Skocz do zawartości

Kino domowe do sali kinowej


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Dnia 4.06.2024 o 12:09, Butler napisał:

Na rysunku Atmosy wydają się zbyt blisko sofy w relacji przód-tył, podałeś że rozstaw to tylko 140cm.

Zmierz ile masz siedząc od ucha do sufitu. Wartość pomnóż x2, to będzie Twoja odległość 9/10.

Wysokość pomieszczenia to 2.75. Właśnie nie wiem ile cm od sofy zrobić tj od lewej/prawej jaki i tył/przód. Patrzyłem na tą grafikę. Też tak myślałem, że ten tylny atmos  jakbym cofnął to by wjechał prawie nad głośnik tylny.

 

Czyli jak siedzę jak jest około 1.2m a sufit 2.75 to mam 1.5m. To atmos 3m od ucha? To wyjdzie poza pomieszczenie :D

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewo prawo robisz na szerokość frontów. Przód / tył - mniej więcej 275 - 110 (mniej więcej wysokość głowy) = 165 przed Twoją głow, i 165 za Twoją głową. 

Z tego co widzę, masz kanapę ~145 cm od tylnej ściany. Tylne daj na sklepieniu ściany i sufitu. Przednie - na dwoje babka wróżyła albo też ~145 cm przed Tobą albo te 165 jak napisałem wyżej. Też nie ma co przesadzać. Jak sobie policzysz kąty to będziesz wiedział czy mieścisz się w oficjalnych zaleceniach 😉 Moim zdaniem tak czy tak, źle nie będzie. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Przed chwilą, PanKlor napisał:

Lewo prawo robisz na szerokość frontów. Przód / tył - mniej więcej 275 - 110 (mniej więcej wysokość głowy) = 165 przed Twoją głow, i 165 za Twoją głową. 

Kurcze nie czaję, od głowy do tylnej ściany jest 145cm, więc jak 165 ;) ten obrazek co tutaj wrzucony był 7.1.4 jest więc bez sensu

 

Czyli z tego wynika, że fronty musze postawić bliżej, ale kurcze jeżeli ekran ma 265cm, to z lewej zostaje 66cm i z prawej 66cm. Także mogę co najwyżej dać po 50cm/50cm. To Boki już wiem.

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem później jak sprawdziłem wymiary na Twoim rysunku. Pamiętaj, że istotne są kąty. Dlatego Butler pytał o wysokość pomieszczenia i wysokość siedzenia (trygonometria się kłania). 

6 minut temu, muaddibb83 napisał:

Czyli jak siedzę jak jest około 1.2m a sufit 2.75 to mam 1.5m. To atmos 3m od ucha? To wyjdzie poza pomieszczenie :D

Nie - tylne 1,5 metra za Tobą, przednie 1,5 metra przed Tobą. Łapiesz już koncepcję? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Przed chwilą, PanKlor napisał:

Dopisałem później jak sprawdziłem wymiary na Twoim rysunku. Pamiętaj, że istotne są kąty. Dlatego Butler pytał o wysokość pomieszczenia i wysokość siedzenia (trygonometria się kłania). 

Nie - tylne 1,5 metra za Tobą, przednie 1,5 metra przed Tobą. Łapiesz już koncepcję? 😉

Łapię, ale z tyłu mam max 145cm ;) jak dam na maks to Atmos będzie tuż nad tylnymi.

 

Mogę jednak sofę lekko posunąć do przodu, ale to 20cm max. 

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Dopisałem później jak sprawdziłem wymiary na Twoim rysunku. Pamiętaj, że istotne są kąty. Dlatego Butler pytał o wysokość pomieszczenia i wysokość siedzenia (trygonometria się kłania). 

Nie - tylne 1,5 metra za Tobą, przednie 1,5 metra przed Tobą. Łapiesz już koncepcję? 😉

Kurcze kąty :D Tego nawet elektryk nie zajarzył, jak to ma wyliczyć. Narysowałem mu ten obrazek i wymiary i tak na razie oznaczył na ścianach ale czeka na potwierdzenie, bo jutro już ma zacząć kuć.

