Skocz do zawartości

Kino za około 13 tys.


carlo497

Recommended Posts

37 minut temu, AutoPirat napisał:

Raczej trzymaj się tego, jaką nominalną masz podaną na głośniku

To się ma nijak do realnych wartości, sam wiesz że impedancja jest zmienna w zależności od częstotliwości grania. Producenci też głupoty wypisują w danych technicznych.

Ustawiać na 8, jak się ampli będzie przegrzewać to się wylączy bo ma zabezpieczenia. Chwilę niech ochłonie i przestawić selektor na 6 lub 4.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam wrażenie, że ampli jest momentami bardzo ciepły. Słuchamy czegoś do obiadu więc względnie cicho, a obudowa namacalnie ma 40 kilka stopni. Jestem ciekawy jak odpale sobię jakiś film w ciągu dnia, to obudowa będzie pewnie mocno parzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są urządzenia które są ciepłe. Dopóki masz wentylację (nie jest wciśnięty w szafkę) to się nie przejmuj. Jak będzie mu za gorąco to zadziała zabezpieczenie termiczne i będziesz wiedział, żeby zmniejszyć ustawienie na selektorze impedancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanKlor napisał:

To są urządzenia które są ciepłe. Dopóki masz wentylację (nie jest wciśnięty w szafkę)

No jest i się zastanawiam. Po bokach ma z 5 centymetrów miejsca, a nad sobą trochę ponad 10. I zastanawiam się czy nie wykombinować czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że tak na styk. Możesz dołożyć aktywne chłodzenie ale najpierw poobserwuj.

Gram teraz  na srednio cichym poziomie i mój X3800 jest srednio 10 stopni cieplejszy niż koncowka Atolla która napędza fronty. Denon robi tylko SpotifyConnect, korekcję i wysyła sygnał na preout do frontów i suba. Denon ok 36 stopni, Atoll 10 stopni mniej. Stoją koło siebie. Wentylacja dobra.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2024 o 09:02, carlo497 napisał:

na 2800x Denonie.

Był różnica w basie ale tak symboliczna, że według mnie pomijalna. Testowane na rocku i metalu. Jak mi obsługa przyniosła kolumny innej firmy do porównania (chyba polskie Polk) to zostałem wręcz zalany basem. Przy MAB 200 i 500 był on bardziej punktowy i szybko znikający. Jednak róznica w gitarach elektrycznych były według mnie mocno na korzyść modelu 500 przy porównaniu z 200.

BTW, za to teraz po ustawieniu pięćsetek w domu zastanawiam się czy ja właściwie potrzebuje suba. W muzyce na pewno nie, kolumny bardzo dobrze wypełniają pomieszczenie. Kolumny w salonie były bardzo zachowawcze. W domu mam wrażenie jakby dopiero dostały mocy. Może to kwestia różnicy wmacniaczy (2800x vs 3800x) albo pomieszczenia, które nie jest przystosowane i pogłosy robią swoje.

Póki co jestem zadowolony, bo w filmach zestaw robi robote. Muszę się za to dogadać z Denonem przy muzyce, bo według mnie w jakimkolwiek innym trybie niż Pure robi z wokalami sieczkę.

Jak był ustawiony amplituner?

Bo to jest kluczowe.

Dnia 4.03.2024 o 10:27, carlo497 napisał:

A jak ustawić impedancje tego zestawu? MAB 500, c150 FX. Na stronie Monitor Audio są informacje o impedancju minimalnej 4 ohm, a na głośnikach wielkie napisy 8Ohm. Na jaką wartość ustawić amplituner?

Kolumny siegają 4. Zostaw w amplitunerze 8. Chyba że bardzo siębędzie grzał.

 

Warto dokładać aktywne chłodzenie.

Jeśli w kinie będzie bardzo goracy albo wrecz sie wylaczy to wtedy zmien.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem z ustawieniem zestawu aby dialogi były jakkolwiek słyszalne, a przy tym efekty nie starały się zburzyć ścian. Wczoraj oglądaliśmy film z Atmosem i poniżej ustawienia, które jako tako pozwalały komfortowo słuchać całości. Gdzie może być błąd? 

