Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamaha R-N402D budżetówki używane


tomilondyn

Recommended Posts

Witam szanowne grono 

 

stałem się posiadaczem Yamaha R-N402D i szukam do niego odpowiednich skrzynek, jestem zupełnym laikiem w kategorii HI-FI, jednakże chciałbym posłuchać przyjemnego brzmienia na moim nowym sprzęcie. 

 

pokój 4x6 m głośniki będą podpięte pod TV , odległość miedzy nimi to około 180cm , będą stały na podłodze . na pewno szukam używek chciałbym się zamknąć w 1.5k 

 

myślałem o Dali Zensor 5 lub o jakiejś Indianie Line

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomilondyn napisał:

Witam szanowne grono 

 

stałem się posiadaczem Yamaha R-N402D i szukam do niego odpowiednich skrzynek, jestem zupełnym laikiem w kategorii HI-FI, jednakże chciałbym posłuchać przyjemnego brzmienia na moim nowym sprzęcie. 

 

pokój 4x6 m głośniki będą podpięte pod TV , odległość miedzy nimi to około 180cm , będą stały na podłodze . na pewno szukam używek chciałbym się zamknąć w 1.5k 

 

myślałem o Dali Zensor 5 lub o jakiejś Indianie Line

Cześć,

Jak z nami pogadasz, to zaproponujemy Ci Indianę Linę Nota 550x 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

To sprawdzone połączenie z RN402. W pomieszczeniu 25m2 również nie źle wypełnią je dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jak z nami pogadasz, to zaproponujemy Ci Indianę Linę Nota 550x 

 

heheh rozwaliliście system chłopaki :)

A jeśli z Wami nie pogada, to co ?  :) Nie zaproponujecie ?

Ja mogę z Wami pogadać.

Chcę kupić u Was jeszcze jeden IsoTek Evo 3  Initium 1,5 m.

Pogadamy ?

Jakaś fajna cena dla mnie by się znalazła ? Może być na priv :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, terracan1929 napisał:

heheh rozwaliliście system chłopaki :)

A jeśli z Wami nie pogada, to co ?  :) Nie zaproponujecie ?

Ja mogę z Wami pogadać.

Chcę kupić u Was jeszcze jeden IsoTek Evo 3  Initium 1,5 m.

Pogadamy ?

Jakaś fajna cena dla mnie by się znalazła ? Może być na priv :) 

 

hehe, przygotujemy jakiś rabacik na głośniki :)

- W przypadku Initium, to jaką kosmetykę możemy zaproponować  :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Jak z nami pogadasz, to zaproponujemy Ci Indianę Linę Nota 550x 

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

To sprawdzone połączenie z RN402. W pomieszczeniu 25m2 również nie źle wypełnią je dźwiękiem.

rozmawiamy :) , możecie dać cena na priv :) aczkolwiek jest to dosyć dużo po za budżet. a co z NS-F51 ? pewnie zupełnie inna klasa od Indiany. 

6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

hehe, przygotujemy jakiś rabacik na głośniki :)

- W przypadku Initium, to jaką kosmetykę możemy zaproponować  :D 

i jak mam spiąć z TV optycznie czy HDMI ?( oczywiście jest jeszcze dekoder octagon SF , kabelki tez potrzebne jakieś konkretniejsze do zestawu , poproszę o propozycję . to samo z kablami do skrzynek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek nowego by nie zaproponować nie ma szans z używkami. Dysponując tą kwotą tylko i wyłącznie kolumny "z drugiej ręki" pozwolą na uzyskanie fajnej jakości. Pomimo dużej sympatii do marki Tannoy Eclipse to nie była udana konstrukcja. Szukałbym bardziej Mercury V4, ewentualnie Dali także mogą być - wszystko zależy od brzmienia końcowego jakiego oczekujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Cokolwiek nowego by nie zaproponować nie ma szans z używkami. Dysponując tą kwotą tylko i wyłącznie kolumny "z drugiej ręki" pozwolą na uzyskanie fajnej jakości. Pomimo dużej sympatii do marki Tannoy Eclipse to nie była udana konstrukcja. Szukałbym bardziej Mercury V4, ewentualnie Dali także mogą być - wszystko zależy od brzmienia końcowego jakiego oczekujesz. 

prawda jest taka że jest to mój pierwszy tego typu zestaw od 20 lat :) , jako młodzik słuchałem braciaka Altusów 130 :), na Unitrze . wiec jakie sa moje oczekiwania? hmmm ciężko powiedzieć . ostatnie 10 lat to beznadzeijny sound bar z sub  + 2 boczne . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie taka jest prawda. Można kupić oczywiście nowe kolumny i nadal być z nich zadowolonych, ale nigdy nie będzie to poziom używanych kolumn (może nieprecyzyjnie się wyraziłem). Ceny niestety poszybowały w górę i opcji wyboru jest bardzo mało. Jak chce kolega fajnej jakości to lepiej przeznaczyć to obecnie na używane kolumny. 

A co do postu kolegi poniżej, to w takiej sytuacji - przy przesiadce z soundbara rzeczywiście będzie i tak lepiej :) 

15 godzin temu, tomilondyn napisał:

prawda jest taka że jest to mój pierwszy tego typu zestaw od 20 lat :) , jako młodzik słuchałem braciaka Altusów 130 :), na Unitrze . wiec jakie sa moje oczekiwania? hmmm ciężko powiedzieć . ostatnie 10 lat to beznadzeijny sound bar z sub  + 2 boczne . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2024 o 22:51, tomilondyn napisał:

rozmawiamy :) , możecie dać cena na priv :) aczkolwiek jest to dosyć dużo po za budżet. a co z NS-F51 ? pewnie zupełnie inna klasa od Indiany. 

i jak mam spiąć z TV optycznie czy HDMI ?( oczywiście jest jeszcze dekoder octagon SF , kabelki tez potrzebne jakieś konkretniejsze do zestawu , poproszę o propozycję . to samo z kablami do skrzynek :)

Tutaj jednoznacznie odradzę Ci NSF51, to nie jest to za specjalna kolumna :) bez dwóch zdań lepiej jest się zainteresować Indianami.

Ale spiąć RN402 z TV ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 12:36, tomilondyn napisał:

Quadral Shogun mk V

Fajne ale trochę wiekowe

Dnia 18.03.2024 o 12:36, tomilondyn napisał:

tannoy eclipse 3

nie

6 godzin temu, tomilondyn napisał:

no generalnie czym lepiej spiąć i jak, czy tv z RN402 (optyk) , czy dekoder z RN402 ( również optyk)

Obojętne.

Podłączając z TV masz też dzwiek z ewentualnych funkcji sieciowych. Streamingu. Czy co tam masz w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 20:03, tomilondyn napisał:

a Yamaha NS-555 ?  bo też o nich myślałem i wyglądają przyzwoicie 

Fajnie wykonane ale przeciętne w brzmieniu.

Yamaha dawno nie zrobiła dobrych budżetowych kolumn

Ale w wykonaniu sa w porządku. Są przytłumione, ciezke w brzmieniu mało transparentne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wszystko śmiga aż miło ;) , cieszę się jak dziecko , pomimo tego że wiem że to sprzęt słabej jakości, ale przejście z poprzednich "cudów" na to, robi na mnie super wrażenie. I teraz pytanie czy jest sens dorzucać do tego środkowy głośnik? centralny? , jeżeli tak to jaki ? jaka moc? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...