Skocz do zawartości

Magnat 202 wymiana?


Mariusz001

Recommended Posts

Mam maly poko 12m2, magnat 202 podlaczony do denona (kino domowe) a jak stereo to yamaha S201 (mam tez starsze onkyo). Mam tez subwoofer SVS ale o ile  wkinie spoko, to przy muzyce mnie meczy, za to same magnatki maja za malo basu. Stereo slucha w 'pure'. Co byscie polecili?

DJ308 - rozne opinie, duzo basu ale cierpia inne?

550x - na styk bo podlogowki ale czy bedzie lepiej?

Budzet do 2tys. Muzyka: rock, klasyczna (wiem, dziwne polaczenie ;-))

 

Dzieki!

Edytowano przez Mariusz001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć :) Uważam, że Monitor Audio Bronze 100 to fajna opcja i warta sprawdzenia. Podobnie Dali Oberon 3, może Pylon Opal Monitor, ciekawe mogą też być Triangle Borea BR03 :) W razie czego zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny. 

 

Kazdy omija moj pomysl Indiana 550x 😉 Kolumny maja dobre opinie. Domyslam sie, ze za maly pokoj? Czy inny powod?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mariusz001 napisał:

Kazdy omija moj pomysl Indiana 550x 😉 Kolumny maja dobre opinie. Domyslam sie, ze za maly pokoj? Czy inny powod?

Mam monitor audio bronze 100 na 20m2 i basu będzie ok tylko to ostre granie, dali Oberon 3 będzie troche mniej basu ale taki rozlazły vs ma100 i tony wysokie średnie złagodzone, ale to tak z moich obserwacji na 15m2 nie ma sensu wstawiać podłogówek a te Indiana 550x 😉 mają dwa małe przetworniki chyba lepiej jeden 20cm czy 18cm zrobi większą robotę i popchnie to powietrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

Mam monitor audio bronze 100 na 20m2 i basu będzie ok tylko to ostre granie, dali Oberon 3 będzie troche mniej basu ale taki rozlazły vs ma100 i tony wysokie średnie złagodzone, ale to tak z moich obserwacji na 15m2 nie ma sensu wstawiać podłogówek a te Indiana 550x 😉 mają dwa małe przetworniki chyba lepiej jeden 20cm czy 18cm zrobi większą robotę i popchnie to powietrze 

Dzieki, a jakbym nadszarpal budzet i wzial Dynavoice Definition DM-6. Czy bedzie 'przepasc' w jakosci w porownaniu do magnatow co mam, bo cena 6x tyle 😉

Edytowano przez Mariusz001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zerknij dodatkowo (różnica w cenie jest niewielka) do Indiany Tesi 561 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-1056.html

Lub też do Elac Debut F5

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-2-0-f5-2.html

Dwa ciekawe modele, ocieplone granie.

Zapraszamy na odsłuch:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz001 napisał:

Kazdy omija moj pomysl Indiana 550x 😉 Kolumny maja dobre opinie. Domyslam sie, ze za maly pokoj? Czy inny powod?

Można z nimi oczywiście spróbować w tym pomieszczeniu, ale moim zdaniem jednak podstawkowe kolumny mogą zagrać lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ROBIXXX napisał:

Nie słuchałem tych Dynavoice Definition DM-6. Cena jak za a bronze 100 lub oberony 3 musisz posłuchać i porównać 🆚, ale tak jak wyżej 👆 sklepy ja też polecam bardziej półkowe kolumny do takiego metrażu 

Slucham w pure audio (wypozyczylem tez porzadnego Marantza), kiepsko mi te polkowe graly, zastanawiam sie czy jednak podlogowe nie beda lepsze, nawet taka 550x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to wypożyczyć te550, nie ma ci się pytać na forum,tylko posłuchać, ale ja bym pożyczył jeszcze bronze 100 i oberony 3 z tymi 550 i wzmak z regulacją bass sopran bo czasem mamy takie pomieszczenia że bez tych regulacji ciężko, choć audiofil powie że wzmak bez korektora to ideał i nie ma co poprawiać 😂No cóż mamy różne pokoje niekoniecznie są to sale odsłuchowe. 

Edytowano przez ROBIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mariusz001 napisał:

Magnat supreme 202. Tak, brakuje mi basu w nich a sub svs jest meczacy przy stereo

One mają sporo basu.

To wyna zapewne elektorniki. Ale możesz sprawdzić Bronze 100. Chodziaż moim zdaniem będzie jasno.

17 godzin temu, Mariusz001 napisał:

Kazdy omija moj pomysl Indiana 550x 😉 Kolumny maja dobre opinie. Domyslam sie, ze za maly pokoj? Czy inny powod?

Gdzie mają dobre opinie. To mikro podłogówki. Nie będą miały wiecej basu niż 202

Ja bbym pomyślał o Elac F5.2

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda. Zdecydowalem sie na Tesi 561 + Yamaha S201. Wrazenia b. pozytywne. Ktokolwiek mowil, ze na 12m2 to za duze kolumny, klamal 😉 W pure direct troche malo basu ale to kwestia ustawienia kolumn w pokoju ktory ma prawie kwadratowe wymiary. Co ciekawe - basy graja wybitnie jak jest b. cicho i glosno, najgorzej jak tak srednio. Ale wokale, instrumenty -przepasc w stosunku do podstawkowych magnatow. Wniosek - nie bac sie podlogowek w malym pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze zrobilem upgrade na Yamaha S301, duuuuzo lepsze granie, w koncu bas na kazdej glosnosci. 'Pure direct' daje basu az nadto.

W porownaniu z Yamaha S201, zniknely szumy z kolumn oraz duzo wieksza przestrzen w graniu. Duzo 'glosniej' gra. No ale to 2x cena. Warto.

 

Moje nie-audiofilskie ucho jest usatysfakcjonowane - Yamaha S301 + Tesi 561. Pokoj 12m2. Mysle, ze 2x taki da rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...