Skocz do zawartości

Pytania odnośnie Arcam AVR10


Pabl0

Recommended Posts

Onkyo RZ50 jest chyba odpowiednikiem, kosmetyczne zmiany na tylnym panelu, ale na tych samych podzespołach (Onkyo, Pioneer i Integra to bliźniacze konstrukcje - jeden właściciel). Chociaż piszą (tylko kto i na czyje zlecenie 😉, różnicę w cenie też trzeba jakoś argumentować ), że Integra to najwyższy poziom w tej grupie - no cóż my tego raczej nie ocenimy, a i wizualnie moim zdaniem Onkyo też ładniejsze. Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej. Trzeba by posłuchać czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię. Tu (na szybko) link, wiem że to porównanie nie mówi wszystkiego, ale jest jakiś obraz

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek72 napisał:

Onkyo RZ50 jest chyba odpowiednikiem, kosmetyczne zmiany na tylnym panelu, ale na tych samych podzespołach (Onkyo, Pioneer i Integra to bliźniacze konstrukcje - jeden właściciel). Chociaż piszą (tylko kto i na czyje zlecenie 😉, różnicę w cenie też trzeba jakoś argumentować ), że Integra to najwyższy poziom w tej grupie - no cóż my tego raczej nie ocenimy, a i wizualnie moim zdaniem Onkyo też ładniejsze. Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej. Trzeba by posłuchać czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię. Tu (na szybko) link, wiem że to porównanie nie mówi wszystkiego, ale jest jakiś obraz

No dobra, myslalem ze integra zagra zywiej… biore jeszcze pod uwage anthem mrx 540 z emotiva basx a2 lub a4 i marantza cinema 50. Ktos ma jakies porownanie do integry/onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie Onkyo TX-NR686 do obecnego Marantz SR-5013 (swego czasu swoje odpowiedniki). Jeśli chodzi o kino, Onkyo dla mnie miało lepszy przekaz, więcej żywiołu, efektownego grania. Marantz mimo lepszego systemu kalibracji dla mnie w kinie jest zbyt „grzeczny”, nie ma powiedzmy takiego kopa i dynamiki, jest bardzo „równy” co lepiej wypada w stereo. Ale do stereo teraz mam Audiolab-a, więc na celowniku RZ50 ewentualnie AVR11, ale cirazwięcej się zastanawiam czy warto dopłacać 🤔. Marantz 70 to inna półka ale przypuszczam że styl grania podobny i różnice do RZ50 mogą być podobne jak w starszych/niższych modelach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek72 napisał:

Mam porównanie Onkyo TX-NR686 do obecnego Marantz SR-5013 (swego czasu swoje odpowiedniki). Jeśli chodzi o kino, Onkyo dla mnie miało lepszy przekaz, więcej żywiołu, efektownego grania. Marantz mimo lepszego systemu kalibracji dla mnie w kinie jest zbyt „grzeczny”, nie ma powiedzmy takiego kopa i dynamiki, jest bardzo „równy” co lepiej wypada w stereo. Ale do stereo teraz mam Audiolab-a, więc na celowniku RZ50 ewentualnie AVR11, ale cirazwięcej się zastanawiam czy warto dopłacać 🤔. Marantz 70 to inna półka ale przypuszczam że styl grania podobny i różnice do RZ50 mogą być podobne jak w starszych/niższych modelach.

Dla mnie sr7010 tez jest zbyt grzeczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek72 napisał:

no cóż my tego raczej nie ocenimy

Jacy My?

3 godziny temu, tomek72 napisał:

a i wizualnie moim zdaniem Onkyo też ładniejsze

...a to jakaś ocena. A o gustach się nie dyskutuje?

3 godziny temu, tomek72 napisał:

Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej.

I to też jest ocena. Można też rzec:, - że brzmieniowo, to raczej będzie chu..., ale w sumie to zajebiście, bo 2,5k taniej.

3 godziny temu, tomek72 napisał:

nie mówi wszystkiego, ale jest jakiś obraz

takie masło maślane :)

3 godziny temu, tomek72 napisał:

czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię

Sprawdzałeś, słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pabl0 napisał:

 biore jeszcze pod uwage anthem mrx 540

W Arcamie przeszkadza Ci brzęczenie na vol 0 , to w anthemie wyjący wiatrak raczej nie sprawi że się polubicie :D  co prawda odpala się po znacznym czasie , ew. trzeba by go zmienić na coś z oferty np bequiet-a

5.1 / 3.2-1 itp. w Anthemie jeszcze gorzej pokazuje , w sumie to nie przestawiało się w ogóle także nie było wiadomo co słuchamy :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AutoPirat napisał:
22 godziny temu, tomek72 napisał:

no cóż my tego raczej nie ocenimy

Jacy My?

22 godziny temu, tomek72 napisał:

a i wizualnie moim zdaniem Onkyo też ładniejsze

...a to jakaś ocena. A o gustach się nie dyskutuje?

22 godziny temu, tomek72 napisał:

Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej.

I to też jest ocena. Można też rzec:, - że brzmieniowo, to raczej będzie chu..., ale w sumie to zajebiście, bo 2,5k taniej.

