Skocz do zawartości

Monitor audio czy dali


Jokeros69

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc, gdyż mam do wyboru kolumny dali zensor 7 i monitor audio bronze 5. Cena obu zestawów prawie ta sama z korzyścia 200 zł dla dali. Co dla was zagra lepiej, wypowiedzcie się proszę o wadach i zaletach tych 2 modeli. Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam ich kilka więc coś się dopasuje, są denony, yamahy, onkyo i sony. Muzyka głowinie elektoniczna, pop, rock. Lubię jak słychać i czuć bas, lubię wyraźnie e wokale i detalicznne czyste wysokie tony. Teraz "słucham" was, jakie są wasze opinie i doświadczenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kolumny graja inaczej.

Obiektywnie Zensory to model ciekawszy. Ale czy dla Ciebie?

Zensory są spokojniejsze w górnych rejestrach. łagodniejsze, mają wiekszy i cieplejszy bas.

Z kolei Bronze 5 są mniejsze, szybsze, grają twardszym basem i bardziej selektywną górą.

Inne oczkiewnia, inny odbiorca, do innych wzmacniaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już wiele recenzji i nie wiem co robić. Ogółem to nie będą też kolumny na całe życie, pograją z rok i coś nowego będę szukał, chyba. Po prostu lubię eksperymentować, poznawać. Obecnie pozostały mi 2 pary kolumn melodika bl40 i dali blue 5005 i przyznam że lubię dźwięk jednych i drugich. Teraz szukam czegoś z przyjemnym, bliskim wokalem, więc chyba dali zensor, co myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmiany dla zmiany to próbuj, ale ja już bym próbował szukać trochę lepszych kolumn, bo między tymi co masz to raczej lepiej nie będzie. No chyba , że za rok i tak będziesz zmieniał na coś innego.

Miałem Zensor 5 ,grały u mnie około 4 lata, i było ok, bez zachwytów, ale i specjalnie nie było na co narzekać. Faktycznie lepiej zaczeły grać gdy podpiełem je do nowego wzmaka, jak by dostały nowego życia.

Zapłaciłem za nie jako nówki w kartonach 400euro w Niemczech,a po tych czterech latach sprzedałem za 1600zł, czyli prawie tyle samo ile za nie zapłaciłem.

Jak już Dali to co najmniej starsze Ikony lub Mentory bo Opticony to jeszcze będą za drogie.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jokeros69 napisał:

Przeczytałem już wiele recenzji i nie wiem co robić.

Nie wiem dlaczego.

Jak ja czytam to jestem zdecydowany na 100%

 

Jak lubisz eksperymentować to w czym problem?

A brzmienie Oberon 7 znasz?

 Odsłuchasz je wszedzie. To zensor jest podobny.

Brzmienia podobnego do Bronze 5 nie uraczysz. No może Bronze 200. Ale tu jest wieksza roznica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w inna stronę. Przyrownując je (zensor 7 i ma Silver5) do melodika bl40 i dali blue 5005,które będą miały odmienne brzmienie, a które bardziej porównywalne? Wtedy poszedłbym w stronę odmiennego brzmienia i ostatecznie będę wiedział w którą stronę się kierować wskakujac na wyższe półki. Zensory chyba będą bardziej zblizone do tego co posiadam niż monitory...? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2024 o 09:35, Jokeros69 napisał:

Przeczytałem już wiele recenzji i nie wiem co robić. Ogółem to nie będą też kolumny na całe życie, pograją z rok i coś nowego będę szukał, chyba. Po prostu lubię eksperymentować, poznawać. Obecnie pozostały mi 2 pary kolumn melodika bl40 i dali blue 5005 i przyznam że lubię dźwięk jednych i drugich. Teraz szukam czegoś z przyjemnym, bliskim wokalem, więc chyba dali zensor, co myślicie? 

Udać się z pewnością na odsłuch i wziąć pod uwagę glosniki Elac Debut Reference F5 :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

oj mogą one namieszać :)

a jak cenisz sobie dobrą dynamikę, spójność, i odwagę w brzmieniu no to być może zakończysz poszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...