Skocz do zawartości

Gramofon Dual CS 415-2 a nowa wkładka Jasmine M2


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym wymienić w tytułowym gramofonie wkładke ze sferyczną igłą,na chwile obecną mam tam zamontowaną wkładke dns 239. Czy wkładka  jasmine m2 bedzie pasowała i grała dobrze na tym sprzęcie?. Dodam że antyskating tego gramofonu jest ustawiony na stałe na 2.5 a dedykowany nacisk wkładki jasmine m2 wynosi 2.5g. Z góry dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nacisk wkładki Jasmine M2 wynosi 2.5g, a antyskating jest ustawiony na 2.5, to teoretycznie powinno być wszystko w porządku. Jednakże, warto być ostrożnym i sprawdzić, czy wkładka będzie odpowiednio pasować do tytułowego gramofonu. Może warto poszukać opinii innych użytkowników, którzy mieli do czynienia z podobnymi zmianami. Warto też zwrócić uwagę na ewentualne różnice w brzmieniu między wkładkami. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiedź i dopasować właściwą wkładkę do swojego sprzętu!

😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Audio Autonomy no właśnie w tym modelu nie da sie ustawić siły nacisku bo cieżarek na końcu ramienia jest zamontowany na stałe. Tak samo antyskating jest ustawiony na stale 2.5 i jest nie regulowalny.

Chodzi o to że mam problem taki że czasem,zwłaszcza bliżej końca płyty igła wyskakuje z rowka i odtwarza cały czas ten sam kawałek utworu.

 

Edytowano przez Michał38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał38 napisał:

no niestety ale to prawda.

Wiem , że nie kopię się leżącego ..... ale to kiedy go kopać ? :)

Zwiększenie siły nacisku to nie problem , można zastosować ciężarek na headshellu. Problem jest z antuscatingiem. Nie rób tego co piszesz , czyli przesunięcie wkładki. Dla tego ramienia overhang wynosi 19 mm i taki ma być. Igła wkładki zatem musi być 19 mm za trzpieniem. Nic nie kombinuj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Wiem , że nie kopię się leżącego ..... ale to kiedy go kopać ? :)

Zwiększenie siły nacisku to nie problem , można zastosować ciężarek na headshellu. Problem jest z antuscatingiem. Nie rób tego co piszesz , czyli przesunięcie wkładki. Dla tego ramienia overhang wynosi 19 mm i taki ma być. Igła wkładki zatem musi być 19 mm za trzpieniem. Nic nie kombinuj.

 

Rozumiem. Tylko podpowiedz mi w jakim położeniu ma być ramie w stosunku do trzpienia by zmierzyć te 19mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał38 napisał:

Tylko podpowiedz mi w jakim położeniu ma być ramie w stosunku do trzpienia by zmierzyć te 19mm.

Masz jakiś szablon do ustawiania toru prowadzenia igły ? Nie , ważne . Możesz wziąć kawałek papieru , zrobić otwór na trzpień / środek talerza/ i zaznaczyć ołówkiem na papierze od tego środka 19 mm. Potem ustawiasz ramię tak , by jego oś była w linii ze środkiem talerza / trzpieniem/. Ustawiasz tak wkładkę na śrubkach headshella , by igła była idealnie na zaznaczonych 19 mm. Tak na szybko , tak to wyglądało na moim poprzednim drapaku , miałem overhang 17 mm.

o2.jpg

o1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A nie mógłbyś go np. sprzedać lub coś ? Bez możliwości ustawienia siły nacisku i antyscatingu zawsze będziesz miał z nim problem.

Uczynie to jeśli po założeniu nowej wkładki z igłą Jasmine nic sie nie zmieni. Dzis mi przyszła nowa wkładka,zobaczymy. Jeśli bedzie to samo to gramofon pojdzie do ludzi a nową wkładke zachowam dla innego drapaka🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 15:47, Chilli napisał:

No czytając ten wątek też o tym pomyślałem.  Takie pytanie z gatunku oczywistych - sprawdzałeś nacisk na wadze? I drugie z tego gatunku- czy ramie bez oporów chodzi w całym zakresie swojej pracy?

Dociążyłem wkładke i nacisk wynosi 2,25 g i gra suuuper🙂. Igła nie przeskakuje,jest teraz ok. Tylko ramie podczas startu i ustawianiu sie na pole startowe płyty coś zaczeło chrupać i czasem zdarzy mu sie powrócić spowrotem na podpórke 😳

Jeszcze co zauwaźyłem to jak uniose ramie przełącznikiem i przesune je np na środek płyty to nie zostaje w miejscu tylko powoli ściąga je w kierunku na zewnątrz płyty,czy to normalne zjawisko?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...