Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Taga Harmony Coral F-120


Stan8

Recommended Posts

Cześć

Zakupilem kolumny podłogowe Taga Harmony Coral F-120, aktualnie są one podłączone kablami Melodika bi-Wire do amplitunera Yamaha RX-V473. W moim odczuciu słabo to gra, wydaje mi sie że ten amplituner jest po prostu za słaby dla tych kolumn. No i tutaj pytanie 🙂: Jaki amplituner polecilibyście aby te kolumny dobrze zagrały? Mam na oku amplituner ONKYO TX-NR7100 lub Onkyo TX-NR696. Ale nie wiem znowu czy te modele nie będą też za mocne… Pomieszczenie w którym jest sprzęt to otwarte poddasze 40-50m2. Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Stan8 napisał:

Ale nie wiem znowu czy te modele nie będą też za mocne…

17 minut temu, Stan8 napisał:

Raczej zostaje przy stereo, może za 2-3 lata będę chciał rozbudować kino domowe.

Nie ma czegoś takiego jak "za mocne", szczególnie jeżeli mowa o amplitunerach KD. Jeżeli teraz masz grać w stereo to kup amplituner/wzmacniacz stereo. W podobnym budżecie urządzenia stereo oferują wyższą jakość kosztem liczby kanałów/złącz/systemów kalibracji itp. Za 2-3 lata będziesz myślał nad kinem. Pamiętaj, że czego byś nie kupił to ograniczeniem jeżeli chodzi o jakość najprawdopodobniej będą Twoje kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro obecnie stereo i być może je rozbudujesz za kilka lat, to jednak poszedłbym we wzmacniacz stereo. Warto sprawdzić Audiolaba 6000A, Atolla IN80, Musical Fidelity M2si lub M3si :) One mają wejście by-pass, więc bezproblemowo podepniesz do nich amplituner KD z wyjściem pre-out. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...