Skocz do zawartości

Ciche słuchawki do iPhona


Recommended Posts

Witam! 
Mam nietypowy problem i pomyślałam, ze wśród audiofilów znajdzie się ktoś pomocny :) mam nadwrażliwość słuchową, rzadko słucham muzyki, ale uwielbiam audiobooki. Z powodu mojej przypadłości, mogę słuchać ich jedynie bardzo cicho. I tu pojawia się problem, większość słuchawek jest bardzo głośnych. Obecnie używa koss porta pro na Bluetooth i słucham książek ze słuchawami zsuniętymi z uszu na najniższym poziomie głośności - wciąż jest to dla mnie za głośne. Potrzebuję bezprzewodowych, dokanałowych albo nausznych otwartych słuchawek na Bluetooth, które będą maksymalnie ciche. Z góry dziękuje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jawo poziom głośności w iPhone można ustawić bardzo precyzyjnie. Regulacja bocznymi przyciskami po lewej stronie jest mocno skokowa. Gdy przytrzymasz palec na pojawiającym się pasku głośności na ekranie, możesz dokładnie ustawić głośność. Możesz to też zrobić z wysuwanego od prawego górnego rogu menu.

Kolejna opcja to zewnętrzna aplikacja. Sprawdź sobie darmowe Volume Control Pro (pomarańczowa ikonka) w AppStore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lpomis napisał:

@Jawo poziom głośności w iPhone można ustawić bardzo precyzyjnie. Regulacja bocznymi przyciskami po lewej stronie jest mocno skokowa. Gdy przytrzymasz palec na pojawiającym się pasku głośności na ekranie, możesz dokładnie ustawić głośność. Możesz to też zrobić z wysuwanego od prawego górnego rogu menu.

Kolejna opcja to zewnętrzna aplikacja. Sprawdź sobie darmowe Volume Control Pro (pomarańczowa ikonka) w AppStore.

Dzięki! Właśnie mój problem polega na tym, że kiedy manipuluje tym paskiem głośności w iPhone to poniżej powiedzmy 7% paska dźwięk wyłącza się zupełnie, więc ta opcja nie działa. Ta skokowosc jest niezależna od iPhona, więc mam albo 10 albo 20 albo 30% głośności i nic pomiedzy, bo poniżej 10 jest już cisza. To chyba feature (a może bug?) tych słuchawek? Dzięki z podpowiedzią o apce, ściągnę! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jawo napisał:

To chyba feature (a może bug?) tych słuchawek?

Faktycznie może tak być gdy za wzmocnienie odpowiada to co siedzi w nausznikach bluetooth (z softem sterującym włącznie), a nie sam telefon. Mimo wszystko sprawdź apkę.

@tomek4446 ma te same słuchawki. Tomku. Czy mógłbyś sprawdzić w wolnej chwili czy przy połączeniu BT z iPhone jesteś w stanie precyzyjnie regulować najniższe poziomy głośności w Kossach?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

A to płatne jest jakoś ? :)

Ok. wrócę z pracy , sprawdzę.

Płacę wdzięcznością :) 

Tak poza dyskusją, trochę szykowałam się na pojazd po mnie za bycie zupełnym laikiem i pchanie się na tematyczne fora, a tutaj taka niespodzianka! Bardzo dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jawo napisał:

Płacę wdzięcznością

Widzę , że znowu zrobiłem interes życia :) 

A poważnie to sprawdziłem. I jest tak. Regulacja głośności poprzez przycisk w słuchawkach działa skokowo. Ale .... tak jak pisał Wojtek / @lpomis/ , gdy przeciągniemy górny prawy róg ekranu Iphona i dostaniemy się do podglądu głośności / zdjęcie 1/ sytuacja się zmienia :) Przytrzymujemy palec na ikonce głośności i i mamy ją na ekranie / zdjęcie 2/. Możemy wówczas sterować precyzyjnie głośnością z poziomu telefonu. Zdjęcie 3 przedstawia punkt gdzie słuchawki milkną , czyli najniższą głośność na telefonie gdy w słuchawkach jeszcze coś słychać. Poniżej tej wartości słuchawki milkną.

IMG_2064.PNG

IMG_2063.PNG

IMG_2065.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko rozumiem, że na poziomach, które wrzucam w animacji poniżej słuchawki już nie grają? Nie wiem czy w takim razie nie będą lepsze pierwsze z brzegu przewodowe (nawet standardowe Porta Pro), w których bez problemu ustawimy pożądaną głośność. Jeśli jednak nauszniki koniecznie muszą być na Bluetooth to… trzeba sprawdzać i testować. Na pewno mile widziana dedykowana aplikacja sterująca od producenta. @Jawo daj znać jak to wygląda. No i czy apka Volume Control coś zmieniła w temacie.

RPReplay_Final1708727403-ezgif.com-video-to-gif-converter.gif.fe0c92c79379892d5fad9f68b87e86db.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 23:39, lpomis napisał:

Ok. Tylko rozumiem, że na poziomach, które wrzucam w animacji poniżej słuchawki już nie grają? Nie wiem czy w takim razie nie będą lepsze pierwsze z brzegu przewodowe (nawet standardowe Porta Pro), w których bez problemu ustawimy pożądaną głośność. Jeśli jednak nauszniki koniecznie muszą być na Bluetooth to… trzeba sprawdzać i testować. Na pewno mile widziana dedykowana aplikacja sterująca od producenta. @Jawo daj znać jak to wygląda. No i czy apka Volume Control coś zmieniła w temacie.

RPReplay_Final1708727403-ezgif.com-video-to-gif-converter.gif.fe0c92c79379892d5fad9f68b87e86db.gif

Dnia 23.02.2024 o 23:39, lpomis napisał:

Ok. Tylko rozumiem, że na poziomach, które wrzucam w animacji poniżej słuchawki już nie grają? Nie wiem czy w takim razie nie będą lepsze pierwsze z brzegu przewodowe (nawet standardowe Porta Pro), w których bez problemu ustawimy pożądaną głośność. Jeśli jednak nauszniki koniecznie muszą być na Bluetooth to… trzeba sprawdzać i testować. Na pewno mile widziana dedykowana aplikacja sterująca od producenta. @Jawo daj znać jak to wygląda. No i czy apka Volume Control coś zmieniła w temacie.

RPReplay_Final1708727403-ezgif.com-video-to-gif-converter.gif.fe0c92c79379892d5fad9f68b87e86db.gif

Apka volume control zainstalowana, niestety nic nie wskórała. Płynna regulacja głośności działa w zasięgu 100-10%, 5% jest tak samo głośne jak 10%, a poniżej 5 cisza. Ale przynajmniej rozumiem już, że chodzi o słuchawki i o wzmacniacz na Bluetooth. Zaczynam rozglądać się za klasycznymi kablowymi słuchawkami.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, życzę udanych dalszych odsłuchów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...