Skocz do zawartości

Amplituner 7.4.2 4k, Atmos bez pre-ampa


Recommended Posts

Czesc,

poszukuję amplitunera wielokanalowego, ktory bez zewnetrznej koncowki mocy obsluzy uklad 7.2.2 lub 7.4.2. W miare mozliwosci poprosze o kilka modeli bez Marantza, bo bede szukal uzywki (kwestia wizualna). Budzet w uzywkach do 4000 zl?

Chcialbym kupic najlepiej juz uzywany sprzet, zeby zmniejszyc wydatek, ale 4k, dolby atmos i wyjscie pre-amp na sprawdzenie innych frontow ktore uzywam do stereo w konfiguracji kinowej.

Amplituner ma byc wylacznie do filmow i gier, tor stereo mnie nie interesuje w tym wypadku, bo do tego mam inny zestaw vintage audio.

pogubilem sie w tym ze niektorzy producenci w specyfikacji czy opisie podaja wyzsza liczbe kanalow (z udzielem dodatkowej koncowki mocy) oraz w tym, ze na tylnych panelach czasem wyjscia subwoofera sa tylko w sekcjach oznaczonych jako pre-amp…

Moje subwoofery nie maja ustawien gain (KEF HTB2).

dzieki za wsparcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVC-X3700H

https://www.olx.pl/d/oferta/denon-avc-x3700h-CID99-IDW4HPJ.html

Przetwarza 11 kanałów, ale ma 9 końcówek i złożysz 7.2.2 bez dodatkowych klocków

Pioneer VSX-LX305, używek nie widzę ale nówki za niecałe 4500zł. Też ma 9 końcówek.

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-pioneer-vsx-lx305-9-2-nowy-dostepny-od-reki-CID99-IDSJQGB.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Butler, a 7.4.2?

 

zastanawia mnie jak regulowac subwoofery, ktore podpina sie do wejsc w sekcji preout (czesto nie ma innych), czytam jest potrzebny jakis dodatkowy wzmacniacz albo inny sprzet?

 

i czy jezeli na panelu tylnym nie ma innych poza tymi w sekcji preout, to czy amplituner je ogarnia czy nie. Co do nowych sprzetow, to w sklepach ludzie podpowiedza, ale o starszych wogole nie chca rozmawiac… :(

np Arcam avr550 albo avr850 - w opisie jest podane, ze obsluguje 1 sub, a do wejscia preout mozna podlaczyc drugi, ale sugeruja dodatkowy procesor DSP, zeby ustawic nim ew opoznienia… tymczasem oba gniazda sa w sekcji preout :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Denon serii 4 ogarnia dwa suby niezależnie, ma dwa wyjścia preout sub out i w trakcie kalibracji mam je oddzielnie. Ale z podpięciem 4 nie miałbym kłopotu, kalibrował bym je w parach. Suby w obecnych czasach to konstrukcje aktywne a więc mają wzmacniacz zintegrowany. Czasy wmacniaczy subów w amplitunerach dawno minęły.

Jeżeli amp nie ma wyjścia na sub (ojoj, jakiś dziadek), to szukasz suba z wejściem wysokopoziomowym i "kradniesz" dźwięk z wyjść głośnikowych na kolumny przednie. Takie rozwiązanie częściej występują w systemach stereo, tu faktycznie nie każdy wzmak ma sub out.

Jeśli chodzi o podłączenie wielu subów przy ampie obsługującym tylko jedną sztukę to warto zrobić sobie podczas instalacji pomiary Umikiem i za pomocą REV analizować wyniki. Warto przy tym mieć suba z systemem DSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzieki Maciek :)

Butler - chyba nie rozumiem za bardzo Twojej rady :D niemniej prwnie jak juz zestaw stanie, to bede chcial wynajac kogos do ustawienia tego.

sam wywnioskowalem ze podpinajac suby aktywne do gniazd w peamp one zagraja, ale info w instrukcji Arcama ze potrzebny jest wtedy dodatkowy sprzet do ich kalibracji wzbudzil moje obawy - jak je skalibrowac wtedy…

 

a suby sa bez DSP, maja tylko wyjscie RCA i kabel zasilajacy.

