Skocz do zawartości

Tania, bezobsługowa końcówka mocy - z 9 do 11 kanałów


Recommended Posts

Załóżmy, że szykuję Onkyo TX-NR7100 albo Denon AVC-3800H - czyli 11 kanałów procesowania, 9 wzmacniania. Kolumny byłyby identyczne ELAC Debut B6.2/center.

Jakby poniosła fantazja na 7.1.4, to jaka końcówka mocy zasili Surround Back - bezobsługowa, niechaj się włącza jak subwoofer auto-on, bez regulowania (jak ustawić wtedy regulator?), niech zasili wystarczająco dla takich dwóch kolumienek, żadne fancy stereo. Ale też niezawodna, bez figli, losowego włączania/wyłączania.

Bezobsługowa bo to dla rodziców kiedyś tam, muszę to ustawić, skalibrować i ma wszystko działać ;) jakby były jakieś jaja to zostanę chyba przy 5.1.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz Tiger ?

Po kalibracji za pomocą mikrofonu z decylobierzem ustawisz głośność każdego kanału na referencjne 75 db 

Dobrze , aby końcówka mocy miała zbliżoną moc  , do mocy końcówki w Onkyo

 

Ja używam czasami do zasilenia 14 i 15 kanału ( front efekt w Denon 8500 )

Matrix mini Amp. Klasa D , mały , bez Tigera

IMG_20230516_122012.jpg

IMG_20230516_131153.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Jak na surround to bym wziął cokolwiek z triggerem i tyle. Regulator jeżeli jest ustawiasz tak aby poziom korekcji był podobny do pozostałych kanałów. Zdarza się, że nie masz żadnej możliwości ustawień. 

Brzmi dobrze ale w takim razie jakiej kategorii produktu szukać w sklepach branży i jakich kryteriów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowka mocy stereo. Kwestia budżetu. Dzis np na olx widzialem Atolla MA100 za 1500 pln. Byłoby wręcz audiofilsko jak na zasilanie surround ;)

 

Może być też coś takiego https://avstore.pl/koncowka-mocy/pro-ject-amp-box-s3-wzmacniacz-koncowka-mocy-stereo.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=pro-ject-amp-box-s3-wzmacniacz-koncowka-mocy-stereo&Ruchzceneo&ceneo_cid=5abac790-524c-f31a-b6ea-6f857d5336ef

Z pewnością znajdzie się coś jeszcze taniej. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chińczyk wyjdzie tanio a będzie zdecydowanie wystarczający.

Ale mozna iść odwrotnie. Zastosować końcówkę na frontny a surroundy zasilić ampli. Nie wszystkie amplitunery mają opcję przypisania terminali. ale chyba Denon w modelu 3800 tak.

Chodź to musiał byś poczytać.

 

Też o tym myślałem. W 7100 są pre na wszystkie kanały z tego, co widziałem z tyłu obudowy, więc chyba może działać jako procesor teoretycznie? W każdym razie można raczej przypisać.

Za to jeżeli końcówka zdecyduje się np. nie włączyć, to lepiej stracić chwilowo SurrBack niż fronty ;) 

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2024 o 21:56, PanKlor napisał:

W X3800 możesz wzmocnić dowolny preout.

Ale pytanie było nie o PRE OUT tylko o ich końcowki. Czy te dedykwoane na front można przyporządkować do innych kanałów. A na Front dać końcówkę.

Dnia 4.04.2024 o 08:26, Gumowe Ucho napisał:

Też o tym myślałem. W 7100 są pre na wszystkie kanały z tego, co widziałem z tyłu obudowy, więc chyba może działać jako procesor teoretycznie? W każdym razie można raczej przypisać.

Za to jeżeli końcówka zdecyduje się np. nie włączyć, to lepiej stracić chwilowo SurrBack niż fronty ;) 

Może. Nie podłączone kanały nie obciążają zasilacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 20:40, PanKlor napisał:

Wydaje sie, że tak ale nie mam 11 głośników żeby potwierdzić. Menu wygląda tak. 

 

image.png.872a9b9b713350188f4cc1e1abee5036.png

A to jednak nie chyba. Albo nie w tym modelu.

Hmm chodź Pre Out only tu jest ciekawe... hmmmm kurde widziałem to ze dwa laat temu. Nie pamiętam jak to wyglądało wtedy.

Dzieki PanKlor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...