Skocz do zawartości

Quadral Signum 20


Arlekin244

Recommended Posts

17 minut temu, Arlekin244 napisał:

Przy okazji przeglądania różnych ofert trafiłem na taką ciekawostkę :

https://shop.loxone.com/plpl/signum-20-black-pair.html

Cena netto za 2 sztuki.

Brutto 1520,89 zł za komplet z dostawą!

Jak to się ma do tego co w innych sklepach !?

Zastanawiam się co miałeś na celu rozpoczynając ten wątek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby firma, a robi jakiś towar w cenie marketowego i część sprzedawców udaje że to towar z nieco wyższej półki. Dają więc marżę 100% by podbić cenę. Przecież każdy zakłada, że jak coś droższe to pewnie lepsze...

Czyli odpowiadając na pytanie - ku przestrodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Arlekin244 napisał:

Niby firma, a robi jakiś towar w cenie marketowego

A co to jest towar marketowy? W Mediaexpert na Górczewskiej w Warszawie możesz od ręki wziąć czarne Dali Oberon 7. Najwyraźniej to też towar marketowy.

 

46 minut temu, Arlekin244 napisał:

część sprzedawców udaje że to towar z nieco wyższej półki. Dają więc marżę 100% by podbić cenę.

Na tej stronie masz przecenę. Jak weźmiesz cenę pierwotną, dodasz do niej VAT (i pewnie wysyłkę), to się okaże, że cena jest zbliżona do tego co podają polscy sprzedawcy, z którymi zazwyczaj jeszcze można ceny dogadywać.

Nie zapominajmy, że to sklep producenta, gdzie najprawdopodobniej pomijamy dystrybucję i partnera po drodze.

Gdzie zatem ta marża 100%?

 

1 godzinę temu, Arlekin244 napisał:

Czyli odpowiadając na pytanie - ku przestrodze.

Przed czym przestrzegasz? Przed produktem, który w tej cenie wydaje się być "marketowym", przed jego jakością, czy przed salonami, które mają go na swoich stronach drożej niż producent na swojej w ramach promocji? 

Trochę się gubię przed czym ta przestroga, tym bardziej że w wątku z okazjami podrzucasz tą ofertę. 

 

Odsłuchiwałeś te kolumny? Oglądałeś jak są wykonane? Jakie są Twoje wrażenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Oberon 7 to wyższa klasa ? Ciekawe. Według mnie, patrząc po wyglądzie, zdecydowanie jakość marketowa. Ten model wyglądem ma tylko udawać coś lepszego. W środku pewnie jest porównywalny z przyzwoitym sprzętem który niczego nie udaje, a kosztuje 2/3.

Po drugie, skoro producent daje 35% upustu, to dlaczego w salonach które mają w logo "oficjalny partner" takiego rabatu nie widać?

Po trzecie to jest filia i sklep w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin244 dlatego spytałem:

55 minut temu, Chmarski napisał:

A co to jest towar marketowy?

Są marki, które bardziej kojarzę z dostępnością w marketach. Manta czy Kruger&Matz, które w marketach łatwiej spotkać niż Quadrale, Klipsche czy Dali. Za to trudniej je znaleźć w "typowych" salonach audio.

 

30 minut temu, Arlekin244 napisał:

Po drugie, skoro producent daje 35% upustu, to dlaczego w salonach które mają w logo "oficjalny partner" takiego rabatu nie widać?

 

Producent wyprzedaje swoje stany magazynowe. Przynajmniej ja tak rozumiem informację na stronie anglojęzycznej, że promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Salony w Polsce mogą nie brać udziału w tej wyprzedaży. Pytanie ile mają na swoich magazynach tych kolumn, w jakiej cenie je kupili, i za jaką cenę je zaproponują gdy z nimi porozmawiasz i pokażesz tą promocję.

 

30 minut temu, Arlekin244 napisał:

Po trzecie to jest filia i sklep w Polsce.

Ciekawe, że w ich polityce prywatności jest zapis:

"Dlatego pozyskując, przetwarzając i wykorzystując Państwa dane osobowe ściśle przestrzegamy postanowień federalnej ustawy o ochronie danych osobowych (DSGVO) i ustawy o mediach elektronicznych (TKG)."

To prawo niemieckie. W przypadku polskiego sklepu chyba polskie prawo powinno tu być wskazane.   