 

moge ewentualnie wymienic je na Tannoy ts2.8 (swoja droga ciekawe ktore beda lepsze), ale te tez nie maja DSP z tego co wiem - o ile dsp oznacza regulacje w samym subwooferze

Edytowano przez LWiecz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja Audyssey w Denon wszystko skalibruje . Musisz tylko wybrać konfigurację głośników , ile subów i jaki kodek ( to pokaże menu na tv - układ głośników)

Dokładniej z czasem można , to zrobić wykupując apke Audyssey. Jest tam więcej możliwości kalibracyjnych . Ale , to dopiero jak będziesz potrzebował bardziej się w to bawić .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LWiecz01 napisał:

sam wywnioskowalem ze podpinajac suby aktywne do gniazd w peamp one zagraja, ale info w instrukcji Arcama ze potrzebny jest wtedy dodatkowy sprzet do ich kalibracji wzbudzil moje obawy - jak je skalibrowac wtedy…

a) na ucho :D

b) Mikrofon UMIK-1 oraz aplikacja REW

IMG-STAGELINE-UMIK-1.jpg

REW = Room EQ Wizard

https://www.minidsp.com/applications/acoustic-measurements/umik-1-setup-with-rew

49 minut temu, LWiecz01 napisał:

Butler - chyba nie rozumiem za bardzo Twojej rady

Czasem sprawy oczywiste dla mnie mogą być trochę zawiłe dla osoby nieobeznanej z tematem. Dodając do tego moje "zdolności" oratorskie i mamy to co mamy :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No ostatnio widze i czytam ze wszyscy pisza i mowia o Dirac i ze wszystko co wczesniej to sie do niczego nie nadaje…

Butler - tego REW nie widze na Apple Store…? Czy to tylko pod Windows albo Androidy? Jaka appka pod Apple?

to ja poprosze jeszcze polecajki pod to 7.2.4 poza Denon 6500 :) sprzetu szukam nie tylko w Pl, ale tez w Europie i UK. Dlatego wpisalem do 4000 zl bo za tyle to mozna wyrwac nawet Onkyo TX-RZ3100 uzywane…

dla jasnosci odtwarzacz ktory juz jest to Oppo 203, a glosniki do kina zestaw KEF HTS5001.2 - wszystkie takie same z ew opcja innych na front z mojego zestawu stereo. Ale te juz chyba nic nie powiedza Wam za bardzo bo to dziadki 50-letnie ;) chyba ze zakladam, ze tu tylko towarzystwo co lubi nowe ;) (Dahlquist DQ-10 podlaczone do amplitunera Sansui 9090). Powierzchnia do odsluchu jakies 3x4m plus dodatkowe kolejne 50m2 otwartej przestrzeni za i obok.

Edytowano przez LWiecz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LWiecz01 napisał:

Powierzchnia do odsluchu jakies 3x4m plus dodatkowe kolejne 50m2 otwartej przestrzeni za i obok.

Koniecznie zadbaj o mocne subwoofery jeżeli chcesz poczuć ścieżkę LFE w kinie. 50 metrów to spore wyzwanie dla budżetu w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LWiecz01 napisał:

Butler - tego REW nie widze na Apple Store…? Czy to tylko pod Windows albo Androidy? Jaka appka pod Apple?

Na kompie to instalujesz. WIN, MAC, albo Liinux https://www.roomeqwizard.com/

3 godziny temu, LWiecz01 napisał:

No ostatnio widze i czytam ze wszyscy pisza i mowia o Dirac i ze wszystko co wczesniej to sie do niczego nie nadaje…

Bo to system korekcji dający duży krok w przód zarezerwowany do tej pory tylko dla wysokiej klasy urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PanKlor napisał:

Koniecznie zadbaj o mocne subwoofery jeżeli chcesz poczuć ścieżkę LFE w kinie. 50 metrów to spore wyzwanie dla budżetu w tym przypadku.

