Skocz do zawartości

Yamaha Rx-V4A


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Jestem posiadaczem kina domowego Yamaha Rx-V4A w połączeniu z zestawem kolumn Indiana line tesi 561 i 251. Jestem zadowolony ale oczekiwałem czegoś więcej. Gra to naprawdę ładnie i czysto. W zestawie jeszcze subwoofer również indiana line. Ale powiem szczerze że wolę chyba cieplejsze denonowskie brzmienie. Nie przeszkadzało by mi to wszystko gdyby nie to że na małej głośności grają słabo. Brzmienie jest słabe. Mało niuansów muzycznych można wychwycić w przeciwieństwie do wyższej głośności. Siostra posiada ze szwagrem Denona i tam gra wszystko jak należy nawet oo cichutku.  Podkręcam suba na maksa prawie jak jest noc i gram w ciszy i jest coś lepiej. Ale to nie to. Macie jakieś pomysły? Czy może lepszy wzmacniacz Yamahy czy może coś innego bo kolumny mają potencjał nie są takie złe. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica po pierwsze może mieć źródło w uwarunkowaniach akustycznych pomieszczenia. Mam na myśli to że tan sam sprzęt może zagrać diameralnie różnie w innych salonach. Po drugie klasa. Yamaha nie jest złym wyborem, ale jak wyżej wspomniałem - Rx-V4A to bardzo podstawowy poziom entry. To samo można napisać o Denonie lecz nie wiem do jakigo modelu się odwołujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ksieciunio3231 napisał:

Co proponujesz?

 

Co zrobic żeby to poprawic? Zmienic wzmacniacz? Poproszę o wskazówki 

Ja mam V6a i zrobiłem taki test: v4a + Taga 607 (5.0) oraz V6a + Taga 607 (5.0) Było to w tym samym pomieszczeniu bez zmian ułożenia kolumn, ani ja ani znajomy nie słyszeliśmy znaczących różnic. Natomiast w takim samym zestawieniu podłączyliśmy V4a i V6a + MA Bronze i tu już była zauważalna różnicy, więcej dźwięków, bardziej wyraziste… Także mogę założyć że kolumny również odgrywają znaczącą rolę. Z tym że połączenie z Tagą było w jego domu a połączenie z Bronze w moim, i tu by się pokrywało z opinią kolegi Butlera.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chcę zmieniać bo nie mam funduszy. Ale z czasem napewno. Chodzi mi czy te kolumny zagrają dobrze na dobrym wzmacniaczu. Czy to Yamaha czy denon, Marantz. We wzmacniacz wtedy byłbym wstanie zainwestować. Poprosiłbym o jakieś wskazowki. Kolumny bym zostawił. 

Jeśli chodzi o wzmacniacz Denona szwagra to AVR1700H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ksieciunio3231 napisał:

Nie. Kurcze nie pamietam

Chyba Wilsony. Nie pamiętam modelu

Wkurza mnie to że cenowo wyszli to samo. Czyli koło 8 tysięcy. Brzmienie u niego mi się naprawdę podoba

Dlaczego kupiłem Yamahę? Kompromis z Żoną. Salon. Ładny wygląd. Drewno itd

Ogólnie naprawdę ładnie to gra. Ale przy większej głośności.  Wczesniej miałem plastikowe kino Sony za 1800 zł i moja Yamaha w porównaniu do ceny napewno nie gra 4 razy lepiej

Przed chwilą, Łukasz P. napisał:

Właśnie, tutaj oprócz akustyki rolę będzie odgrywać dany amp+kolumny. Musiał byś najlepiej sprawdzić amplituner szwagra u siebie z swoimi kolumnami. 

No niestety duże kilometry nas dzielą. Ja mieszkam w nowym targu i najbliższy salon to Kraków 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje w v4a wypróbowane i żadna nie przypadła do gustu ? Możliwe że faktycznie granie Denona bardziej jest dla twojego ucha. Miałem również Denona s750 podłączonego z wspomnianą Tagą ale było to dla mnie połączenie zbyt mdłe. Tutaj lepiej sprawdziła się na moje ucho Yamaha v6a, aczkolwiek największy przeskok był po wymianie kolumn. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że nawet filmy oglądam na all channell Stereo. I ogólnie nie wrzucam żadnego innego programu. Nie podoba mi się. Strasznie wyróżniony jest głośnik centralny. Co rozumiem, ale bez przesady.  Mam podłączone wszystko pod HDMI. Kable głośnikowe w salonie równie dobrej klasy. Kalibrowanie prze Ypao. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ci wyszły wyniki po kalibracji db ? Wrzuć fotkę z zakładki z wartościami db jak możesz. A. najlepiej też układ pomieszczenia z rozstawieniem kolumn to koledzy zapewne doradzą coś.  Ja tylko używam „straight” reszta jest dla mnie nie akceptowalna.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Butler napisał:

Abstrahując od porównania do Denona. Dobry sprzęt można właśnie poznać po tym że przy niskich poziomach vol potrafi zagrać satysfakcjonująco. Twój model to najniższy model w ofercie, chyba za wiele nie ma co oczekiwać.

Może być jeszcze tak, że było odpalone Dynamic Volume i DynamicEQ w Denonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Łukasz P. napisał:

Jakie ci wyszły wyniki po kalibracji db ? Wrzuć fotkę z zakładki z wartościami db jak możesz. A. najlepiej też układ pomieszczenia z rozstawieniem kolumn to koledzy zapewne doradzą coś.  Ja tylko używam „straight” reszta jest dla mnie nie akceptowalna.

 Czyli masz Yamahę rx6 czyli model wyżej ode mnie i jakie kolumny wkoncu? I jesteś zadowolony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6a + MA Bronze200  6g/FX/ sub Cambridge Audio Minx 301. Tak jestem zadowolony, używam tylko do filmów i gier. Dynamika, detale, scena, czytelne granie centralnego na średnicy. 
Słyszałem jak gra v4a  i różnice względem mojego modelu nie są kosmiczne. Ja bym powalczył na twoim miejscu z kalibracją. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie może być do końca dobrze skalibrowany bo centralny mi leży przy lewej kolumnie na półce bo nie powiesiłem jeszcze telewizora. 

Straight gra bardzo podobnie do all Chanel stereo. Pogram rzeczywiście trochę na straight. Mi zależy najbardziej na muzyce. Ty po kalibracji coś kombinujesz jeszcze na levelach albo na zakresach dynamiki czy zostawiasz tak jak ci skalibruje?

Na pewno nie może być do końca dobrze skalibrowany bo centralny mi leży przy lewej kolumnie na półce bo nie powiesiłem jeszcze telewizora. 

Straight gra bardzo podobnie do all Chanel stereo. Pogram rzeczywiście trochę na straight. Mi zależy najbardziej na muzyce. Ty po kalibracji coś kombinujesz jeszcze na levelach albo na zakresach dynamiki czy zostawiasz tak jak ci skalibruje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...