Skocz do zawartości

umiejscowienie glosnikow atmos sufitowych 5.1.2


LukeWookiee

Recommended Posts

Czy ustawienie na zoltych rombach glosnikow sufitowych ma sens? Beda cofniete wzgledem kanapy. Efekt jest warty montazu czy bedzie to srednio dzialac?

Glosniki w typie jak na zalaczniku.

Nie chce sie bawic w montaz osobnych idealnie na kanapie. Zona bedzie mi potem marudzic, ze sufit jej sie nie podoba.

Czerwonymi strzalkami zaznaczone sa glosniki 5.1. Ten za fotelem jest odsloniety dla kanapy.

IMG_6880.JPEG

IMG_6881.JPEG

Zrzut ekranu 2024-04-22 114850.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa 0,5m do przodu i rób 5.1.4. Wtedy instalacyjne Atmosy dasz w suficie podwieszanym jedną pare z przodu i jedną z tyłu. Patrząc z boku i za punkt odniesienia majac ucho widza na kanapie, sprawdź gdzie wypadną głośniki trzymając się kąta 45 stopni +-10.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Tylko ten ampli w szafce... o Panie. Prosisz się o kłopoty. Tak nie można ABSOLUTNIE robić. No chyba że mnie zaskoczysz i napiszesz że masz tam wentylację ;) 

Poczuj sie zaskoczony :) Z tylu 2 otwory 120mm z wolno chodzącymi wiatrakami, nad ampli termometr ktory zalacza wiatraki powyzej 35C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LukeWookiee napisał:

Z tylu 2 otwory 120mm z wolno chodzącymi wiatrakami, nad ampli termometr ktory zalacza wiatraki powyzej 35C.

Wszystko dobrze i gratuluję świadomości... a te wiatraki to skąd biorą powietrze? Przód wygląda na mocno zabudowany. O górze/dole nie wspominasz. Z tyłu szafka dosunięta do ściany. Obawiam się, że efektywność tego chłodzenia jest znikoma.

Nie wiem czy wiesz ale amplitunery posiadają aktywne chłodzenie w środku (wiatraki) i zalecenia w instrukcji odnośnie miejsca z każdej strony mają na celu zapewnienie, że te wiatraki będą miał co pompować.  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te romby są ustawione źle.

Ta lewa kolumna jest tak wciśnięta w róg.

Rozumiem że jest odcieta na 80/100 Hz ale mimo wszystko nie buduje przestrzeni jak powinna.

Zmień ją miejscem z regałem.

@Butler Jak wpomnałem kiedyś. Ty musisz napisać poradnik instalacji i montażu kina.

wiem że to jest na stronie Dolby ale jak widzisz tego typu tematy są 2-3 w tygodniu :)

Mogę pomóc jak chcesz. @PanKlor też pewnie doda coś od siebie. Może wspolnymi siłami uda sięto jakoś zmyślnie napisac zeby odsyłać poźniej do jednego głównego tematu?

Amplituner w szafce to dla niego zgon. Tam jest 1 cm chociaż? Jakim cudem on sięnie gasi. Może zabezpieczenie już padło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...