Skocz do zawartości

Amplituner 7.4.2 4k, Atmos bez pre-ampa


Recommended Posts

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Tak bo 7100 gra na poziomie 6100 tylko że ma Dirac ktry sporo zmienia. Ale same końcowki są bardzo podobne, To jest taki standard w Onkyo od lat. Jeszcze przed przejęciem i przed Pioneerem.

Ale tych końcówek ma więcej. Jak ktoś ma trudniejsze pomieszczenie i mniej wymagające kolumny to prawdopodobnie 7100 może być lepszym wyborem niż RZ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Butler napisał:

Raczej nie możesz. Na 90% jestem pewien że przypisanie kanałów dotyczy tylko SB i H, a więc ostatniej pary w rzędzie wyjść na głośniki.

Dzięki. potwierdziłem to, co napisałeś. Ani w AVR5 ani w AVR550 nie można.

Wybieram AVR550 - więcej mocy, Dirac w cenie i wszystkie opcje streamingu które oferuje nie są mi potrzebne, bo mam je w EverSolo DMP-A6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2024 o 08:25, Gumowe Ucho napisał:

Ale tych końcówek ma więcej. Jak ktoś ma trudniejsze pomieszczenie i mniej wymagające kolumny to prawdopodobnie 7100 może być lepszym wyborem niż RZ?

?

Nie rozumiem

Rz50 i 7100 mają tyle samo końcówek.

Rz50 gra znacznie lepiej.

 

Dnia 3.04.2024 o 23:30, LWiecz01 napisał:

Co już w zasadzie podejmę decyzję, to ktoś kt się zna na sprzęcie do KD wraca z pytaniem, a czemu nie Arcam?, bo on rzeczywiście robi różnicę. Tylko odsłuchów kina domowego, to już w zasadzie nikt nie robi i jak pytam, to się dziwią, że już 2 lata nie robili. Można ew. wypożyczyć sprzęt do domu za 100% kaucją (jak wróci z testów).

Arcam AVR550 mogę mieć w cenie netto Onkyo TX-RZ840, a nowego Arcama AVR5 w cenie Onkyo TX-RZ50.

Nowy daje mniej mocy na kanał, Diraca trzeba dokupić razem z mikrofonem, jeśli się go chce, ma gwarancję i jest nowy :D i wygląda plastikowo :D

Tylko nikt nie jest mi w stanie powiedzieć, czy jak podłączę po preampie stereo moje, to czy będę mógł w tych Arcamach przyporządkować pod końcówki frontów Heigh2 z Atmosa, czy jednak końcówka mocy się kłania. Nie jest to jakiś koszt znaczący, niemniej wsparcie techniczne Arcama milczy od 3 dni. W sklepach nie wiedzą... bo musieliby podłubać w ustawieniach. Cyrk :D Z nikąd pomocy i ratunku....

nie tylko kina. Arcam gra lepiej i w kinie i w stereo.

Płacisz za słabiej wyposażony model 5 bo gra wyraznie lepiej od RZ50. Chodź jego brzmienie także jest mi bliskie i lubiane :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotr Sonido napisał:

?

Nie rozumiem

Rz50 i 7100 mają tyle samo końcówek.

Rz50 gra znacznie lepiej.

 

nie tylko kina. Arcam gra lepiej i w kinie i w stereo.

Płacisz za słabiej wyposażony model 5 bo gra wyraznie lepiej od RZ50. Chodź jego brzmienie także jest mi bliskie i lubiane :)

 

Dzieki Pootr za Twoj glos. I dlatego wybralem Arcam AVR550 :) bo tez podobno gra lepiej od AVR5, jest bardzo malo mnapraw tego modelu, i jak napisalem wiecej mocy i chwalony wszem i wobec Dirac. No to skoro jest, to niech bedzie.

Do tego dorzuce profesjonalna kalibracje na tym Diracu. Ktos ma jakiegos magika ktory to robi w Warszawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

?

Nie rozumiem

Rz50 i 7100 mają tyle samo końcówek.

Rz50 gra znacznie lepiej.

 

 

Chodziło mi o to, że 7100 ma więcej końcówek niż 6100, a w przeciwieństwie do RZ w podobnej cenie do 7100, ma Dirac. Zatem, jeżeli kolumny nie są wymagające, Dirac jest plusem a słabsze końcówki niekoniecznie będzie słychać?

