Skocz do zawartości

Pytanie do znawców plików


Slawko69

Recommended Posts

Koleżanki I koledzy proszę o wyjaśnienie jednej kwestii związanej z plikami.  Mam Denona PMA2500 NE. Pobrałem sobie muzę w formacie FLAC z HD Truck. Odtwarzam te pliki ze zwykłego laptopa bez żadnego specjalnego programu. Na wyświetlaczu wzmaka pojawia się informacja PCM 48KHZ. Podobnie jest przy odtwarzaniu muzyki z Tidala a także przy oglądaniu TV. Czy tak powinno być? Czy może powiniem coś zrobić aby uzyskać większą wartość próbkowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część urządzeń z jakiegoś powodu pokazuje stałe wartości, to znaczy jedno próbkowanie, pomimo że podawane pliki są różnej gęstości. 

Druga sprawa, że kiedyś była afera dotyczącą strony hdtrucks, pliki które były sprzedawane, były znacznie niższej rozdzielczości a niż deklarowano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawko69 napisał:

Koleżanki I koledzy proszę o wyjaśnienie jednej kwestii związanej z plikami.  Mam Denona PMA2500 NE. Pobrałem sobie muzę w formacie FLAC z HD Truck. Odtwarzam te pliki ze zwykłego laptopa bez żadnego specjalnego programu. Na wyświetlaczu wzmaka pojawia się informacja PCM 48KHZ. Podobnie jest przy odtwarzaniu muzyki z Tidala a także przy oglądaniu TV. Czy tak powinno być? Czy może powiniem coś zrobić aby uzyskać większą wartość próbkowania?

Jak realizujesz polaczenie, po USB?

Musisz mieć zainstalowane sterowniki ASIO lub WASAPi. Zobacz na stronie Denona, czy nie ma do pobrania sterowników pod Windowsa, warto zainstalować jakiś chociaż darmowy program do odtwarzania lub płatny, świetny jest JRiver, ale płatny. Masz Foobar2000 (darmowy).

Trzeba je też odpowiednio skonfigurować.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie po kablu USB Wireworld.  Widzę że trochę pracy przede mną. To chyba przyśpieszy decyzję o zakupie streamera

40 minut temu, desmodronik napisał:

I robisz niewybaczalny  błąd..............

https://forum.mp3store.pl/topic/178621-pc-audio-według-majkela/

Nie mogę wyłączyć karty WiFi bo ściągam Tidala przez WiFi. Ponadto laptop służy nie tylko do muzyki. To przyspiesza decyzję o zakupie streamera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawko69 napisał:

Na wyświetlaczu wzmaka pojawia się informacja PCM 48KHZ.

Bo na wyjściu  karty dźwiękowej w lapku masz ustawione takie próbkowanie.

 Prawa mysz na ikonce głośnika w trayu i tam zmieniasz próbkowanie na jakie chcesz... Znaczy na jakie pozwala karta dżwiekowa w lapku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gienas napisał:

Bo na wyjściu  karty dźwiękowej w lapku masz ustawione takie próbkowanie.

 Prawa mysz na ikonce głośnika w trayu i tam zmieniasz próbkowanie na jakie chcesz... Znaczy na jakie pozwala karta dżwiekowa w lapku.

Ale kiedy jest wpięty do DAC w Denonie, to kartą jest ten DAC, wtedy faktycznie trzeba prawym przyciskiem myszy wywołać menu kontekstowe i wejść w ustawienia dla tego urządzenia,  czyli DACa. 

Google podpowie koledze jak ustawic i przygotować laptopa do odtwarzania plików,ow z daka zewnętrznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal wyjsciem steruje windows w lapku, a on stosuje nastawy wzięte z karty dźwiękowej tegoż lapka.

Kodek PCM na wyjściu lapka ma głównie dwie częstotliwosci - 44,1 i 48 kHz - o głównie one stosowane są dla CD i DVD.

 Zmienić je może program odtwarzający pliki, albo prawoklik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gienas napisał:

Ale nadal wyjsciem steruje windows w lapku, a on stosuje nastawy wzięte z karty dźwiękowej tegoż lapka.

No chyba nie.

Wtedy windows DACa widzi jako kartę dźwiękową, a jak najedziesz kursorem na głośniczek obok zegarka, to wyświetli się nazwa wpiętego urządzenia w tym wypadku DACa w Denonie.

Mam kilka daców jaki podepnę, a Windows go rozpozna, to taka nazwa jest pod głośniczkiem,  prawym przyciskiem myszy wchodzi się we właściwości ustawień dla tego urządzenia właśnie i ustawiasz częstotliwość próbkowania.

Dla wbudowanej karty zazwyczaj to jest 44,1 lub 48 kHz.

 

22 minuty temu, Slawko69 napisał:

Przy dźwięku z TV po optycznym do Denona też wyświetla się 48 khz

Patrz i czytaj.

https://manuals.denon.com/PMA2500NE/EU/PL/BONDSYoullbzrh.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Slawko69 napisał:

Próbowałem pobrać sterowniki ze strony Denona. Po kliknięciu pobierz nic się nie dzieje. Napisałem do nich maila z prośbą o sterowniki. Zobaczymy co odpiszą

Spróbuj stąd pobrać i zainstalować. 

https://treexy.com/products/driver-fusion/database/sound-video-and-game-controllers/denon/pma-2500ne/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Slawko69 napisał:

Odtwarzam te pliki ze zwykłego laptopa bez żadnego specjalnego programu.

Czyli w sumie jak? Może od tego zacznijmy? Ludzie udzielają porad nawet nie wiedząc czym i jak człowiek odtwarza muzykę.

Cpo masz ustawione tutaj?

 

Zrzut ekranu 2024-02-25 065627.png

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Slawko69 napisał:

Próbowałem pobrać sterowniki ze strony Denona. Po kliknięciu pobierz nic się nie dzieje. Napisałem do nich maila z prośbą o sterowniki. Zobaczymy co odpiszą

Na próbę pobrałem sterowniki i pobierają się bez żadnego problemu. Proszę zrzucik, żeby nie było, że zmyślam.

 

Zrzut ekranu 2024-02-25 081824.png

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2024 o 18:53, Slawko69 napisał:

Dziś syn podrzucił mi na pendraivie płytę w formacie DSD. I na wyświetlaczu bez zmian PCM 48 KZHZ

Czym odtwarzasz te DSD?

Dnia 24.02.2024 o 19:55, Slawko69 napisał:

Raczej będę wybierał między Cxn v2, Cxn 100 a Eversolo DMA A6 ME

CXN gra lepiej

18 godzin temu, Slawko69 napisał:

Dzięki wszystkim za cenne uwagi. Dziś udało się pobrać sterowniki. 

Jest lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...