Skocz do zawartości

Jaki DAC zamiast ten w PMA A-110 ?


77Mariusz77

Recommended Posts

Chciałbym poradzić się jaki DAC warto by nabyć zamiast korzystać z tego we wzmacniaczu. 

Za transport robi już długi czas node 130 , lubię obsługę tego urządzenia i nie bardzo chciałby je zmieniać. Jest podłączony do wzmacniacza przez USB. 

Czego mi brakuje ? To trudne pytanie , jeżeli już miałbym odpowiedzieć to jakby się dało otrzymać jak najlepszą separację instrumentów.  Może dodać trochę góry.

Wnieść trochę świeżości w system 🙂

Z pewnością nie musi dodawać basu bo tym bym obdzielił połowę forum 😉

Jakby ktoś się zastanawiał co siedzi we wzmacniaczu to wrzucam opis producenta. 

"PMA-A110 obsługuje szeroki, dynamiczny zakres źródeł dźwięku Hi-Res z kontrolą tonów i dużą mocą w całym zakresie. Ponadto, przetworniki Quad DAC wykorzystujące układ Burr Brown PCM1795 działają w poczwórnej konfiguracji, zapewniając dynamiczny dźwięk wysokiej jakości."

Co do budżetu to adekwatny stosunek do jakości przede wszystkim  i żeby nie kosztowało kilkadziesiąt tysięcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jest kilka ciekawych opcji, ktore są warte sprawdzenia. Na pewno posłuchałbym iFi Audio Pro iDSD Signature, które jest świetnym i kompletnym przetwornikiem, na pewno polepszy separację, detal i scenę. Warto też sprawdzić Chorda Qutest, a z tańszych opcji i bardziej technicznych np. Topping D90SE :) Niestety nie porównywałem ich 1:1 ze wbudowanym DACiem w Denona, ale różnica powinna być na plus ;) 

Warto jednak rozważyć zmianę transportu na streamer z dobrym przetwornikiem, jak np. Lumin T3, czy Audiolab 9000N jeśli nie potrzebujesz większej ilości wejść i słuchasz po cyfrze tylko z sieci. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@77Mariusz77Sorki za wtrącenie w temat, ale mam małe pytanko w sprawie wzmaka jak Ci ogólnie gra ten denek? Przymierzam się do jego odsłuchu, ale na razie brak go na stanie, mógłbyś w skrócie opisać jego brzmienie, przede wszystkim basik oraz jego górę? Jeśli słyszałeś 1600ne to proszę o skrótowe porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S!N! napisał:

@77Mariusz77Sorki za wtrącenie w temat, ale mam małe pytanko w sprawie wzmaka jak Ci ogólnie gra ten denek? Przymierzam się do jego odsłuchu, ale na razie brak go na stanie, mógłbyś w skrócie opisać jego brzmienie, przede wszystkim basik oraz jego górę? Jeśli słyszałeś 1600ne to proszę o skrótowe porównanie.

Nie jestem fachowcem w opisach . 

Użytkuję go około dwóch lat na moje potrzeby to  potężna maszyna . Nie odpowiem miarodajnie bo u mnie bas jest również następstwem kolumn a jak chcę to i subwooferów.  Jest czysto i bardzo dynamicznie.   Nie porównywałem go z niższym Denonen w tych samych warunkach odsłuchowych oprócz naprawdę niskiego modelu który jest u dziecka w pokoju. Taki Denon 900 hne chyba. Tylko tutaj to nie ma czego porównywać. Czołg do Pandy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to trzymalbym sie tego przetwornika wbudowanego w Denonie. 

Ciesz sie muzyka i nie szukaj czegos, czego nie ma. Nawet jak cos znajdziesz, moze sie okazac ze roznice beda znikome albo - co moim zdaniem bardziej mozliwe - zadne. Moje zdanie, spiesze dodac.

Oczywiscie nie mowie bys nie szukal, zawsze to czesc tego hobby. I to dosc przyjemna czesc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...