Szczególnie, że na 7100 bywają promocje na Zachodzie które czynią go od RZ znacznie tańszym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz potrzebuje jeszcze jakiejs niewielkiej koncowki mocy, ktora podlaczona do Arcama avr550 obsluzy dodatkowa pare glownikow heigh od Atmosa. Najlepiej jakby nie byla wieksza od wymiarow Eversolo DMP-A6.

polecaliscie Fosil Audio V3, ale dzis jeden ze sklepow audio powiedzial mi, ze one nie moga podobno dzialac w takim trybie i ze z Fosili tylko ZA3 i to tylko w trybie monobloku. Wiec potrzebne by buly dwa do 1 pary glosnikow :/

mozecie cos polecic o malych rozmiarach?

po prostu klasyczny 43cm szerokosci wzmacniacz juz mi sie nie zmiesci… do tak to dokupilbym jakiegos Arcama A29, 38 albo 39…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w Warszawie na OLX Atolla MA100 za 1,5k PLN.  

Taniej to może taki Project - https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-koncowka-mocy-stereo-pro-ject-amp-box-s2-pierwsza-szt-CID99-IDZkg9L.html

 

  

25 minut temu, LWiecz01 napisał:

polecaliscie Fosil Audio V3, ale dzis jeden ze sklepow audio powiedzial mi, ze one nie moga podobno dzialac w takim trybie i ze z Fosili tylko ZA3 i to tylko w trybie monobloku. Wiec potrzebne by buly dwa do 1 pary glosnikow

Wyjaśnili dlaczego?

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PanKlor napisał:

Ostatnio widziałem w Warszawie na OLX Atolla MA100 za 1,5k PLN.  

Taniej to może taki Project - https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-koncowka-mocy-stereo-pro-ject-amp-box-s2-pierwsza-szt-CID99-IDZkg9L.html

 

  

Wyjaśnili dlaczego?

Wlasnie sprostowali, ze V3 zadziala, ale nie pominiemy potencjometru glosnosci, co da sie zrobic w trybie mono w Fosi Audio ZA3.

czyli rozumiem, ze jak istawie raz potencjometr zeby dawal 100% pradu, to potem wlaczajac amplituner bedzie to dzialalo jak powonno?…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 21:04, LWiecz01 napisał:

Dzieki Pootr za Twoj glos. I dlatego wybralem Arcam AVR550 :) bo tez podobno gra lepiej od AVR5, jest bardzo malo mnapraw tego modelu, i jak napisalem wiecej mocy i chwalony wszem i wobec Dirac. No to skoro jest, to niech bedzie.

Do tego dorzuce profesjonalna kalibracje na tym Diracu. Ktos ma jakiegos magika ktory to robi w Warszawie?

A tego nie wiem. Obok siebie 550 i 5tki nie miałem.

W Warszawie nie wiem. Ale zapewne jakiś salon który ma Arcamy, NADy w ofercie.

Dnia 6.04.2024 o 13:41, Gumowe Ucho napisał:

Chodziło mi o to, że 7100 ma więcej końcówek niż 6100, a w przeciwieństwie do RZ w podobnej cenie do 7100, ma Dirac. Zatem, jeżeli kolumny nie są wymagające, Dirac jest plusem a słabsze końcówki niekoniecznie będzie słychać?

Szczególnie, że na 7100 bywają promocje na Zachodzie które czynią go od RZ znacznie tańszym

Zalezy od promocji. Nie wiem jakie bywają.

7100 domyślnie nie gra znacznie lepiej od 6100. Po diracu? No różnica może być sporo. 7100 vs RZ50 oba po Diracu różnica też będzie spora.

Dnia 6.04.2024 o 23:06, LWiecz01 napisał:

Wlasnie sprostowali, ze V3 zadziala, ale nie pominiemy potencjometru glosnosci, co da sie zrobic w trybie mono w Fosi Audio ZA3.

czyli rozumiem, ze jak istawie raz potencjometr zeby dawal 100% pradu, to potem wlaczajac amplituner bedzie to dzialalo jak powonno?…

Tak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...