Skocz do zawartości

Wzmacniacz do aria 926


Oberon

Recommended Posts

Witam,

Pomieszczenie:

Pomieszczenie ponad 30m2 w prostokącie. Odległość między kolumnami 2.5m odległość słuchania...około 4m. 

Czego oczekuje:

Dobrego audio gatunki różne (jazz, blues rock czasem i elektronika więc bardzo uniwersalnego)😀 . Unormowania i ogarnięcia focal arii 926... Czasem możliwość odtwarzania audio z filmów więc integracja z telewizorem (mam dekoder Vectry, tv z optykiem) mile widziana (HDMI arc ?). Fajnie by było jak by włączał się automatycznie po włączeniu tv(nie znoszę 10 pilotów). Chciałbym odtwarzać z tabletu/telefonu ale osobny streamery wchodzi w grę. Często słucham po prostu radia więc możliwość odtwarzania bez dodatkowych elementów (kupowania tunera itp). Może kiedyś pomyślę o gramofonie ale to jest najmniejszy problem.

 

Co biorę pod uwagę:

-CXA81 (ten sprzęt słuchałem z tymi kolumnami) gra przyzwoicie brakowało mi momentami basu ale jazz blues brzmiał jak na moje ucho ładnie. Na minus (brak HDMI arc) i potrzeba zakupu streamera. No i brak tego basu...choć ma sub out więc teoretycznie można dokupić w razie ostatecznosci. Wygląd w miarę ok. 

-hegel 95 ...dużo czytałem o tym sprzęcie ale nie słuchałem. Nie wiem czy będzie to grało ok... Dużo opinii aptecznego brzmienia 

-nad c389 albo c3050 tu niby najwięcej ciepłego ożywionego brzmienia niby można uzyskać 

- coś allin-one  naim Unity atom albo Cambridge Evo 75 choć nie słuchałem tego i po drugie z przekonania uważam modułowość zaletą niż wada (jedynie z praktycznych wad zajmuje to więcej miejsca) 

Dodam jeszcze że aktualnie słuchałem przez chwilę tych kolumn z sansui au d7 ...testy po zakupie 😆. I było ok myślałem również o czymś vintage jak sansui g7000 ale brak trochę nowoczesności i chyba odpuszczę temat i pójdę w kierunku czegoś nowego.

O czym jeszcze powinienem pomyśleć ?

Jak wasze opinie...póki co Ide w kierunku cxa 81

 

 

Edytowano przez Oberon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dość duży rozstrzał cenowy w tych produktach, dlatego też ciężko je porównać jakościowo. O ile Cambridge CXA81 to bardzo fajny wzmacniacz i często go sami polecamy o tyle z Arii pełni potencjału według mnie nie jest w stanie wyciągnąć. Atom już może powoli sprostać temu zadaniu, ewentualnie możesz rozważyć jeszcze Vincet SV-228, który jest nieco łagodniejszy od SV-237 ale do Twojej dość szerokiej bazy muzyki jakiej słuchasz powinien być lepszym wyborem. Do rozważenia jeszcze Lyndorf TDAI-1120 z urządzeń all in one, tutaj jedynie sukces zależeć będzie od tego w jakim wydaniu lubisz muzykę rock. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oberon napisał:

Ok zamówiłem audiolaba 7000a. Cena i opinie zadecydowały. Za niewiele ponad 3 tys zł nówkę sztukę zamówiłem więc myślę że nawet jak się okaże nie taki wiele stratny nie będę.

 

Dzięki są rady 

7000A czy 6000A?

To -50%. Faktycznie nowy?

Gdzieś to dorwał taką cenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak nowy(dopytywałem ich czy nie jakieś zwroty czy outlety i nic z tych rzeczy)... 7000a fakt nie polska dystrybucja bo dania ale w razie czego to jakoś go dostarczę (robię dla duńskiej firmy)

hifi-freaks.dk

https://hifi-freaks.dk/products/audiolab-7000a

 

mi się udało wyrwać czarnego ...zostały srebrne

Edytowano przez Oberon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jak stały przez parę dni jak się do niego przymierzałem to jak wrzuciłem na forum od razu się rozeszły 😀 ciekawe ile na o lxie się pojawi

 

Mój czarny ma przyjść we wtorek to zobaczymy ..przesyłka już ruszyła 🍻

Edytowano przez Oberon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2024 o 21:22, Oberon napisał:

Tak nowy(dopytywałem ich czy nie jakieś zwroty czy outlety i nic z tych rzeczy)... 7000a fakt nie polska dystrybucja bo dania ale w razie czego to jakoś go dostarczę (robię dla duńskiej firmy)

hifi-freaks.dk

https://hifi-freaks.dk/products/audiolab-7000a

 

mi się udało wyrwać czarnego ...zostały srebrne

No powiem Ci że sztos to mało.