Koszty wysyłki, między innymi do Polski możesz sprawdzić tutaj

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad się napalił i już je ma. Zapłacił za komplet coś 1420 z przesyłką.

Jak go znam, to podłączy dopiero za kilka dni, więc tymczasem nic na ten temat nie mogę powiedzieć.

Jednak jakość wykonania i rodzaj materiałów są dosłownie powalające.

Żadnych plasticzków.

Brakuje tylko politurowanej naturalnej okleiny do sprzętu z najwyższej półki.

Takiej jakości nie widziałem nawet w sprzętach za 3-4 tysiące od sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału się nie spodziewam. Toż to maleństwa. No i u sąsiada chyba najtańszy amplituner Yamahy. Jednak on to postawił po uszkodzonym soundbarze, więc progres pewnie i tak będzie kosmiczny, a koszt tego zestawu raczej mniejszy. Szczęście że dał się przekonać do nieco lepszych kabelków. Ciekaw jestem czy te piszczałki faktycznie takie genialne. Pewnie montują te które nie nadawały się do podłogowych.

Dowiem się chyba dopiero w przyszłym tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowe kable powinny być jutro. Tymczasem dałem mu dzisiaj jakieś stare kable mikrofonowe i połączyliśmy dwie żyły ze sobą, a drugą linię zrobiliśmy z ekranu. Wyszły trochę dłuższe niż te docelowe ponieważ nie chciałem ich dodatkowo skracać.

Niestety nie ma wyjścia i kolumny musi postawić przy samej ścianie na szafce po obu stronach TV. Niecałe 200 cm od siebie. 

Zapomniałem mu tylko powiedzieć by nie przesadzał w pierwszych godzinach. No i oczywiście kiedy wróciłem po godzinie, to na wzmacniaczu było ustawione 70. Ponoć nie przekroczył 75. Nie mam pojęcia ile to procent wysterowania. 75% ? Jeśli tak to cud że przetrwały.

Ze względu na ustawienie szału nie było. Bardzo dudniło. Postanowiłem więc poeksperymentować z korekcją. I tu szok. Po sporym podbiciu wysokich tonów ukazał się prawdziwy aksamit. Miód na moje uszy. Zamówione kabelki "purpurowy deszczyk" będą tu więc idealne.

Oczywiście głośniki jeszcze dojrzeją, ale już teraz słychać że będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 09:59, Arlekin244 napisał:

Przy okazji przeglądania różnych ofert trafiłem na taką ciekawostkę :

https://shop.loxone.com/plpl/signum-20-black-pair.html

Cena netto za 2 sztuki.

Brutto 1520,89 zł za komplet z dostawą!

Jak to się ma do tego co w innych sklepach !?

Witaj,

Oferta wydaje się ciekawa ale nigdy nie wiesz jak będzie z dalszym supportem w razie gwarancji lub też innych problemów.

Dlatego też, proponuję zerknąć na coś alternatywnego, ciekawego i pewnego dystrybutora :)
 

ELAC UNIFI REFERENCE B6 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-centralne-i-efektowe/uni-fi-reference-b6.html?color=1709&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw17qvBhBrEiwA1rU9w0sfOVqkdihlPFr8-QFG1-nX2NjbOJ87brDXPsroIw1IPBs7gYlvIBoCyogQAvD_BwE

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Sąsiad już kupił te wspomniane quadrale i z pewnością ich nie odda (myślę że przy takiej cenie byłby głupcem). Tym bardziej że w takim zestawie przy jego 35m² spokojnie dają radę, a bas dosłownie wgniata. W porównaniu z tymi duńskimi aktywnymi, które zwróciłem do sklepu, to zupełnie inna galaktyka. A cena zestawu taka sama. Z wyglądu i brzmienia to jak disco do klubowego jazzu. A w sklepach tak zachwalali te duńskie wynalazki.....

Gwarancja ? Bez problemu. Z tego co widzę nawet w Azji ta niemiecka firma ma bardzo dobre notowania.

Przyznam, że i ja zacząłem się zastanawiać nad tym sprzętem. Dać na to naturalny bardzo ciemny fornir (oczywiście w głębokim połysku z wąskimi poziomymi słojami) i  do sypialni cacunio. A gdyby tak jeszcze do kompletu dołożyć te 90-tki do salonu..... W budżetowej kwocie byłby całkiem fajny zestaw.

