Skocz do zawartości

Kino za około 13 tys.


carlo497

Recommended Posts

Bronze 500 grają dużo lepiej ale w stereo.

Szczerze to nei ma kina bez suba. Jesli to ma byc kino to zostaw 500  a wex 200 albo 100 tki i od razu suba i bedzie to lepsze granie.

Ja polecam jednak REL HT1205 albo SVS SB2000 PRO

wyglada że ta powierzchnia jest jednak otwarta. Moim zdaniem jak zejdziesz z kosztów frontów to warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlo497 pytanie , jak mniej więcej to będzie wyglądało w procentach? Ile będziesz siedział na kanapie i słuchał muzyki a ile oglądał :)

Bo ja uważam, że jeśli z zdecydowanej większości będzie to kino domowe to na froncie możesz zastosować nawet monitory a kasę przeznaczyć na suba, bo tak naprawdę centralny i sub jest kluczowy w kinie. Ja słucham więcej muzyki siedząc na kanapie i od stereo wychodziłem ( dlatego fronty wpięte w wzmak stereo który w kinie działa jako końcówka mocy) więc fronty mam duże, ale widząc ile dźwięku z nich idzie w kinie to śmiało mógłbym je zamienić na monitory gdyby kluczowe było dla mnie kino :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To jest bardzo trudne pytanie. Nawet jak będzie 90% KD, a 10% muzyka, to oczekuje wtedy, że wycisnę z tego zestawu ile się da. Kolumny i tak wlecą choćby z powodu samych aspektów estetycznych.

Czyli wracam do punktu nie wiem co wziąć, ale z racji teoretycznego braku końcowego limitu kwotowego wezmę 500, a porządnego suba kupię za miesiąc może dwa. Do tego czasu będę się posiłkował protezą zrobioną z Logitecha Z906. Wychodzę z założenia, że łatwiej póżniej dołożyć dodatkowy komponent niż wymienić obecny na wyższy model.

Edytowano przez carlo497
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już i tak planuje wydać dość dużą kwotę za sprzęt plus mały remoncik z przygotowaniem akustycznym pomieszczenia. Wolę nie dorzucać kolejnych 4k, bo to igranie z diabłem znanym też jako moją drugą połówą 😁 Także z pewnością zostanę przy jednym subie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, carlo497 napisał:

A czym się objawia ta lepsza gra? Ma więcej niskich tonów czy środek też jest lepiej na nich zagrany? Zastanawiam się czy zagra tak samo w stereo w konfiguracji 200 plus sub.

Względem 200tek? W zasadzie brzmienie jest inne wszedzie. Bas jest obszerniejszy i to sporo. Środek i góra grają swobodniej. Lżej, Z wiekszych rozmachem.

W przypadku 200tek i prawdiłowgo ich odciecia na amplitunerze różnicy nie będzie po dodaniu suba. Jednak spora szansa że pownieneś mieć dwa zapisane set upy. Jeden pod kino inny pod stereo.

19 godzin temu, carlo497 napisał:

To jest bardzo trudne pytanie. Nawet jak będzie 90% KD, a 10% muzyka, to oczekuje wtedy, że wycisnę z tego zestawu ile się da. Kolumny i tak wlecą choćby z powodu samych aspektów estetycznych.

No to zdecydowanie system kinowy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwleczesz sobie w czasie temat ale z drugiej strony nie od razu Rzym zbudowano ;) najważniejsze, żeby wszystkie aspekty były spełnione, sam wiem, że jeżeli się na coś uprę to tak ma być;) bierz te 500 i się nie zastanawiaj ;D a z czasem dojdzie wzmak stereo, który będzie mógł pracować jako końcówka mocy a przy okazji dołożysz streamer i będziesz mieć świetne kino i świetne stereo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

bierz te 500 i się nie zastanawiaj

Wezmę chyba jednak dwusetki. Tak pomyślałem, że 500 żeby zachować dystyans od ściany to będą mi mocno wystawać poza obrys szafki pod TV, a 200 mogą być te 30 cm bliżej ściany.. No ale za to planuje wziąć odrazu suba czyli budżet powiększony do niecałych 16k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2024 o 07:53, Piotr Sonido napisał:

Jesli to ma byc kino to zostaw 500  a wex 200 albo 100 tki i od razu suba i bedzie to lepsze granie.

Słuchaj go, on potrafi dobrze gadać. A ta muzyka (10%), to najlepiej gra w stereo - 2.0 (czyli lepsze byłyby 500). Acz są różne odchyły i można słuchać w  2.1, 3.1. Ja ostatnio podpiąłem w 3.0. To śpiewak / wokalista nabrał większej pary w płucach i jest centralnie przede mną.