Edytowano przez muaddibb83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muaddibb83 napisał:

Łapię, ale z tyłu mam max 145cm ;) jak dam na maks to Atmos będzie tuż nad tylnymi.

 

I bardzo dobrze. Tylne na wysokosci 110-120 cm a Atmos pod sufitem (sklepienie sufit-ściana), wysokość 275. Tak ma być! 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanKlor napisał:

I bardzo dobrze. Tylne na wysokosci 110-120 cm a Atmos pod sufitem (sklepienie sufit-ściana), wysokość 275. Tak ma być! 

 

Aa to widzisz kurcze ten obrazek mnie zmylił gdzie pokazuje że te tylne atmosty są przed tylnymi głośnikami. To przesunę sofę o 20cm, zrobię atmosy po 1.5 i będzie git. 

 

Jeszcze pytanie: jak daleko od ściany musi stać kolumna przednia? bo jak ją dam do przodu to by stała obok suba a tam to się nie zmieści, chyba, że suba przed dać.

7.1.4.PNG.56a930c66f40a736e412363657a21967.png

Dnia 3.06.2024 o 07:50, Butler napisał:

Opcji zamiany stron sofa-ekran już nie masz?

Pod ekranem, chyba że masz/kupisz ekran transparentny akustycznie, wtedy głośniki LCR możesz montować za nim.

Ekran co? :) 

To będzie coś takiego: https://vava.com.pl/produkt/alr-screen-pro/

https://nothingprojector.com/pl-pl/products/nothingprojector-classic-120-inch-alr-screen-for-ultra-short-throw-projectors

A przed nim będzie stał projektor i właśnie zastanwiam się już na później jak zamocować ten głośnik centralny. Na półkę nie mogę bo będzie projektor, pod nim nie, bo będzie za nisko, nad nim to chyba tylko w ścianie.

Przody ktoś pisał, że można dać też w ścianę. Byłoby fajnie.

Po rozmowie z żoną (ciężko było) udało się wynegocjować budżet 30k - 7.1.4 (potem jak coś drugi sub). I nowe z gwarancją, z dowozem i instalacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować ekran który przepuszcza dźwięk. Wtedy na ścianie wieszasz kolumny on-wall lub zabudowujesz in-wall, przed nimi mocujesz ekran i masz osiągniętą referencję LCR (lewy, center,prawy). 

Projektor bliskiego rzutu? Eeee... A nie lepiej klasyczny pod sufitem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Możesz zastosować ekran który przepuszcza dźwięk. Wtedy na ścianie wieszasz kolumny on-wall lub zabudowujesz in-wall, przed nimi mocujesz ekran i masz osiągniętą referencję LCR (lewy, center,prawy). 

Projektor bliskiego rzutu? Eeee... A nie lepiej klasyczny pod sufitem?

Nie wiem, ale czytałem masę testów i taki bliski rzut np. ten wypada świetnie: https://www.komputronik.pl/product/744508/xgimi-aura-2400lm-4k-ultra-short-throw.html

 

Ekran, który przepuszcza dźwięk :) to zrozumiałem ale tego nie znalazłem w opisach tych ekranów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, muaddibb83 napisał:

Aa to widzisz kurcze ten obrazek mnie zmylił gdzie pokazuje że te tylne atmosty są przed tylnymi głośnikami. To przesunę sofę o 20cm, zrobię atmosy po 1.5 i będzie git. 

Te obrazki nie są zbyt szczęsliwe ale jeszcze raz - kąty kąty kąty! Są rzuty z boku które to wyjaśniają. 

 

29 minut temu, muaddibb83 napisał:

Jeszcze pytanie: jak daleko od ściany musi stać kolumna przednia? bo jak ją dam do przodu to by stała obok suba a tam to się nie zmieści, chyba, że suba przed dać.

Po audiofilsku do stereo to i z metr od ściany. Ty je odetniesz w kinie na ~80 Hz więc ma to mniejsze znaczenie. Nie planuj subwooferów koło frontów, one pewnie lepiej zagrają gdzie indziej. Już to chyba tu pisałem. 

