Skocz do zawartości

Gramofon Unitra GS461 z ramieniem z Unitry G601A


Recommended Posts

Witam,

Zaczynam się interesować tematem gramofonów, aktualnie posiadam Unitrę GS461 z ramieniem z Unitry G601A. Jest trochę wybrakowany, tj. brakuje tego małego ciężarka, ale udało mi się znaleźć opcję do kupienia, brakuje też tego większego ciężarka / przeciwwagi. Nigdzie nie mogę go znaleźć. Czy jest możliwość zainstalowania jakiegoś innego / zastępczego? Oprócz tego brakuje paru innych elementów.

Pytanie, czy jest sens próbować ratować ten gramofon, czy lepiej kupić jakiś sprawny, używany? Jeśli lepiej kupić, to czy warto kupować taki byle grał, czy lepiej odłożyć pieniądze i kupić lepszy sprzęt? Dodam, że posiadam dość dobrej jakości resztę systemu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Chilli napisał:

Witaj, ten gramofon z oryginalnym ramieniem to 200-300zł, wg mnie szkoda inwestować, nawet jeśli to sprzęt tylko na początek, bo najzwyczajniej nie zwróci się to, przy ewentualnej odsprzedaży🫤

Podpinając się pod temat - też mam w domu GS461, jednak nie jest na chodzie i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens przy nim dłubać. Z góry zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a niedzielnym konsumentem audio. Co do samego sprzętu natomiast, mam ten gramofon wraz z amplitunerem i korektorem graficznym Unitry. Z tego co udało mi się ustalić na sam początek po wyczyszczeniu gramofonu, wygląda na to, że pasek cały sparciał i jest luźny dlatego talerz nie kręci się, pomimo, że silnik działa. Do tego biorąc pod uwagę w jakim stanie są elementy od systemu antyskatingu (lekki przyrdzewiałe) zastanawiam się w jak złym stanie może być igła, wkładka i inne elementy gramofonu. Pytanie czy jest sens dla niedzielnego słuchania pchać się w renowację tego sprzętu własnymi rękami czy serwisu czy dać sobie spokój i kupić jakąś Audio Technicę AT-LP120X, podpiąć pod obecnie używane kolumny aktywne? Z góry dziękuję za pomoc i wasze opinie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hextorio napisał:

Podpinając się pod temat - też mam w domu GS461, jednak nie jest na chodzie i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens przy nim dłubać. Z góry zaznaczam, że nie jestem audiofilem, a niedzielnym konsumentem audio. Co do samego sprzętu natomiast, mam ten gramofon wraz z amplitunerem i korektorem graficznym Unitry. Z tego co udało mi się ustalić na sam początek po wyczyszczeniu gramofonu, wygląda na to, że pasek cały sparciał i jest luźny dlatego talerz nie kręci się, pomimo, że silnik działa. Do tego biorąc pod uwagę w jakim stanie są elementy od systemu antyskatingu (lekki przyrdzewiałe) zastanawiam się w jak złym stanie może być igła, wkładka i inne elementy gramofonu. Pytanie czy jest sens dla niedzielnego słuchania pchać się w renowację tego sprzętu własnymi rękami czy serwisu czy dać sobie spokój i kupić jakąś Audio Technicę AT-LP120X, podpiąć pod obecnie używane kolumny aktywne? Z góry dziękuję za pomoc i wasze opinie!

Swego czasu odrestaurowywałem taki gramofon. Trzeba poświęcić na to trochę pracy. Wymienić wszystkie kondensatory elektrolityczne i niektóre rezystory, pasek, wkładkę, smarowanie, mycie i czyszczenie. Dla siebie bym mi się nie chciało tego robić. Koszty ... .

U Ciebie jest bardzo podobnie i albo zrobisz to wszystko sam lub ktoś Ci to zrobi po koleżeńsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2024 o 09:52, Vione napisał:

@Chilli

Też właśnie tak myślałem. A co byś polecił z nowych lub używanych? Chciałbym mieć później możliwość wymiany wkładek oraz wolałbym, żeby gramofon był bez przedwzmacniacza.

Nieraz zdarza mi się wypatrzeć jakiś ciekawy gramofon w niewielkich pieniądzach, więc mogę wkleić taką propozycję. Oczywiście bazuję tylko na tym co widzę na zdjęciach i czytam w opisie:). Oczywiście to jest zabawa w cierpliwość, bo nie wiem czy to kwestia tygodnia, czy kilku miesięcy 🫣.

Napisz mi ewentualnie jaki region Polski Cię interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Chilli napisał:

Nieraz zdarza mi się wypatrzeć jakiś ciekawy gramofon w niewielkich pieniądzach, więc mogę wkleić taką propozycję. Oczywiście bazuję tylko na tym co widzę na zdjęciach i czytam w opisie:). Oczywiście to jest zabawa w cierpliwość, bo nie wiem czy to kwestia tygodnia, czy kilku miesięcy 🫣.

Napisz mi ewentualnie jaki region Polski Cię interesuje.

Najlepiej dolny śląsk.

Miał ktoś może do czynienia z gramofonami Regi? Polecacie, odradzacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2024 o 16:26, Hextorio napisał:

Z tego co udało mi się ustalić na sam początek po wyczyszczeniu gramofonu, wygląda na to, że pasek cały sparciał i jest luźny dlatego talerz nie kręci się, pomimo, że silnik działa. Do tego biorąc pod uwagę w jakim stanie są elementy od systemu antyskatingu (lekki przyrdzewiałe) zastanawiam się w jak złym stanie może być igła, wkładka i inne elementy gramofonu. Pytanie czy jest sens dla niedzielnego słuchania pchać się w renowację tego sprzętu własnymi rękami

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu wymienić pasek i przesmarować napęd. Kupisz go łatwo i tanio. I wtedy zobaczyć czy gra i czy trzyma obroty. Może się okazać że nie trzeba będzie wymieniać żadnych ementow (kondensatorów itp.) Wtedy możesz za kilka stówek dokupić wkładkę z igłą.

To do niedzielnego słuchania Może wystarczyć 

Ja mam gs431. Był w gorszym stanie niż Twój i przywróciłem mu życie za niewielkie pieniądze. Nie myślałem że tak fajnie może zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...