 

Dnia 26.02.2024 o 14:37, carlo497 napisał:

Bo zastanawiam się w sumie jak wpłynie na sygnał posiadanie obok innych urządzeń pobierających dużo prądu.

Jedno z zaleceń jest układać kable głośnikowe względem prądowych DOKŁADNIE pod kątem 90*. Kable głośnikowe najlepiej jakby były odseparowane, ale z drugiej strony, to takie linie wysokiego napięcia, więc spokojnie, powinno być w porządku. Przede wszystkim, to Ilość połączeń na kablu, znaczne różnice w długości, oraz jego średnica będą mieć wpływ na impedancję, co się objawia wyraźnie słyszalną różną głośnością na poszczególnych kanałach.

To raczej te urządzenia (dużo prądu? masz na myśli sprzęt audio?) z oszczędności czegoś nie zaekranują, albo zasilacz jest słaby jakościowo i czasem to tam pojawiają się hocki klocki.

 

Dnia 26.02.2024 o 13:38, carlo497 napisał:

igranie z diabłem znanym też jako moją drugą połówą 😁

Zobaczy i usłyszy, to Ci będzie dolewać olejków aromatycznych do kotła ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2024 o 20:52, carlo497 napisał:

Wezmę chyba jednak dwusetki. Tak pomyślałem, że 500 żeby zachować dystyans od ściany to będą mi mocno wystawać poza obrys szafki pod TV, a 200 mogą być te 30 cm bliżej ściany.. No ale za to planuje wziąć odrazu suba czyli budżet powiększony do niecałych 16k

Jak pisałem :)

Dzieki @AutoPirat

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupy zakończone, dziękuję bardzo. Ostatecznie wpadły MAB 500 i sub SVC 1000. Protestuje czy nie jest za mały. 

Przy odsłuchu między 200, a 500 różnica w środkowym pasmie była dla mnie na tyle wyraźna, że ciężko było zostać przy 200. Tymczasem bas w obu kolumnach w muzyce był dla mnie tak subtelny, że ciężko byłoby mi po basie wskazać w ślepym teście, które kolumny grają. 

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Różnica jest w basie i środku.

Serio nie bylo różnicy? Gdzie to testowałeś i na czym? Na amplitunerze kina? Z odciętym dołem? Bo wtedy to tak.

Nie słuchałem tych głośników, ale na czuja to różnica powinna być właśnie przede wszystkim w niskich (basy i dolna średnica).  

Tak czy owak z czasem to może nie 10%, a słuchania muzyki będzie 90%, więc wybór dokonany bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Serio nie bylo różnicy? Gdzie to testowałeś i na czym? Na amplitunerze kina? Z odciętym dołem? Bo wtedy to tak.

na 2800x Denonie.

Był różnica w basie ale tak symboliczna, że według mnie pomijalna. Testowane na rocku i metalu. Jak mi obsługa przyniosła kolumny innej firmy do porównania (chyba polskie Polk) to zostałem wręcz zalany basem. Przy MAB 200 i 500 był on bardziej punktowy i szybko znikający. Jednak róznica w gitarach elektrycznych były według mnie mocno na korzyść modelu 500 przy porównaniu z 200.

BTW, za to teraz po ustawieniu pięćsetek w domu zastanawiam się czy ja właściwie potrzebuje suba. W muzyce na pewno nie, kolumny bardzo dobrze wypełniają pomieszczenie. Kolumny w salonie były bardzo zachowawcze. W domu mam wrażenie jakby dopiero dostały mocy. Może to kwestia różnicy wmacniaczy (2800x vs 3800x) albo pomieszczenia, które nie jest przystosowane i pogłosy robią swoje.

Póki co jestem zadowolony, bo w filmach zestaw robi robote. Muszę się za to dogadać z Denonem przy muzyce, bo według mnie w jakimkolwiek innym trybie niż Pure robi z wokalami sieczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlo497 napisał:

Na stronie Monitor Audio są informacje o impedancju minimalnej 4 ohm, a na głośnikach wielkie napisy 8Ohm.

Głośnik ma podaną impedancję nominalną, co nie znaczy, że w trakcie pracy nie może schodzić do 3 lub mniej ohmów. 

Raczej trzymaj się tego, jaką nominalną masz podaną na głośniku.

W przypadku odwrotnej sytuacji, czyli głośniki 4ohm, a na wzmaku 8ohm, to wówczas może nastąpić znaczące obciążenie dla wzmacniacza.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...