 

29 minut temu, muaddibb83 napisał:

To zwykły ekran ALR. Szukaj takiego za którym będzie można zamontować głośniki. 

Jak starczy Ci 83 cale to w prestigetv mają LG 83c3 OLED za ~14k. Kupowałem od nich i wszystko było ok. Wtedy możesz dać normalny centralny. Jeżeli upierasz się na ALR to centralny możesz dać na podstawce przed szafką z rzutnikem. Nienajładniejsza opcja ale pewnie stojak będzie tańszy niż różnica w cenie ekranów. 

Tutaj taki stand do Focal Chora Center, pewnie do innych też znajdziesz - https://avswiat.pl/pl/p/Focal-Theva-Center-Stand/1866?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwmYCzBhA6EiwAxFwfgObzC1LGhLya3pFW-4Nx0SqO8zL5gYM8_xl_qOFtYEKchkoaUBDCNRoC6egQAvD_BwE

4 minuty temu, muaddibb83 napisał:

Ekran, który przepuszcza dźwięk :) to zrozumiałem ale tego nie znalazłem w opisach tych ekranów.

Bo to są specjalne ekrany. Trzeba konkretnie szukać. 

 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PanKlor napisał:

Te obrazki nie są zbyt szczęsliwe ale jeszcze raz - kąty kąty kąty! Są rzuty z boku które to wyjaśniają. 

 

Po audiofilsku do stereo to i z metr od ściany. Ty je odetniesz w kinie na ~80 Hz więc ma to mniejsze znaczenie. Nie planuj subwooferów koło frontów, one pewnie lepiej zagrają gdzie indziej. Już to chyba tu pisałem. 

 

To zwykły ekran ALR. Szukaj takiego za którym będzie można zamontować głośniki. 

Jak starczy Ci 83 cale to w prestigetv mają LG 83c3 OLED za ~14k. Kupowałem od nich i wszystko było ok. Wtedy możesz dać normalny centralny. Jeżeli upierasz się na ALR to centralny możesz dać na podstawce przed szafką z rzutnikem. Nienajładniejsza opcja ale pewnie stojak będzie tańszy niż różnica w cenie ekranów. 

Tutaj taki stand do Focal Chora Center, pewnie do innych też znajdziesz - https://avswiat.pl/pl/p/Focal-Theva-Center-Stand/1866?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwmYCzBhA6EiwAxFwfgObzC1LGhLya3pFW-4Nx0SqO8zL5gYM8_xl_qOFtYEKchkoaUBDCNRoC6egQAvD_BwE

Bo to są specjalne ekrany. Trzeba konkretnie szukać. 

 

 

Dzięki. Ale to właśnie tak na forach jest. Jeden pisze jedno, drugi drugie. Każdy jest równy sobie. Na zdjęciach wszędzie pokazany jest z przodu sub. Robię to co pokazują i polecają inni. Gdzie indziej nie wiele mi mówi. np. 50cm od ściany, 100cm od ... itd. 

 

Butler wrzucił screena gdzie stoją z przodu, wrzucił grafikę ustawienia, nawet dwie, które... się same wykluczają. Na jednej boczne prosto w ucho, na drugiej, pod kątem :D

Jeszcze kilka wpisów i okaże się, że nie ma znaczenia gdzie postawie ;)

Ale w skrócie, jestem skołowany. Na razie wysłałem dokładnie jak tutaj było ustalone. Jeżeli jest lepsze miejsce nie na zasadzie (sprawdź... bo tak, byłoby super, ale się nie da, elektryk musi położyć konkretnie kable i tego będę musiał się trzymać). 

Tak czy inaczej bardzo dziękuję, że jakoś przebrnąłem to, bo jestem już wykończony... a mówią, że dopiero wykończenie, wykańcza :P

Jak odsapnę będę już czytał/pytał odnośnie sprzętu, gdzie, od kogo, za ile, gdzie odsłuchać itd. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, muaddibb83 napisał:

Jeżeli jest lepsze miejsce nie na zasadzie (sprawdź... bo tak, byłoby super, ale się nie da, elektryk musi położyć konkretnie kable i tego będę musiał się trzymać). 

