Skocz do zawartości

Audiovector QR5 i co dalej?


Arl

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Mam okazję nabyć kolumny Audiovector QR5 w dobrej cenie i na tych kolumnach chcę zbudować system. Jako że przesiądę się z małych podstawkowych kolumn i z wiekowego wzmacniacza (Marantz mcr 510) to wiem, że wszystko co podłączę pod te kolumny zrobi na mnie wrażenie. Potrzebuję dobrać do kolumn wzmacniacz, myślałem o którymś z all in one. Wiem, że wszystkich nie przesłucham więc chce sprowadzić wybór do maks 2 wzmacniaczy. Podpowiedzcie proszę na których się skupić. Do wydania coś między 5 a 10 tyś. 

Na tapecie mam:

Naim Atom, Nad M10 v2, CA evo 75/150, Cabasse Abyss - czy któryś z podanych powinienem odrzucić z jakiś względów? Za słaby, nie pasuje do kolumn? A może jakiś inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Warto byłoby ich posłuchać przed zakupem i wtedy dobierać wzmacniacz, bo opcji jest naprawdę dużo. Z opcji all-in-one moim zdaniem najciekawszym będzie właśnie Naim Uniti Atom, w bdb cenie mamy też teraz Quad Artera Solus Play. Cambridge Evo 75 jest ciekawą opcją, ale osobiście wolę nieco cieplejsze opcje pod Audiovectora ;) W fajnej cenie w outlecie mamy też Marantza Model 40n, też może być to ciekawe połączenie. 

Gdybyś rozważał zestawy podzielone, to na pewno posłuchałbym Rega Elex MK4, Musical Fidelity M5si, Unison Research Unico Primo, a do nich Cambridge CXN100, EverSolo DMP-A6, czy taniej WiiM Pro Plus :)

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, optymalny może być właśnie Naim - gra dość gęsto, ma solidną podstawę basową i nie wyostrza góry pasma. Audiovector fajnie go "otworzy" - razem powinno się zgrać :) Rzeczywiście jasno/lekko brzmiąca elektronika do tych kolumn to ryzykowny wybór. Jeśli nie musi być all-in-one to mamy oczywiście morze możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...