Wrzucaj takie okazje do działu okazji na tym forum!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No powiem Ci że sztos to mało.

Wrzucaj takie okazje do działu okazji na tym forum!

 

Wiem dlatego długo się nie zastanawiałem...1dzien w sumie nim kasa na revoluta wpłynęła (a i wtedy tempo opróżniania magazynu było powolne...1czarny zniknal tylko) . W pl najtaniej znalazłem za 5900 a tu wyszło mnie z przesyłką 3100zl . Jeśli wszystko będzie ok to w sumie żałuję teraz , że nie wziąłem 2 dodatkowo na handel 😁.

A całkiem przypadkiem na to wpadłem bo jak robię na VPN to mi wszystko łącznie z reklamami wyświetla duńskie 🤣

W sumie arie też kupiłem okazyjnie bo wchodziły teraz  arie nowe więc zestaw za 6 koła ...wygląda na to że w poniżej 10 można mieć fajny zestaw👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 21:54, Oberon napisał:

Wiem dlatego długo się nie zastanawiałem...1dzien w sumie nim kasa na revoluta wpłynęła (a i wtedy tempo opróżniania magazynu było powolne...1czarny zniknal tylko) . W pl najtaniej znalazłem za 5900 a tu wyszło mnie z przesyłką 3100zl . Jeśli wszystko będzie ok to w sumie żałuję teraz , że nie wziąłem 2 dodatkowo na handel 😁.

A całkiem przypadkiem na to wpadłem bo jak robię na VPN to mi wszystko łącznie z reklamami wyświetla duńskie 🤣

W sumie arie też kupiłem okazyjnie bo wchodziły teraz  arie nowe więc zestaw za 6 koła ...wygląda na to że w poniżej 10 można mieć fajny zestaw👍

Bierz bierz. Focale u nas z Francji chodza na handel :) Audiolaby też mogą.

3 godziny temu, Oberon napisał:

Dotarł. Oryginalnie zapakowany wszystko cacy

1712662181584880214101435613839.jpg

Złoto ! Nie interes! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozeszły się ale inne audiolaby też mają w fajnych cenach taki 9000a w fajnej też cenie jest/był. W sumie focale też z Francji ściągałem i wyszły mnie koło 6400 za parę...a to cena 1kolumny w pl 🙈🙉Ja już po ozenieniu z focalami moimi i powiem szczerze że jest fajnie.troche bas ożył fakt ale trochę górę uspokoiło to akurat wydaje mi się trochę na minus w przypadku bluesa/jazzu. Mały poręczny wyświetlacz na plus w porównaniu z CA no i HDMI arc ...super sprawa. Generalnie nie żałuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2024 o 20:47, Oberon napisał:

Już rozeszły się ale inne audiolaby też mają w fajnych cenach taki 9000a w fajnej też cenie jest/był. W sumie focale też z Francji ściągałem i wyszły mnie koło 6400 za parę...a to cena 1kolumny w pl 🙈🙉Ja już po ozenieniu z focalami moimi i powiem szczerze że jest fajnie.troche bas ożył fakt ale trochę górę uspokoiło to akurat wydaje mi się trochę na minus w przypadku bluesa/jazzu. Mały poręczny wyświetlacz na plus w porównaniu z CA no i HDMI arc ...super sprawa. Generalnie nie żałuję

Wrzucaj u nas w dziale. Jest temat od tego.

Focale z Francji i UK już znamy :)

No w Polsce niesyety cena na te produkty jest żartobliwa.

9 godzin temu, Oberon napisał:

Już się pojawiły hahahaha

17128256317046973397447763378952.jpg

HAHAHA :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...