Skocz do zawartości

Wzmacniacz budżetowy


jabar

Recommended Posts

Czy wzmacniacze Onkyo A-9130 link, Onkyo A-9050 link oraz Yamaha A-S501 link będą wystarczające w sensie mocy do kolumn podłogowych takich jak JBL A180, A190, Deli Oberon 7, Heco Aurora 700, Pylon Opal 30? Pokój kwadratowy w bloku 20m2.

Jakie one mają brzmienie i charakter tak ogólnie? 

Edytowano przez jabar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

9130 jest nowszy ale 9050 jest wyższym modelem. Z tych wymienionych zapewne ten model.

Z tego co teraz widzę, to 9050 nie jest nigdzie dostępny. Ogólnie to Onkyo ma głównie amplitunery dostępne.

Cytat

To zmacniacze o jaśniejszej charakterystyce

Zależy mi na tym, żeby środek i góra były wyraźne, przestrzenne, z przodu, z szeroką sceną, detaliczne, niestłumione. Czy właśnie te firmy robią sprzęt w tym klimacie? Dobrym tropem idę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie będzie źródło ? Ja szczerze mówiąc to na start w takim budżecie wybrałbym Wiim Amp i zaoszczędzoną różnicę ( DAC / streamer ) dołożył do kolumn.

Jeżeli rozważasz używane to ja ostatnio za bardzo tanio kupiłem sobie Yamahę RS-700. Jest fajna :)

Alternatywnie jeżeli masz już źródło z regulacją głośności jak np Wiim Pro Plus i mało urządzeń wejściowych to małe wzmacniacze jak np Fosi Audio V3 grają bardzo fajnie ale są  ubogie w funkcje.

https://www.q21.pl/fosi-audio-v3-48v-czarny.html

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coraz bardziej skłaniam się jednak, żeby wypróbować Wiim Amp. Ma wszystko co potrzebuję, czyli hdmi arc i możliwość streamowania plików z karty pamięci telefonu przez wifi. 

Kupując sam wzmacniacz musiałbym jeszcze dokupić Wiim Mini i switch optyczny, żeby podłączyć tv i wiim mini do wzmacniacza. Wiim Amp rozwiązałby te wszystkie kombinacje.

Używanych nie chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, WiiM Amp to na pewno fajna opcja, gdy chcesz mieć jak najwięcej w jak najmniejszej obudowie :) Niemniej zacząłbym dokonywać ostatecznego wyboru od kolumn, a dopiero potem od wzmacniacza. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, sprawdzisz sporo opcji i będziesz wiedział, który kierunek jest odpowiedni ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, WiiM Amp to na pewno fajna opcja, gdy chcesz mieć jak najwięcej w jak najmniejszej obudowie :) Niemniej zacząłbym dokonywać ostatecznego wyboru od kolumn, a dopiero potem od wzmacniacza. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy, sprawdzisz sporo opcji i będziesz wiedział, który kierunek jest odpowiedni ;) 

Tak właśnie zamierzam, najpierw wybór kolumn, później wzmacniacz. 

Chętnie, ale mam za daleko do was :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...