Hej, ale mowimy tu tylko o amplitunerze w podanej kwocie ;) reszta juz jest choc moge zmienic suby na te Tannoy ts 2.8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LWiecz01 napisał:

Hej, ale mowimy tu tylko o amplitunerze w podanej kwocie ;) reszta juz jest choc moge zmienic suby na te Tannoy ts 2.8

Zauważyłem ale subwoofery które zbudują odpowiednie ciśnienie w takiej kubaturze będą kosztowały po kilka tysięcy za sztukę. Możesz próbować budować samemu jak masz o tym pojęcie. Bedzie z pewnością taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciek72 napisał:

Ale także bym demonizował , że muszą to być , to SVS 16 Ultra

Ma być sub ( 2 mniejsze ) i centralny 

Przecież napisałem kilka kPLN za sztukę a nie kilkanaście 😛 Coś pokroju 2xRP1200SW np. już powinno być ok. Im większe tym lepiej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Fajne suby w stereo. Ale nie do kina. Nie do pomieszczenia 50metrów. Ten subwoofer lub tez i dwa nie dadzą rady w takiej przestrzeni.

 

Piotr, ale piszesz o KEF czy o Tannoy?

Wstawiłbym to, odpalił i zobaczymy jak obie poradzi. W razie czego odczekam jakiś czas i zamienię na jakieś fajne RELe

Myślę, że ta przestrzeń jest na tyle "pogibana", że cokolwiek weźmiemy, to nie zrobi tam ciśnienia :)

NA obrazku załączonym to jest jakaś połowa przestrzeni, która ciągnie się w prawą stronę od kanapy i stołu za nią, a tam są jeszcze schody na górę otwarte...

IMG_3366.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LWiecz01 napisał:

W razie czego odczekam jakiś czas i zamienię na jakieś fajne RELe

Jak masz gdzie postawić to nie zmieniaj od razu. Dokup jakiś jeden porządny i spróbuj to wystroić. Może okazać się, że będzie OK. 3 subwofery to dalej lepiej niż 2 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Jak masz gdzie postawić to nie zmieniaj od razu. Dokup jakiś jeden porządny i spróbuj to wystroić. Może okazać się, że będzie OK. 3 subwofery to dalej lepiej niż 2 😉 

Na razie mam jeden a drugi mialem dokupic, bo nyslalem, ze musza byc takie same. Dlatego pytalem o zmiane na tego Tannoya, bo moge sprzedac ten ktory mam i kupic inny ;)

 

czyli rozumiem, ze aiby nie musza byc jednakowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, LWiecz01 napisał:

czyli rozumiem, ze aiby nie musza byc jednakowe?

W tym wypadku nie muszą. Oczywiście jest sens używania identycznych (szczególnie w symetrycznych układach typu Weltiego albo SBA/DBA) bo wtedy dużo łatwiej to dostroić. Ty masz normalne pomieszczenie mieszkalne więc to i tak będzie trochę loteria, trochę zgaduj zgadula. Na pewno przyda się w tym celu UMIK-1 + REW. Przydałby się też sub z DSP (np. SVS albo podobny). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale wracam ponownie do pytania - jaki Amp :D

Bo może nie warto budować przednich surroundów i 4 atmosów i zrobić 5.2.2, albo wybrać 4 atmosy w zamian za przednie surround (5.2.4) i będzie równie dobrze, a w zamian za to mieć sprzęt, który to lepiej pociągnie?

Bardzo mi nawijało kilka osób makaron na uszy Arcamem np. i taka 850 albo nawet 550, ew. późniejsze dołożenie jakiegoś starszego, żeby podłączyć więcej głośników∑ czy subów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LWiecz01 napisał:

No dobrze, ale wracam ponownie do pytania - jaki Amp :D

Ale przecież już dostałeś propozycję - Denony seri X3700/3800 lub wyższe, Pioneer LX305. Z Denonami zrobisz i 7.x.4 po dodaniu końcówki mocy. Osobiście kupiłbym jak najnowszy amplituner żeby jak najdłużej pozostawał aktualny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PanKlor napisał:

Ale przecież już dostałeś propozycję - Denony seri X3700/3800 lub wyższe, Pioneer LX305. Z Denonami zrobisz i 7.x.4 po dodaniu końcówki mocy. Osobiście kupiłbym jak najnowszy amplituner żeby jak najdłużej pozostawał aktualny. 

Tak i bardzo za nie dziekuje. Czekam jeszcze na jakies propozycje ze stajni Onkyo, moze jakies Arcamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...