Skocz do zawartości

HDMI eARC pytanie


David 81

Recommended Posts

Cześć wam wszystkim mam pytanie odnośnie HDMI eARC 

TV Samsung QN85AA eARC Denon X4700h eARC źródło netflix z włączonym eARC w TV i amplitunerze na wyświetlaczu pokazuje  ,,DDDSur,,  film 5.1  a z wyłączonym eARC w TV pokazuje   ,,DDD+ + DDDSur,, oczywiście też 5.1 nie powinno być na odwrót ?  atmos działa na obu ustawieniach poprawnie 

foto 1 eARC wyłączone w TV 

foto 2 eARC włączone w tv 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

20240219_123030.jpg

20240219_123155.jpg

Oczywiście źródłem jest netflix z apki TV 

Mi to wygląda jak by apka w TV wysyłała sygnał DD+ 2.0 a amplituner przerabiał go na 5.1 przy włączonym eARC  ale to tylko są moje domysły 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD + DS is the Dolby Atmos upmixer, it adds artificial effects to the height channels.

Dolby Digital + Dolby surround will take non Atmos stuff (plain Dolby digital or even stereo) and make it play on all the speaker even height. Or if it is Atmos will say Atmos on that line too I think.

 

A co jest ustawione w samej aplikacji Netflixa?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

DD + DS is the Dolby Atmos upmixer, it adds artificial effects to the height channels.

Dolby Digital + Dolby surround will take non Atmos stuff (plain Dolby digital or even stereo) and make it play on all the speaker even height. Or if it is Atmos will say Atmos on that line too I think.

 

A co jest ustawione w samej aplikacji Netflixa?

 

Nie ma tam ustawień w głównej aplikacji  filmy widzi 5.1 lub atmos  ale w samym filmie jest wybór  np 5.1 ustawione mam 5.1 a tamos na ścieżkę oryginalną i jest atmos na wyświetlaczu ale to praktycznie z automatu mi ustawia TV apka bo jak np wyłączę dolby atmos w ustawieniach TV to już w aplikacji netflixa bedzie widział tylko filmy 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, David 81 napisał:

Nie ma tam ustawień w głównej aplikacji  filmy widzi 5.1 lub atmos  ale w samym filmie jest wybór  np 5.1 ustawione mam 5.1 a tamos na ścieżkę oryginalną i jest atmos na wyświetlaczu ale to praktycznie z automatu mi ustawia TV apka bo jak np wyłączę dolby atmos w ustawieniach TV to już w aplikacji netflixa bedzie widział tylko filmy 5.1

A ustawienia w TV oprócz ustawien ARC i eARC?

Jest coś więcej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

A ustawienia w TV oprócz ustawien ARC i eARC?

Jest coś więcej?

 

tylko Auto (ustawione)  PCM  i pass-through ale to ostatnie służy i działa tylko w przypadku podłączenia hdmi do tv np konsoli w tedy sygnał przejdzie w nie zmienionej formie do ampitunera , PCM wiadomo stereo i dolby atmos  on i of 

a może by tak jakiś media player kupić co mi to ogarnie poprawnie netflix tylko który ? bo z tym TV to ja już nie mam pomysłów co jest nie tak wiadomo TV jest tu problemem a raczej jego soft 

 

20240219_123134.jpg

Priorytetem jest jakość dźwięku i stabilne wygodne działanie urządzenia media player 

Lub zakup nowego TV np https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-telewizor-xr55x90laep.bhtml  tylko czy z takim TV będzie już wszystko poprawnie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, David 81 napisał:

pass-through ale to ostatnie służy i działa tylko w przypadku podłączenia hdmi do tv np konsoli w tedy sygnał przejdzie w nie zmienionej formie do ampitunera , PCM wiadomo stereo i dolby atmos  on i of 

Ustaw pass through, zostaw włączony Atmos i w ten sposób powienieś uzyskać najlepszy efekt. 

Playery są dość kapryśne - w sensie dużo lepsze niż TV ale trzeba określić swoje oczekiwania. Do streamowania z VOD nie mają moim zdaniem dużej przewagi nad wbudowanymi aplikacjami (mam TV LG). Do zasobów w lepszej jakości albo np. z DTS - już tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PanKlor napisał:

Ustaw pass through, zostaw włączony Atmos i w ten sposób powienieś uzyskać najlepszy efekt. 

Playery są dość kapryśne - w sensie dużo lepsze niż TV ale trzeba określić swoje oczekiwania. Do streamowania z VOD nie mają moim zdaniem dużej przewagi nad wbudowanymi aplikacjami (mam TV LG). Do zasobów w lepszej jakości albo np. z DTS - już tak. 

Nie da się włączyć pass through jeżeli chodzi o apkę z TV , da się tylko i wyłącznie jak podepniesz zewnętrzne urządzenie hdmi w tedy będzie przelot 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
14 minut temu, PanKlor napisał:

Nie da się po prostu w TV ustawić domyślnie passthrough/bitstream? 

Nie , Ta funkcja tylko i wyłącznie ma na celu przesyłanie sygnału w niezmienionym stanie  z wejścia HDMI do Wyjścia HDMI TV  to oznacza że jak podepniesz urządzenie HDMI pod TV to TV może ten sygnał wysłać poprzez też HDMI w niezmienionym stanie do amplitunera 

wewnątrz TV passthrough nie działa 

Edytowano przez David 81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację jak u ciebie z tym że był to Denon s750 + LG C1 (bez atmosa 😉) Pisałem nawet o poradę na forum hdtv.. Też nikt nie znał przyczyny a wskazywali na błędy komunikacji earc. U siebie klikałem wszystkie funkcje wl/wył czy to w tv czy ampli i ku mojemu zdziwieniu pewnego dnia włączyłem sprzęt i nagle działał poprawnie. Chodził długo dobrze do momentu w którym ampli i tv  był odpięty z sieci na kilka dni, i wtedy przy ponownym uruchomieniu problem wrócił. Więcej już nie musiałem walczyć z problemem  bo po wspomnianym uruchomieniu po dłuższej przerwie amplituner został sprzedany(sprzedaż nie związana z sytuacją).

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kupiłeś nowy TV?

W sensie inny niż Samsung? Czy inni model? Kupiłeś to tylko dlatego że to nie dzialalo?

 

Działa w samsungu tylko na odwrót eARC przy wyłączonym eARC zachowuję się jak by było włączone prawdopodobnie wina softu  może źle przetłumaczone menu a może coś innego 

Tak kupiłem LG C3  i tu działa wszystko tak jak trzeba 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...