Skocz do zawartości

Nowy streamer po wiim mini.


Recommended Posts

Cześć,

Na co dzień używam jako transportu w moim systemie wiim mini. Udało mi się natomiast w moim zestawie posłuchać wolumio primo oraz ifi stream. Po podłączeniu do irdaca transportu poprzez usb różnica w stosunku do wiim mini była zdecydowania, dzwięk był bardziej szczegółowy oraz detaliczny, chyba też taki lżejszy. Stad myśle o kupnie nowego streamera i na tą chwilę rozważam:
- ifi stream
- wiim mini pro
- arylic s50 pro+
- Bluesound NODE
- ca cxn v2 (tu bym już chyba chciał wyrzucić irdaca)
Co radzicie w tej sytuacji? Moim celem jest poprawa jakości muzyki, tak aby było słychać wiecej instrumentów, była lepsza przestrzeń i ogólnie wyższa jakość. Cena ma tu oczywiście również znaczenie. Muzyki słucham przede wszystkim przez Tidal Connect więc kwestia oprogramowania jest raczej drugorzędana w przeciwnieństwie do stabilności pracy. Który polecicie z tych streamerow jako następca wiim mini? A może poprostu zastąpić to wszyskto za pomocą cxn v2?

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na noda i juz nie zamierzam kupować niczego innego az do czasu calkowitego padnięcia noda.Ale jestem tez na etapie, w którym nie przejmuje sie już tym co pisza i myslą inni.Nie szukam w muzyce fizyki tylko czerpie radosc z samej muzyki.Kilka lat goniłem królika i na dobre to wcale nie wyszło.Bluesound Node to bardzo fajny grajek i napewno lepszy od Wiim Mini.A czy są lepsze?Napewno tak.Jak ktoś lubi królika poganiać to najlepiej posłuchać samemu róznych urzadzeń i próbować trafić w coś odpowiedniego dla wlasnych uszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert Kalifornia napisał:


Moim celem jest poprawa jakości muzyki, tak aby było słychać wiecej instrumentów, była lepsza przestrzeń i ogólnie wyższa jakość.

Bardziej skup się nie na samym transporcie tylko na DAC-u. Zmiana transportu niewiele tu wniesie. Zmiana DAC-a dużo więcej.

 

 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ProjectPi napisał:

Więc poprawiłem. Masz potrzebę jakoś o tym dogłębniej rozmawiać? 

Daj sobie na luz.

Kolega wypozyczy od branzy np Wiima Pro albo Bluesounda.Albo oba jednoczesnie.Posłucha i bedzie wiedział czy to jest to czy moze pójsc w zupelnie inny kierunek.Zmiana daca faktycznie moze przyniesc wiecej pozytywnych róznic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grishaq1986 napisał:

Bardziej skup się nie na samym transporcie tylko na DAC-u. Zmiana transportu niewiele tu wniesie. Zmiana DAC-a dużo więcej.

 

 

Pozdro

Jeśli mimo wszystko dotychczasowy DAC, to napędzany zdecydowanie przez USB, skoro spdif wydaje się nie być jego mocna strona. WiiMy odpadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyliłem się. Oczywiście chodziło o Wiim pro plus. Dzięki @T Z6 za zrozumienie. Swoją drogą fajna nazwa, następny pewnie będzie sie nazywał wiim pro plus master :)

Dac'a nie planowałem zmieniać, miałem co prawda tylko kilka ale irdac moim zdaniem fajnie gra stąd plan jest na zmianę transportu a nie dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Zabrzmiało jak pocałucie mnie w dupę i vice versa.

dokładnie :) piękny post

8 minut temu, Wito76 napisał:

Ooo, i daję lajka za wypowiedź powyżej. Dokładnie tak jak kolega Pi pisze, różne są najwęższe gardła w systemie i raz okaże się że transprot da więcej a raz DAC

tylko że tutaj wiemy jakiego kolega posiada DAC-a ........ i to raczej on będzie wąskim gardłem w większości kombinacji 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

@grishaq1986 Tekst z kabaretu jakby co :) . A z doborem właściwego sprzętu też czasem jest kabaret. Głupio to zabrzmi, ale najlepiej zmienic to i to. Choć jeśli dobrze wyczytałem w systemie jest Irdac to jest juz nieźle i ja jednak szedłbym w kierunku zmiany transportu.

mnie to akurat nie śmieszy.

 

Ja bym radził zmienić oba. 

Ale to już  może naciągnąć budżet kolegi...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...