Skocz do zawartości

Wybór ampliturera i rozbudowa KD do Atmosa


romeq

Recommended Posts

Dzień dobry,

Po 15 latach chciałbym wymienić amplituner i rozbudować kino domowe o górne głośniki atmos w związku z tym mam kilka pytań:

1.  Czy jest sens do tak małego pomieszczenia jak moje dorzucać górne głośniki? Myślałem o 5.1.2 bo na 5.1.4 raczej za mało miejsca (nie odsunę kanapy od ściany).

2.  Jaki amplitumer polecacie do mojego zestawu kolumn? Na pewno będę chciał je odsłuchać w domu więc proszę o polecenie, które są warte uwagi. 

Budżet 3000-3500 zł, ale jestem elastyczny i mogę dorzucić do 5000zł jeśli będzie warto.

Sprzęt służy głównie do kina 80% / muzyka 20% (może nawet mniej).

Mój obecny sprzęt: 

- Onkyo TX-SR577

- Klipsch F2 + B2 + C2 

- Klipsch SUB-12

 

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, romeq napisał:

A jak się ma onkyo 6100 do 7100 brzmieniowo? To samo jakby porównać demona 2800h i 3800h? Różnice to głównie lepsza kalibracja? 

W Denonach jest większa, przy Onkyo to właśnie kwestia Diraca. 

Jeśli odpowiada Ci obecna barwa grania to TX-NR6100, TX-NR7100, Pioneer VSX-LX305 są dobrymi opcjami :) Denon AVR-X2800H będzie nieco ciemniejszy, podobnie AVC-X3800H. Marantz Cinema 60 jest lekko ocieplony, ale też nieco spokojniejszy w brzmieniu. Każdy z nich może się spodobać ;) W razie czego zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

W Denonach jest większa, przy Onkyo to właśnie kwestia Diraca. 

Jeśli odpowiada Ci obecna barwa grania to TX-NR6100, TX-NR7100, Pioneer VSX-LX305 są dobrymi opcjami :) Denon AVR-X2800H będzie nieco ciemniejszy, podobnie AVC-X3800H. Marantz Cinema 60 jest lekko ocieplony, ale też nieco spokojniejszy w brzmieniu. Każdy z nich może się spodobać ;) W razie czego zapraszam do kontaktu. 

Brzmienie onkyo mi pasuje, ale z chęcią posłuchałabym czegoś np tego marantz'a. Wypożyczacie sprzęty do testów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, romeq napisał:

Brzmienie onkyo mi pasuje, ale z chęcią posłuchałabym czegoś np tego marantz'a. Wypożyczacie sprzęty do testów? 

Jeśli jest dostępne demo na sklepie i nie ma zaplanowanych odsłuchów to tak :) Zapraszam na PW w razie czego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1.2

zostaw kolumny

Wymień amplituner.

Onkyo 7100 / Yamaha 6A Albo Denon X 2800

Ale wypozycz to będzie dobra droga.

Dnia 4.03.2024 o 15:33, romeq napisał:

A jak się ma onkyo 6100 do 7100 brzmieniowo? To samo jakby porównać demona 2800h i 3800h? Różnice to głównie lepsza kalibracja? 

W 6100 i 7100 różnice tworzy Dirac. Geenralnie po wyjeciu z kartonu graja podobnie.

2800 i 3800 tez.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 20:49, Piotr Sonido napisał:

 

W 6100 i 7100 różnice tworzy Dirac. Geenralnie po wyjeciu z kartonu graja podobnie.

2800 i 3800 tez.

 

Dirac to aż taki game changer żeby dopłacać do niego tyle siana? 🙂

Dnia 7.03.2024 o 14:30, Potpourri napisał:

...i montuj Atmosy, najlepiej do kompletu tej samej marki co reszta kolumn ale mogą być i JBLe, minimum to B-6ICWHT.

 

O głośnikach atmos będę myślał później, ale będę potrzebował natynkowych bo nie mam podwieszanego sufitu. 

 

Na początek zamówiłem denona 2800h, 600e z głośnikiem Home 150 to chyba dobra cena i głupio było nie wziąć, najwyżej sprzedam po kosztach 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...