Suba możesz obsłużyć bezprzewodowo ważne zeby miał zasilanie z gniazdka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muaddibb83 napisał:

Każdy jest równy sobie. Na zdjęciach wszędzie pokazany jest z przodu sub. Robię to co pokazują i polecają inni. Gdzie indziej nie wiele mi mówi. np. 50cm od ściany, 100cm od ... itd.

Suby zaplanuj w przeciwległych narożnikach pomieszczenia o ile to możliwe. Jak nie, to w relacji na przeciwko siebie (lewo/prawo lub przód/tył. Warto mieć conajmniej dwa suby, uzyskasz wówczas równiejszy przebieg pasma.

Jeśli chodzi o odsuniecie kolumn od ściany - dotyczy to z reguły klasycznych kolumn które potrzebują "oddychać", dosuwanie ich pod cokoły zazwyczaj powoduje problemy akustyczne, dudnienie, itp. Ten temat bardziej jest widoczny w temacie stereo gdy kolumny graja bez suba tzw. fullband. W kinie odcina się we wszystkich kolumnach poniżej 80Hz w konfiguracji amplitunera i nie ma to aż tak dużego znaczenia.

6 godzin temu, muaddibb83 napisał:

Butler wrzucił screena gdzie stoją z przodu, wrzucił grafikę ustawienia, nawet dwie, które... się same wykluczają. Na jednej boczne prosto w ucho, na drugiej, pod kątem

Hę? A  której grafice mówisz? Żeby było jasne jeśli chodzi o ustawienia głośników. Po pierwsze odległości nie są w zasadzie istotne, ważne są pozycję kątowe zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Na grafikach to one są dla Ciebie źródłem wiedzy. Wyjątkiem jest bliskość do najbliższego punktu odsluchu, nie może być poniżej 1m, zalecane jest powyżej 1,5m. Wyjątkiem jest także wysokość na jakiej można montować atmosy, może od wynosić max 3H gdzie H to odległość od podłogi do ucha sluchacza. Kolejna zasada to mocowanie głośników (głośnik wysokotonowy) na wysokości uszu, dopuszcza się surround nieznacznie wyżej 1,25H.

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Reszta to kąty, kąty, kąty.

Ponadto w zasadzie wszystkie głośniki powinny być skierowane w kierunku odsłuchu. Głośniki mają często dość szeroki kąt opasania więc nie trzeba aż tak drastycznie przywiązywać do tego wagi, jednak  jak możesz to kierunek zachowaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

Suby zaplanuj w przeciwległych narożnikach pomieszczenia o ile to możliwe. Jak nie, to w relacji na przeciwko siebie (lewo/prawo lub przód/tył. Warto mieć conajmniej dwa suby, uzyskasz wówczas równiejszy przebieg pasma.

Jeśli chodzi o odsuniecie kolumn od ściany - dotyczy to z reguły klasycznych kolumn które potrzebują "oddychać", dosuwanie ich pod cokoły zazwyczaj powoduje problemy akustyczne, dudnienie, itp. Ten temat bardziej jest widoczny w temacie stereo gdy kolumny graja bez suba tzw. fullband. W kinie odcina się we wszystkich kolumnach poniżej 80Hz w konfiguracji amplitunera i nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Hę? A  której grafice mówisz? Żeby było jasne jeśli chodzi o ustawienia głośników. Po pierwsze odległości nie są w zasadzie istotne, ważne są pozycję kątowe zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Na grafikach to one są dla Ciebie źródłem wiedzy. Wyjątkiem jest bliskość do najbliższego punktu odsluchu, nie może być poniżej 1m, zalecane jest powyżej 1,5m. Wyjątkiem jest także wysokość na jakiej można montować atmosy, może od wynosić max 3H gdzie H to odległość od podłogi do ucha sluchacza. Kolejna zasada to mocowanie głośników (głośnik wysokotonowy) na wysokości uszu, dopuszcza się surround nieznacznie wyżej 1,25H.

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Reszta to kąty, kąty, kąty.