Wspomniany Elac odpada. Na szafce TV  u sąsiada nie może być nic głębszego niż 26 - 28cm. Coś głębszego wygląda jak nieproporcjonalny kloc.

W sumie to ten problem dotyczy chyba wszystkich, którzy mają takie szafki i chcieliby postawić na nich jakiś głośnik. Aż dziw że producenci tego nie zauważyli. Jaki problem zrobić skrzynkę o podobnej pojemności a płytszą ?

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pierwsze wrażenia po podpięciu docelowych kabli.

W warunkach w jakich muszą pracować szału być nie może. Jednak mimo to dają radę i dźwięk jest bardzo przyjemny dla ucha.

Teraz jakieś 15-20% lepszy dźwięk. Wszystko jest jakby obfitsze. No ale to w zasadzie kwestia grubości kabli.

Liczyłem na większe podbicie góry, a jest lepiej może o 2-3dB.

Dźwięk z piszczałek jest genialny, jednak przy takim ustawieniu głośników jest go co najmniej o 10dB za mało (najlepiej ok +13 do +15). Brakuje od 15kH wzwyż . Skrzynia szafki na której stoją głośniki ma z pewnością ponad 350 litrów i jest podzielona na 3 sekcje, więc daje spory rezonans. Basy od -2 do +2dB w zależności od głośności. Idealnie w takich warunkach byłoby gdyby były po 2 piszczałki lub inna zwrotnica.

Czyżby do modelu 20 dali te same wysokotonowe co w dużo mocniejszych 90 ?

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arlekin244 napisał:

Czyżby do modelu 20 dali te same wysokotonowe co w dużo mocniejszych 90 ?

Może nie ma jakiegoś doświadczenia wielkiego, ale w obrębie danej rodziny kolumn wysokotonowe zazwyczaj są takie same, a różnice są głównie w głośnikach odpowiadających za niskie tony. W drugiej kolejności głośniki odpowiadające za średnie tony. Wysokotonowe chyba zdecydowanie rzadziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło. Zupełnie przypadkowo. Nigdy bym nie pomyślał że mogą być takie numery. 

Wszelkie kombinacje robiliśmy na muzie puszczanej z telefonu sąsiada. Ma jakąś darmową apkę Xiaomi do odtwarzania strumieniowego.

Dzisiaj chciałem dla porównania usłyszeć jeden utwór Tomity, więc puściłem ze swojego. U mnie jest apka od Onkyo. Wystarczyło dodać na wysokich tylko +2 do +4. Czyli w takich warunkach to chyba raczej normalne.

10dB różnicy tylko na apce.... Sąsiad już sobie zainstalował co trzeba i ma banana od ucha do ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle sąsiad doszedł jednak do wniosku, że już mu za mało życia zostało, by robić jakieś audiofilskie kolekcje. W żadne FLAC nie będzie się bawić.

Nie pozostało mi więc nic innego jak wrócić do tej jego ryżowej apki. Zacząłem od obcięcia częstotliwości, które dają rezonans z meblem i ścianą. Później zacząłem po kolei dokładać z góry, a na koniec same basy. Docelowo chciał mieć podobnie do tego co kiedyś słyszał na moich Altonach 80. Tylko jak z takich maleństw osiągnąć to co dają z 8x większe podłogówki ... A jednak. Pomijając różnicę mocy i dynamiki wyszło nawet lepiej. W Altonach basy były trochę jak klepanie łopatą po mokrym piasku, a góra to nawet nie trzeszczący piasek, ale wręcz żwir. Tutaj bas to bas (może nie tak dosadny grzmot, ale precyzyjny i jak trzeba to szybki), a góra to czysty aksamit. Jak puściłem kawałek Tlenu, to w tym fragmencie z falami bijącymi o brzeg, gdzie słychać jakiegoś ptaszka, to co prawda nie poznałem jaka to ptaszyna (pytać ornitologa), ale z pewnością była to samiczka. Natomiast u Pinka Flojda jak przed nosem słychać dużą bzyczącą muchę i skowronka wysoko na niebie, to wiem że jest piękny słoneczny dzień , a ja jestem na łące późną wiosną. No a inna kapela płytę Rumors to jakby grali u niego w domu. Tyle frajdy zaledwie za 2,5 tysi.

