Skocz do zawartości

Cambridge cxa60


Masterek888

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum !!

Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie do wszystkich znających się na rzeczy. 
Szukam stereo do domu, wybrałem kolumny heco aurora 1000. Czy do tych kolumn będzie dobry wzmacniacz cambridge cxa60?? Czy nie będzie on za słaby, czy raczej muszę szukać cxa80?? Model 60 bardziej biorę pod uwagę ze względów finansowych bo można go jednak kupić troszkę taniej. Proszę o radę bo nie chciałbym wydawać PLN i ponownie szukać zaraz mocniejszego piecyka. Salon mam o powierzchni 37m2.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, CXA60 powinien sie nadac. Heco podaje ze wzmacniacz powinien byc od 30 watt a same kolumny maja skutecznosc 93 dB. To dosc duzo, zeby nie powiedziec bardzo duzo. 

Jesli mozesz podniesc troche budzet, polecam do sprobowania CXA81, jest teraz nowa wersja MK2 wiec ten powinien spasc z cena. Ewentualnie CXA61. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już dołożyć do cxa 80 niż na cxa 61. 

Heco dobrze z nimi współpracuje.  Cxa z cxn tworzy fajne połączenie. A jak możesz sobie pozwolić to weź Cambridge azur 851a. Po prostu jakościowo zjada cxa 81 i nawet na heco to odczujesz. Tylko już konieczny zewnętrzny streamer z dac. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 
Jeszcze jedno pytanie bo w moim przypadku przy wykańczaniu domu bardzo ważna jest każda przysłowiowa złotówka :-). 
mogę pozwolić sobie na aurora 1000 i cxa60 albo aurora 700 i cxa80. Co będzie lepszym rozwiązaniem?? Nie mam zamiaru robić dyskoteki i może 700 z lepszym wzmacniaczem będzie bardziej trafnym zakupem.

Miłego dnia dla wszystkich odwiedzających post oraz całe forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 20:52, Masterek888 napisał:

Panowie i Panie jeszcze jedno pytanko. 
Mianowicie przy przeglądaniu wzmacniaczy trafiłem na marantza pm7000n. Jak on by się zgrał  z heco aurora 1000?? Co lepszym wyborem cxa80 czy może taki marantz??

Marantz będzie cieplejszy od Cambridge'a, ma też bardziej obszerny dół ;) Do Heco moim zdaniem ciekawszą opcją są jednak Cambridge, zarówno CXA61, jak i CXA81 dostaniesz u nas w dobrych cenach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...