 

 

image_2024-03-17_110033982.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

A jakie masz fronty a jaki centralny? On stoi na przodzie?

MAB 500 i MA C150 na froncie.

W takim razie sprawdzę czy wszystko na 100% dobrze siedzi w gniazdach i puszcze ponowną kalibracje.

Ogólnie dialogi słychać powiedzmy na poziomie 45. Ale przy tej samej głośności jak dochodzą efekty, to mam poziom głośności jak z seansu kinowego. Jak przycisze tak aby efekty nie zabijały, to dialogi są niezrozumiałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, carlo497 napisał:

MAB 500 i MA C150 na froncie.

W takim razie sprawdzę czy wszystko na 100% dobrze siedzi w gniazdach i puszcze ponowną kalibracje.

Ogólnie dialogi słychać powiedzmy na poziomie 45. Ale przy tej samej głośności jak dochodzą efekty, to mam poziom głośności jak z seansu kinowego. Jak przycisze tak aby efekty nie zabijały, to dialogi są niezrozumiałe.

Masz tę opcję aktywną co wyżej pokazałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, 77Mariusz77 napisał:

Masz tę opcję aktywną co wyżej pokazałem?

Nie mam tej opcji w ogóle. Za to ta opcja zrobiła robotę bardzo dobrze i dodatkowo ma do wyboru 3 poziomy https://manuals.denon.com/AVCX3800H/EU/PL/WBSPSYnqlrpqii.php#WBSPMLjbmjyqsm

Przed powyższym poprawiłem połączenia przy ampli i głośnikach, a potem zrobiłem kalibracje. Chyba coś było na rzeczy, bo teraz odgległości frontowych głośników wyszły mi identyczne bez żadnych różnic, ale po kalibracji nie było żadnej poprawy. Całość testuje na filmie Diuna 1.

BTW, jakiego programu użyć do pomiaru akustyki pomieszczenia? Na 0db.pl widziałem Fuzz Measure, ale on kosztuje chore pieniądze na właśny użytek. Jest coś bardziej przystępnego albo darmowego?

Edytowano przez carlo497
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwypuklenie dialogów to w aplikacji jest  założyłem, że wcześniej wiedziałeś.

Wejdź sobie w głośniki - ustawienia ręczne-poziomy . Sprawdzisz w ten sposób ile słyszysz z poszczególnych głośników po kalibracji. 

 

 

 

IMG20240318213728.jpg

Ja jak poprzedni amplituner kalibrowalem używając Audyssey to zawsze poziomy poprawiałem.  Tak żeby mi się podobało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 10:41, carlo497 napisał:

MAB 500 i MA C150 na froncie.

W takim razie sprawdzę czy wszystko na 100% dobrze siedzi w gniazdach i puszcze ponowną kalibracje.

Ogólnie dialogi słychać powiedzmy na poziomie 45. Ale przy tej samej głośności jak dochodzą efekty, to mam poziom głośności jak z seansu kinowego. Jak przycisze tak aby efekty nie zabijały, to dialogi są niezrozumiałe.

No to coś nie tak. A możesz pokazać ustawienie?

A powiedz mi jeszcze czy Ty czasem nie masz sztucznie odpalonego jakiegoś dekodera czy DSP?

W sensie czy amplituner rozpoznaje oryginalny sygnał multi i tak go dekoduje?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie czy amplituner rozpoznaje oryginalny sygnał multi i tak go dekoduje?

 

Tak, pilnuje tego zawsze, bo mam z tym mały problem. Ale wszelkie analizy robię na Atmosie albo 5.1. Które konkretnie ustawienia pokazać?

 

image_2024-03-20_185043601.png

image_2024-03-20_185111798.png

image_2024-03-20_185128178.png

image_2024-03-20_185216921.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...