22 godziny temu, tomek72 napisał:

nie mówi wszystkiego, ale jest jakiś obraz

takie masło maślane :)

22 godziny temu, tomek72 napisał:

czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię

Sprawdzałeś, słuchałeś?

kolego @AutoPirat może jak cytujesz to nie wyrywaj z kontekstu, albo czytaj ze zrozumieniem, Twoja wypowiedź absolutnie nic merytorycznego - chyba, że wulgaryzmy to Twoja merytoryka - nie wniosła w tej odpowiedzi

18 godzin temu, AutoPirat napisał:

Sprawdzałeś, słuchałeś?

Przeczytaj drugie zdanie:

22 godziny temu, tomek72 napisał:

Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej. Trzeba by posłuchać czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomek72 napisał:

kolego @AutoPirat może jak cytujesz to nie wyrywaj z kontekstu, albo czytaj ze zrozumieniem, Twoja wypowiedź absolutnie nic merytorycznego - chyba, że wulgaryzmy to Twoja merytoryka - nie wniosła w tej odpowiedzi

Czytałem nawet parokrotnie, ażeby coś zrozumieć.  Wysnuć bardzo chciałem jakiś lapidarny konkret. Przepraszam, że tak głupio dopytywałem, ale mojsa to nie mądra głowa. Błąd z mojej strony, poniosło mnie troszeczkę. I sam nie wiem, czego spodziewać się miałem.

Słówko "kolego" mocno zaleciało protekcjonalizmem. I dlatego już: -"bez odbioru". 

P.S. I również pozdrawiam, i życzę miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2024 o 18:18, Pabl0 napisał:

Onkyo rz50? Nie lepiej zagra integra? 

Nie. Zagrają identycznie

 

Dnia 9.04.2024 o 18:22, tomek72 napisał:

Onkyo RZ50 jest chyba odpowiednikiem, kosmetyczne zmiany na tylnym panelu, ale na tych samych podzespołach (Onkyo, Pioneer i Integra to bliźniacze konstrukcje - jeden właściciel). Chociaż piszą (tylko kto i na czyje zlecenie 😉, różnicę w cenie też trzeba jakoś argumentować ), że Integra to najwyższy poziom w tej grupie - no cóż my tego raczej nie ocenimy, a i wizualnie moim zdaniem Onkyo też ładniejsze. Brzmieniowo raczej to samo, podobnie pewnie będzie z menu i konfiguracją. A jednak 2,5k taniej. Trzeba by posłuchać czy jest różnica w brzmieniu - ale raczej jak jest to pewnie niuanse, ale może są warte 2,5k PLN 😉 chociaż szczerze w to wątpię. Tu (na szybko) link, wiem że to porównanie nie mówi wszystkiego, ale jest jakiś obraz

Kiedyś Integra to był inny sprzęt. Faktycznie brand kupiony przez Onkyo i najwyższe modele były sygnowane tym symbolem. Teraz to jest to samo. Co różnica w terminalach? No proszę Cie. W kolorze tyłu? No to rozumiem że na takie rzeczy ale to nie jest Seat i Cupra. Gdzie coś dostajesz.

 

Dnia 9.04.2024 o 19:05, Pabl0 napisał:

Dla mnie sr7010 tez jest zbyt grzeczny

Oj tak

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kubakk napisał:

Ciekawe skąd wynika wyższa cena za Integre , inna fabryka , czy pozycjonowanie marki - coś jak vw / audi ?

Mozliwe ze tak jest skoro faktycznie graja tak samo albo moze klada wiekszy nacisk na kontrole jakosci 🤔🤷‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2024 o 14:05, Pabl0 napisał:
Dnia 12.04.2024 o 13:04, Kubakk napisał:

Ciekawe skąd wynika wyższa cena za Integre , inna fabryka , czy pozycjonowanie marki - coś jak vw / audi ?

Mozliwe ze tak jest skoro faktycznie graja tak samo albo moze klada wiekszy nacisk na kontrole jakosci 🤔🤷‍♂️

skoda, vw, audi, porsche, to jeden koncern. W sumie te wszystkie auta mają 4 koła i kierownicę. I w sumie dojadą z punktu A do B. Brzmią też podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2024 o 18:29, Pabl0 napisał:

integre drx 5.4

Jak tam odsłuchy? ...napisz jak w porównaniu do Marantza i Arcam?

 

Dnia 8.04.2024 o 22:37, Pabl0 napisał:

A Ty jaka koncowke chcesz kupic z ciekawości?

Nie chciałem zapeszać, bo stan był idealny i cena też dobra. Wczoraj kupiłem kolejną (z sentymentu - Pioneer M73), więc jest w końcu bardzo dobrze. Na tyle dobrze, że pojawił się dylemat, którą podłączyć do KD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2024 o 23:28, Pabl0 napisał:

No to trudno, najwyżej przeplacilem… jutro podlacze oby tylko dzwiek mi sie spodobal

Trzymam kciuki!

Dnia 12.04.2024 o 13:04, Kubakk napisał:

Ciekawe skąd wynika wyższa cena za Integre , inna fabryka , czy pozycjonowanie marki - coś jak vw / audi ?

Kwestia marki. Integra zawsze była synonimem Topu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...