Skocz do zawartości

Monitor audio BX5 - na co wymienić? Na podstawkowe?


budasty

Recommended Posts

Witam

Monitor Audio BX5 - na co wymienić?  Mój pokój "odsłuchowy" jest niewielki, 15 m2, w kształcie litery L,  większa część to 12 m2, 4x3m.

Przy takim metrażu chyba jednak jako upgrade lepiej iść w podstawkowce. Budżet to 6-7k za parę. Mogę trochę podnieść jeśli warto :)

Potrzebowałbym w miarę detaliczne głośniki, bo lubię analizować utwór i doszukiwać się w nim różnych dźwięków.

Chciałbym dźwięk podobny do tego, który mam ze słuchawek DT 1990 :)

Zestaw wykorzystywany do stereo oraz do filmów. Wzmacniacz to Loxije A40 ale mogę zmienić.

BX5 są wspierane przez  niedużego suba Rela T5, który pozostanie w systemie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sam efekt jak ze słuchawek ciężko będzie uzyskać, bo trochę inna zasada działania, ale z ciekawych opcji wartych rozważenia mogą być KEF R3 Meta, aczkolwiek do nich warto by w jakiejś perspektywie czasu wymienić wzmaka. Ewentualnie nieco taniej masz Monitor Audio Silver 100, a trochę drożej Monitor Audio GOLD 100. Gdybyś chciał pozostać przy wzmaku to sądzę, że optymalnym wyborem będą Silvery, a jak jest szansa na zmiany to warto przyjrzeć się pozostałym opcjom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...