Skocz do zawartości

Yamaha r-n600a z procesorem cyfrowym technicsa


tomtheman

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam obecnie amplituner technics, który służy mi już ok. 25 lat. Amplituner mam sprzężony z procesorem cyfrowym sh-ga90 (również technics). Taka konfiguracja gra naprawdę dobrze ale chyba przyszedł czas na zmianę bo jednak 25 letni sprzęt ma mocno ograniczone opcje jeśli chodzi o korzystanie z najnowszych technologii (streaming, bluetooth, wifi itp.).

Mój wybór padł na yamachę r-n600a. Do moich potrzeb sprzęt zupełnie wystarczający. 

No i tutaj pojawia się pytanie. Czy jest możliwość podłączenia tej yamahy z procesorem technicsa (jak wyżej)? A jeśli tak to w jaki sposób? Procesor ten naprawdę robi robotę na obecnym sprzęcie. Posiada szeroką możliwość dopasowania equalizera do swoich preferencji i dźwięk z podłączonym procesorem a bez niego to po prostu przepaść.

Pozdrawiam 

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomtheman napisał:

Witam

 

Posiadam obecnie amplituner technics, który służy mi już ok. 25 lat. Amplituner mam sprzężony z procesorem cyfrowym sh-ga90 (również technics). Taka konfiguracja gra naprawdę dobrze ale chyba przyszedł czas na zmianę bo jednak 25 letni sprzęt ma mocno ograniczone opcje jeśli chodzi o korzystanie z najnowszych technologii (streaming, bluetooth, wifi itp.).

Mój wybór padł na yamachę r-n600a. Do moich potrzeb sprzęt zupełnie wystarczający. 

No i tutaj pojawia się pytanie. Czy jest możliwość podłączenia tej yamahy z procesorem technicsa (jak wyżej)? A jeśli tak to w jaki sposób? Procesor ten naprawdę robi robotę na obecnym sprzęcie. Posiada szeroką możliwość dopasowania equalizera do swoich preferencji i dźwięk z podłączonym procesorem a bez niego to po prostu przepaść.

Pozdrawiam 

Tomasz

Cześć

Nie widzę pomysłu jak to spiąć ze sobą ale czy nie lepiej na początku posłuchać jak brzmi sam RN600? Może się przecież okazać, że sam ten amplituner zagra na tyle dobrze, że może zostanie;) masz możliwość podjechania do jednego z naszych sklepów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomtheman napisał:

sprzęt ma mocno ograniczone opcje jeśli chodzi o korzystanie z najnowszych technologii (streaming, bluetooth, wifi itp.).

Jeśli pasuje Ci granie twojego zestawu i tylko dla powyższego chcesz zmienić to warto rozważyć streamer

23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie widzę pomysłu jak to spiąć ze sobą

Można spiąć jedynie po torze analogowym np (po cd a przed wzmacniaczem) ale niestety wtedy tor cyfrowy i streaming z Yamahy już nie będzie grany przez ten procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Palmos napisał:

Jeśli pasuje Ci granie twojego zestawu i tylko dla powyższego chcesz zmienić to warto rozważyć streamer

Można spiąć jedynie po torze analogowym np (po cd a przed wzmacniaczem) ale niestety wtedy tor cyfrowy i streaming z Yamahy już nie będzie grany przez ten procesor.

To jeśli miałby to być sam streaming, to może zerknij na Yamahe WXC50 i oszczędź sobie 1000 zł :)

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxc-50.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomtheman napisał:

No i tutaj pojawia się pytanie. Czy jest możliwość podłączenia tej yamahy z procesorem technicsa (jak wyżej)?

Najprościej będzie dołożyć do zestawu streamer.

8 minut temu, jirkash napisał:

Dlaczego korektor, niszczyciel dźwięku?

 Nie chcesz? Nie korzystaj, ale nie krytytkuj innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że spokojnie możesz po prostu dokupić streamer z rozsądnym DACiem :) WiiM Pro Plus to jedna z najtańszych opcji, lepsze i cieplejsze brzmienie zaoferuje np. NuPrime Omnia WR-2, warto też sprawdzić Cambridge Audio MXN10, a jeśli budżet pozwoli, to w outlecie mamy EverSolo DMP-A6 w bardzo atrakcyjnej ofercie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...