Skocz do zawartości

Zestaw stereo do nietypowego pomieszczenia


stopczyk80

Recommended Posts

Uszanowanie 

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jest laikiem, ale lubię się uczyć i będę googlował całą podaną mi nomenklaturę  nomenklaturę :) Szukam zestawu stereo na którym będę mógł posłuchać od Coltrane przez Underworld kończąc na Siekierze. Wszystko przez Spotify. 

Pomieszczenie; Jest to otwarty salon ok 20m2 to którego z jednej strony przylega ogród zimowy 15m2 , a z drugiej kuchnia 20m2 . Wymienione  pomieszczenia dzielą duże  (2,5x2m )otwarte futryny bez drzwi. Resumując jest to ciąg trzech otwartych pomieszczeń. 

Spędziłem ostatnie dni na czytaniu tego forum i wydaje mi się, że wzmacniacz Audiolab 7000A + odtwarzacz sieciowy WiiM Pro Plus nie są głupim pomysłem. Jeśli chodzi o kolumny to nie mam żadnych faworytów i jestem otwarty na wasze propozycje. 

Czy mój trop jest dobry, czy może są inne ciekawsze rozwiązania?  Jeśli chodzi o budżet to chciałbym zamknąć się w przedziale 15-20 tyś. 

Będę wdzięczny za wasze opinie i podpowiedzi. 

Pozdrawiam 

Tomek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stopczyk80 napisał:

jest to ciąg trzech otwartych pomieszczeń. 

To może zadziałać na plus/mniejsze „kotłowanie” się niskich, ponieważ te niskie „pójdą” sobie dalej w wielkim uproszczeniu. 
Trzy razy tego doświadczyłem. Raz u siebie. 
 

Czy masz już jakieś audio? 
Gratuluję ogrodu zimowego. Niektórym to się układa😃😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę zarzucić kilka opcji, ale, tak czy siak, bez odsłuchu się tu nie obejdzie ;) Warto będzie też przejść na Tidala ze Spotify dla uzyskania lepszej jakości. Wstępnie zachęcę do obejrzenia filmu, daj znać, który opis zestawu Cię zainteresował i na tej podstawie będzie można dorzucić jeszcze kilka opcji ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudioTube napisał:

To może zadziałać na plus/mniejsze „kotłowanie” się niskich, ponieważ te niskie „pójdą” sobie dalej w wielkim uproszczeniu. 
Trzy razy tego doświadczyłem. Raz u siebie. 
 

Czy masz już jakieś audio? 
Gratuluję ogrodu zimowego. Niektórym to się układa😃😊

Jeszcze nie mam nawet jednego kabla :) Muszę zbudować wszystko od podstaw. Dzięki za gartki- okazało się, że postawienie takiego ogrodu to nie są rurki z kremem. Panowie walczyli kilka tygodni :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 7000A był ostatnio na promocji -50% o tym zakupie mówisz?

Powiem tak. W tej cenie lekko powyzej 3000 zł to jest sztos cena.

Natomiast jesli nie to także polecam szukać jeszcze SA30 który jest znacznie lepszym modelem a do dostania za ułamek ceny. z DIRACIEM.

I fajne paczki do niego.

Tu wybór jest spory. Zaczął bym od kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stopczyk80 napisał:

Jeszcze nie mam nawet jednego kabla :)

I tak trzymaj. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował, to napisz proszę na pw. Mam ich/kabli duży karton. Miedziane, solidne wtyki. I bezpieczne w użyciu. Wyślę, ugadamy na jaki dobry cel mógłbyś komuś pomóc. Powodzenia z zakupem zestawu z dobrym dla Ciebie brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Audiolab 7000A był ostatnio na promocji -50% o tym zakupie mówisz?

Powiem tak. W tej cenie lekko powyzej 3000 zł to jest sztos cena.

Natomiast jesli nie to także polecam szukać jeszcze SA30 który jest znacznie lepszym modelem a do dostania za ułamek ceny. z DIRACIEM.

I fajne paczki do niego.

Tu wybór jest spory. Zaczął bym od kolumn.

 

OESU! Gdybym widział tą promkę na Audiolaba to kupowałbym w ciemno. Niestety jako rasowy laik zainteresowałem się tą firmą jakiś tydzień temu :) Zaraz sprawdzę pozostałe propozycje. Dzięki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2024 o 21:27, AudioTube napisał:

I tak trzymaj. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował, to napisz proszę na pw. Mam ich/kabli duży karton. Miedziane, solidne wtyki. I bezpieczne w użyciu. Wyślę, ugadamy na jaki dobry cel mógłbyś komuś pomóc. Powodzenia z zakupem zestawu z dobrym dla Ciebie brzmieniem.

I to jest oferta, brawo!

Dnia 5.04.2024 o 21:54, stopczyk80 napisał:

OESU! Gdybym widział tą promkę na Audiolaba to kupowałbym w ciemno. Niestety jako rasowy laik zainteresowałem się tą firmą jakiś tydzień temu :) Zaraz sprawdzę pozostałe propozycje. Dzięki 

A to pewnie Cie ominęła. No rzucili się na niego z tego co słyszałem.

Daj znać jesli moge jeszcze w czymś pomóc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...