Ponadto w zasadzie wszystkie głośniki powinny być skierowane w kierunku odsłuchu. Głośniki mają często dość szeroki kąt opasania więc nie trzeba aż tak drastycznie przywiązywać do tego wagi, jednak  jak możesz to kierunek zachowaj.

Te grafiki, tutaj widać suby z przodu:

Screenshot_2.png.d1f9ed3fa9d76df67f695605898b24be.png

1618472319_20221205_230007(Kopiowanie).thumb.jpg.a52b97e7d2d82ea2b0adbf029dc80d56(1).jpg.961c198f03c6bd69d0ac3e63b44664bf.jpg

Przeciwległe... tak jak tutaj na rysunku? Niebieskie kwadratyScreenshot_3.png.25c5a6c0553d18640a085f6874a41d2d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muaddibb83 napisał:

Te grafiki, tutaj widać suby z przodu:

Tak miałem kiedyś na samym początku i to kiepska opcja. Następnie przez ponad rok jeden z przodu, drugi z tyłu i było dużo lepiej po kalibracji. Teraz mam trzeci klocek za plecami i ponownie SVS na froncie jak na fotce i jest jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o grafikę od Dolby to w ogóle ona nie bierze pod uwagę położenia subów, to taka proforma że ten sub po prostu ma być.

2 godziny temu, muaddibb83 napisał:

Przeciwległe... tak jak tutaj na rysunku? Niebieskie kwadraty

Przyznam Ci że to już metodą prób i błędów ustal, przy samych drzwiach będzie mało komfortowo bo będziecie się o niego potykać. Na pierszy rzut bym je postawił po bokach sofy pod surroundami.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij subie na propozycje ustawień wg SVS, jak widać z rysunku, jako zwykle najlepsze ustawienie wskazują suby w przeciwległych kątach, czy właśnie na środku bocznych ścian, jak na Twoim rysunku. To są oczywiście tylko propozycje, które stastycznie najlepiej się sprawdzają (te dwie pierwsze). Uwaga: nie patrz na fotki, tylko na rysunki umieszczone w dalszej części tekstu 🙂

https://www.svsound.com/blogs/subwoofer-setup-and-tuning/75040195-why-go-dual

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemeklbn napisał:

Zerknij subie na propozycje ustawień wg SVS, jak widać z rysunku, jako zwykle najlepsze ustawienie wskazują suby w przeciwległych kątach, czy właśnie na środku bocznych ścian, jak na Twoim rysunku. To są oczywiście tylko propozycje, które stastycznie najlepiej się sprawdzają (te dwie pierwsze). Uwaga: nie patrz na fotki, tylko na rysunki umieszczone w dalszej części tekstu 🙂

https://www.svsound.com/blogs/subwoofer-setup-and-tuning/75040195-why-go-dual

Dzięki, a to jak od razu bym dwa brał. Może tak zrobię. 

 

Jeszcze chyba ostatnia pilna sprawa. Czy zrobić wystające przewody czy urzyć gniazdek głośnikowych? 

https://www.dobregniazdka.pl/group-product/gniazda-glosnikowe-simon-54

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muaddibb83 napisał:

Jeszcze chyba ostatnia pilna sprawa. Czy zrobić wystające przewody czy urzyć gniazdek głośnikowych? 

 

Ja użyłem gniazd 'zakręcanych', takich jakie masz np w amplitunerze, dokładnie model jak w linku poniżej. Nie wiem jak się sprawują te zaciskowe, które pokazałeś.

https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/786/643/4751,DGL2.01_11.html

Część głośników mam podłączonych do powyższych gniazd, a część bezpośrednio do przewodów idących z amplitunera.

