze sporo innych możliwości, w tym wspomniane KEF R11 Meta, Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference, a także kilkanaście innych par kolumn ;) Zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, sprawdzisz kilka opcji i będziesz wiedział w jakim kierunku warto zmierzać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że lubią wzmacniacze z wyższej półki? Cena wzmacniacza musi być wyższa czy moc? Cyrus w klasie D ma dosyć mocy żeby napędzić te kolumny, przynajmniej na papierze. Rozumiem że po zmianie głośników stosunek ceny do mojego cyrusa sporo się rozjedzie, ale jego moc jest przecież wystarczająca? Czy zmiana głośników bez zmiany wzmacniacza nie przyniesie poprawy dźwięku?

I tak jak pisałem wyżej, po ewentualnej zmianie głośników przyjdzie czas na zmianę wzmacniacza, ale nie wszystko od razu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Webster.brd napisał:

Najpierw chciałbym wymienić kolumny. Po tym przyjdzie czas na zmianę wzmacniacza na lepszy.

No to przeskok jest znaczny

16 godzin temu, Webster.brd napisał:

Co to znaczy że lubią wzmacniacze z wyższej półki? Cena wzmacniacza musi być wyższa czy moc? Cyrus w klasie D ma dosyć mocy żeby napędzić te kolumny, przynajmniej na papierze. Rozumiem że po zmianie głośników stosunek ceny do mojego cyrusa sporo się rozjedzie, ale jego moc jest przecież wystarczająca? Czy zmiana głośników bez zmiany wzmacniacza nie przyniesie poprawy dźwięku?

I tak jak pisałem wyżej, po ewentualnej zmianie głośników przyjdzie czas na zmianę wzmacniacza, ale nie wszystko od razu 

Jakość wzmacniacza nie idzie zawsze w parze z ceną. Ale przeważnie.

Ten cyrus ma dobrą moc i dobry dzwiek. Ale potem do takich 702jek podłącz coś innego Leema Tucana, Moon, słabszego MArantza PM12 a będzie to grac jednak ciekawiej.

No i Fyne 702 jak mówie to znacznie lepsze paczki od Jaspera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...