Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

29 minut temu, Dedal napisał:

To zależy,   czy masz bransoletki ?

Matko jedyna. Zapomniałam o bransoletkach. Dobra. To zamiast audiofilskich kabli zakupię bransoletki przyjaźni. Wtedy może odsłuch repertuaru TS pójdzie gładko :) 🤣🤣🤣

Acha. Ja mam Wiima Ultra podpiętego di sieci LAN przez gniazdo Ethernet. Parametry sieci wi-fi nie mają więc tu chyba znaczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wiim ultra pokazuje foldery i zawartość. Potrzebuję jeszcze informacji czy i jakie parametry musi spełnić np SSD żeby podpiąć go do USB w wiim ultra żeby odtwarzać pliki? 
 CZy urządzenie potrafi odtworzyć pliki z muzyką z USB czy SSD  gdy jest offline? 
 

Dnia 7.08.2024 o 23:41, ProjectPi napisał:

Ty tak serio z tym MXN10?

Dlaczego MXN10 jest wg Ciebie gorszy od WiM a?  Nie że się czepiam ale waham się między jednym a drugim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Aranda napisał:

CZy urządzenie potrafi odtworzyć pliki z muzyką z USB czy SSD  gdy jest offline?

Nie bardzo, Ultra nie ma przeglądarki plików na swoim ekranie.

43 minuty temu, Aranda napisał:

Dlaczego MXN10 jest wg Ciebie gorszy od WiM a?

Funkcjonalnie. O jakości dźwięku się nie wypowiadam bo nie miałem MXN10. Poza tym zdaje się nie wspiera USB audio.

 

50 minut temu, Aranda napisał:

Potrzebuję jeszcze informacji czy i jakie parametry musi spełnić np SSD żeby podpiąć go do USB w wiim ultra żeby odtwarzać pliki? 

Jest chyba coś o tym w FAQ. Ja nie pamiętam detali.

Łączyłem 500MB SSD i działało, tyle mogę powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aranda napisał:

Dlaczego MXN10 jest wg Ciebie gorszy od WiM a?  Nie że się czepiam ale waham się między jednym a drugim. 

Ostatnio porównywałem oba te sprzęty, zamieściłem tutaj krótki opis. Wg mnie nie jest gorszy aczkolwiek jeśli chodzi o funkcjonalność to Wiim Ultra wygrywa - co do dźwięku mi lekko bardziej podpasował Wiim aczkolwiek to naprawdę lekka różnica.

Dodatkowo mam do was pytanie odnośnie USB.

Mam podpięty dysk SSD z muzyką i ten dysk mam widoczny na innych komputerach w sieci jako WiiM Ultra-8836:USB Disk - czy jest jakaś szansa że sieciowo z komputera mogę przerzucić sobie do katalogu pliki z muzyką? Obecnie niestety nie mam możliwości kopiowania plików na ten dysk SSD. Natomiast z tego dysku na komputer mam możliwość. 
Pytam ponieważ byłoby to wygodne dodawać pliki z muzyka nie odłączając dysku od Wiima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie bardzo, Ultra nie ma przeglądarki plików na swoim ekranie.

Funkcjonalnie. O jakości dźwięku się nie wypowiadam bo nie miałem MXN10. Poza tym zdaje się nie wspiera USB audio.

 

MXN10 odtwarza pliki przez USB ale też musi być w trybie on line. Myślałem że to może z powodu że nie ma ani pilota ani wyświetlacza i poza aplikacją nie idzie tym sterować. Liczyłem że jak Wiim ultra ma wyświetlacz to idzie cos tam wystukać. Wybrać. Jak na telefonie. Jak przez HDMI podłączę pod TV to też nie wyświetli mi się żadne menu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Będzie ekran wyboru wejść.

Ultrą można sterować przez ekran, wybierać wejścia czy wyjscia, podobnie presety, ale listy utworów na zewnętrznym nośniku nie ma. Póki co, może się pojawi, kto wie.

A nie da się czasem danego katalogu przypisać do presetu? Wtedy przynajmniej ulubioną muzę będziesz mógł odpalić z ekranu lub pilotem 😉

 

3 godziny temu, Aranda napisał:

MXN10 odtwarza pliki przez USB ale też musi być w trybie on line.

USB audio oznacza możliwość podpięcia zewnętrznego DACa przez złącze USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2024 o 20:08, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Kable mam te same w obydwu zestawach. Wcześniej orzed urządzeniami Wiim były podłączone serwery muzyczne HP i nie było takich problemów.

Ale sprawdziłaś tą sieć?

Dnia 5.09.2024 o 20:16, Doniu99 napisał:

Odpinam i już problem się nie pojawia. Mało tego sprawdziłem z exFAT i o wiele większą pojemnością pendrive - zadziałał na strzała i jest wszystko git. Podpinam na wyłączonym urządzeniu.

A no to ok. To dobrze że teraz jest git.

Dnia 5.09.2024 o 20:17, tomek4446 napisał:

 

Piotr , piszesz z damą . Którą notabene miałem przyjemność poznać i pozdrawiam. :) 

Litości! No mój katastrofalny błąd! Nie znajduje na to usprawiedliwienia. Przepraszam i obiecuję poprawę.

Dnia 5.09.2024 o 21:54, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A ja odwzajemniam pozdrowienia Tomku 🙂 

Przyjmij prosze moje przeprosiny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, McKarmi napisał:

Po poczytaniu opinii zdecydowałem się zamówić na próbę WiiMa Ultra. Zobaczymy jak będzie się miał jako dac względem tego wbudowanego w Arcam AVR550.  Najwyżej skończy jako transport, w czym ponoć jest świetny.

Jestem ciekaw Twojej opinii :) także czekam na podsumowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, McKarmi napisał:

Po poczytaniu opinii zdecydowałem się zamówić na próbę WiiMa Ultra. Zobaczymy jak będzie się miał jako dac względem tego wbudowanego w Arcam AVR550.  Najwyżej skończy jako transport, w czym ponoć jest świetny.

O, ciekawy pomysł. Daj znać jak wypadło porównanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...