I tak, u mnie decydowała estetyka, nie chciałem mieć dziwnie wystających kabli ze ściany w tylnej części salonu, bo tam mam podpięte głośniki podstawkowe. Decyduje estetyka i ergonomia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemeklbn napisał:

Zerknij subie na propozycje ustawień wg SVS, jak widać z rysunku, jako zwykle najlepsze ustawienie wskazują suby w przeciwległych kątach, czy właśnie na środku bocznych ścian, jak na Twoim rysunku. To są oczywiście tylko propozycje, które stastycznie najlepiej się sprawdzają (te dwie pierwsze). Uwaga: nie patrz na fotki, tylko na rysunki umieszczone w dalszej części tekstu 🙂

https://www.svsound.com/blogs/subwoofer-setup-and-tuning/75040195-why-go-dual

A ten 1 obrazek, czyli w obu kątach pokoju? To byłoby najprostsze bo inaczej te po bokach to stoją przy drzwiach (utrudnienie  w komunikacji) i oknie (drgania na szybę). 

Przed chwilą, przemeklbn napisał:

Ja użyłem gniazd 'zakręcanych', takich jakie masz np w amplitunerze, dokładnie model jak w linku poniżej. Nie wiem jak się sprawują te zaciskowe, które pokazałeś.

https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/786/643/4751,DGL2.01_11.html

Część głośników mam podłączonych do powyższych gniazd, a część bezpośrednio do przewodów idących z amplitunera.

I tak, u mnie decydowała estetyka, nie chciałem mieć dziwnie wystających kabli ze ściany w tylnej części salonu, bo tam mam podpięte głośniki podstawkowe. Decyduje estetyka i ergonomia.

Właśnie jak to się robi z głośnikami w ścianie? Potem instalator głośników robi dziurę w ścianie i tam wkłada i podpina głośnik? To w takim przypadku chyba odpada gniazdko głośnikowe, bo jak?

Boczne subwofery by jednak potrzebowały gniazdka głośnikowego jak i zwykłego (bo podłącza się je do gniazdka wtyczką nie tylko do ampli). 

Centralny to wiadomo pod ampli

Przednie jak wtedy zrobić najlepiej aby nie widzieć kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muaddibb83 napisał:

A ten 1 obrazek, czyli w obu kątach pokoju? To byłoby najprostsze bo inaczej te po bokach to stoją przy drzwiach (utrudnienie  w komunikacji) i oknie (drgania na szybę). 

Wg SVS to właśnie rozwiązanie i to po bokach są najlepsze. A obydwa na frontowej ścianie to już takie sobie. Tak czy inaczej musisz sam u siebie zobaczyć czy dobrze zagra. To jest tylko sugestia na sukces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, przemeklbn napisał:

Wg SVS to właśnie rozwiązanie i to po bokach są najlepsze. A obydwa na frontowej ścianie to już takie sobie. Tak czy inaczej musisz sam u siebie zobaczyć czy dobrze zagra. To jest tylko sugestia na sukces.

Dzięki. Jeszcze jedno zatem, na jakiej wysokości powiesić ekran (120" ulr) i jaka wysokość jest frontów?

Czy wejdą przed ekran? Jak tak to bajka wtedy robię na przeciwległych i jest git, inaczej to sub tam nie wejdzie bo będzie stał frontowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muaddibb83 napisał:

Właśnie jak to się robi z głośnikami w ścianie? Potem instalator głośników robi dziurę w ścianie i tam wkłada i podpina głośnik? To w takim przypadku chyba odpada gniazdko głośnikowe, bo jak?

Tak, w tym przypadk gniazdo nie ma sensu.

9 minut temu, muaddibb83 napisał:

Boczne subwofery by jednak potrzebowały gniazdka głośnikowego jak i zwykłego (bo podłącza się je do gniazdka wtyczką nie tylko do ampli). 

Pamiętaj, że subwoofery potrzebują innego rodzaju przewodu / gniazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przemeklbn napisał:

Tak, w tym przypadk gniazdo nie ma sensu.

Pamiętaj, że subwoofery potrzebują innego rodzaju przewodu / gniazd.

1. Tylko jak zrobić wtedy aby głośniki w ścianie były pod kątem? Kurcze teraz totalnie nie wiem jak to już zrobić 😜

2. Aha, a jaki przewód (tj. jego dołączają chyba już z subwooferem). Jak nie to jakie to mają być, bo elektryk musi zatem kupić. 

Na razie mam to co tutaj mi polecono tj. 2x2.5 miedziane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...