Wzmacniacz to Yamaha r-s202d. Kable Melodika MDC2250 z posrebrzanymi końcówkami (cyna + srebro).

Idealny dźwięk przy wysterowaniu wzmacniacza do 60, co daje ok 80-85dB z odległości > 4m. Spokojnie można jeszcze dołożyć do 64. Jest wówczas ok 90dB ale jednak już nieco traci  na jakości. Przesterowania dopiero powyżej 74 (według sąsiada).

Stanęło na tym, że pozostał włączony system Dolby, jednak ustawiony na muzykę. Do tego korekcja : 31Hz = +3,5dB; 62Hz = -0,5dB; 125Hz = -3,0 dB; 250Hz = -4,0dB; 500Hz = -4,0dB; 1k = -1dB; 2k = +1,5dB; 4k = +4dB; 8k = 5,5dB; 16k = +7,5dB.

Żadnych zdudnień od bassrefleksu jak w przypadku aktywnych duńczyków które miałem kilka miesięcy temu.

Na święta powinien być u mnie profesjonalny dźwiękowiec, to jak sąsiad będzie w stanie nas wpuścić, jeszcze coś pewnie się poprawi.

I jeszcze jedno. Jak zobaczyłem te otwory wentylacyjne we wzmacniaczu Yamahy, to zdałem sobie sprawę, że w kolumnach aktywnych tego nie ma. Co to oznacza ?.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i są pierwsze, bardziej miarodajne wnioski.

Przy odtwarzaniu strumieniowym są olbrzymie różnice pomiędzy tym co w sieci. Są nagrania całkiem przyzwoitej jakości, ale to mniej niż połowa. Wiele jest bardzo kiepskiej jakości, a są i takie które już zostały poddane obróbce korekcją i mają podbite różne, nieraz zupełnie dziwne częstotliwości. 

Oznacza to, że praktycznie niemożliwe jest takie ustawienie korektora, by był uniwersalny.

Stanęło więc na tym, że dodaliśmy po kilka dB powyżej 2kHz. Przy 16kHz to teraz +12dB. Różnice w nagraniach i głośności realizuje wyłącznie korekcja z amplitunera. Basy zazwyczaj na zero, max +2. Wysokie od -2 do max +4.

Szału nie ma przy słabej jakości, ale jest znośnie. Przy dobrej jakości jak na takie maleństwa to czysta poezja.

Przy odtwarzaniu nagranych MP3 również dużo zależy od jakości. Bardzo dobre MP3 niemal jak FLAC. Różnica może 5%. Na słuchanie nagrań w kiepskiej jakości szkoda czasu. Lepiej je usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak mówią. Ci co się znają i  mają swoją kolekcję starannie wyselekcjonowanych  nagrań. Normalny zjadacz chleba, dla  którego przesiadka z lichego soundbara na niezłe kolumny podstawkowe to szczyt, tego nie zauważy. Tym bardziej że w sieci, gdy coś jest darmo, to chyba wyłącznie pliki udostępnione przez osoby prywatne. Na jaką jakość się trafi to czysta loteria. Niektóre mają podbitą górę i dół, inne jakąś dziwną korekcję chyba pod swój sprzęt, a jeszcze inne są takie jak zostały stworzone. No i żyje jeszcze sporo plików które powstawały lata temu z myślą o ich małej wadze, czyli z ogromną kompresją. Kiedy ktoś sobie zgrywa pliki, to patrzy co to jest. Sąsiad jest jednak na to zbyt leniwy. Kiedy on  słucha z YT lub czegoś podobnego, to tylko słucha i ewentualnie przeskakuje na coś innego. Taki słuchacz nie analizuje problemu co sprawiło że nagle dźwięk był kiepski. A skoro on nie zwracał na to uwagi, to ja również nie mogłem. Dobry sąsiad to zbyt duża wartość by się wymądrzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ile to w % ?

40 czy 4 ?

Według mnie na YT gdzieś przynajmniej 40% to pliki kiepskiej jakości. Zwłaszcza starsze utwory. Te, to już ze 60%.

Aż tyle płyt jest źle nagranych ? Niemożliwe.

A na marginesie - który instrument muzyczny najtrudniej prawidłowo nagrać ?

 

Edytowano przez Arlekin244
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...