Skocz do zawartości

Stary tv - tchnąć nowe zycie


helmut..

Recommended Posts

Nie wiem czy to odpowiedni dział , jeśli nie proszę o przeniesienie tematu.

Stary tv Philips 32 cale full HD ,model 32PFH4100/88 chciałbym go dać osobie w potrzebie , natomiast naziemna nie będzie działać ,bo nie ma on tunera dvb-t2. Trzeba by dokupić dekoder. Wpadłem natomiast na pomysł by może lepiej kupić np używkę Chromecast i zamiast naziemnej oglądać kanały po wifi bo akurat internet tam jest.

Jaki Chromecast byłby odpowiedni do tak starego tv patrząc z ekonomicznego punktu widzenia ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Polsat Box Go i Player-em (TVN), na pewno trzeba założyć konto na tych platformach i chyba podstawowe TV (Polsat, TVN i coś pewnie jeszcze) będzie za free. TVP też ma swoją platformę bodaj TVP VOD i też można ich programy oglądać - podobnie jak wyżej trzeba założyć konto. Dołożenie Chromecast-a czy innego "box-a" (w tym wypadku wystarczy full HD, nie musi być 4K) z pewnością pozwoli na korzystanie z internetowych serwisów TV.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No właśnie o to mi chodzi , bo taki Chromecast full HD może być lepszym rozwiązaniem dla młodej dziewczyny niż dekoder , bo sobie you tube też obejrzy a do tego tv przez komórkę (chodzi o podstawowe kanały Polsat TVN TVP itp)

Przy dekoderze tylko tv

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, helmut.. napisał:

No właśnie o to mi chodzi , bo taki Chromecast full HD może być lepszym rozwiązaniem dla młodej dziewczyny niż dekoder , bo sobie you tube też obejrzy a do tego tv przez komórkę (chodzi o podstawowe kanały Polsat TVN TVP itp)

Przy dekoderze tylko tv

Wp pilot ofeuje programy TV ( oferta tv naziemnej i nie tylko, jest kilka.opcji do wyboru).

Ale wtedy trzeba wziąć platny plan.

Natomiast samą aplikację WPpilota mozna spokojnie zainstalować ze sklepu googleplay.

Więc na Chromecast by się dało.

Yt , i inne aplikacje też by byly.

Przy FHD spokojnie wyatarczy  chromecast 4 w wersji FullHD.

 

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem z tym kontaktu. Mam Apple TV4K, ale to inna półka. Znajomy wiem że ma chyba Xiaomi i nie narzeka. Generalnie ważne żeby był wysoki model Androida i możliwość aktualizacji do ewentualnie nowszego, więc celować w najnowsze modele (mogą być używki), warto też zwrócić uwagę na ilość pamięci - więcej pamięci = więcej aplikacji, chociaż one chyba nie są aż tak wielkie, nie wiem jak to się ma na Androidzie.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...