Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

12 minut temu, Wito76 napisał:

Czekamy. Znając Ciebie będzie uczciwie a nie propagandowo. Tylko spodziewaj się ewentualnego hejtu 😀Nie, nie ode mnie. 

Jakoś specjalnie nie będę się rozpisywał. Napiszę Wam po prostu w kilku zdaniach co sądzę o urządzeniu. Żadnych oczekiwań nie mam. Jeśli będzie brzmiał przyzwoicie to już będę zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Jakoś specjalnie nie będę się rozpisywał. Napiszę Wam po prostu w kilku zdaniach co sądzę o urządzeniu. Żadnych oczekiwań nie mam. Jeśli będzie brzmiał przyzwoicie to już będę zadowolony. 

Jezeli to nie za trudne, mozesz sprawdzic rewizje sprzetowa. W przegladarce odpalasz https://192.168.1.131/httpapi.asp?command=getStatusEx (ip wpisujesz faktyczne, zgodnie z podawanym przez aplikacje) i szukasz "PCB_version".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowany, podłączony, skonfigurowany. Na prawdę ładne, małe urządzonko. 
 

Jednak na wstępie widzę już dla mnie DUŻY problem. Przełączając ręcznie kawałki w TIDAL Connect jest mega opóźnienie i trzeba czekać 1,5-2 sekundy za nim przerzuci się kawałek na kolejny. Masakra… 

W dmp tego nie było, w BS też nie. Nawet w wiim mini i pro z tego co kojarzę też nie. Ktoś może potwierdzić?. Czyżby to wyświetlanie okładek albumów to powodowało (że muszą się załadować)? 
 

oj chyba będzie mi ciężko z tym żyć… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

Rozpakowany, podłączony, skonfigurowany. Na prawdę ładne, małe urządzonko. 
 

Jednak na wstępie widzę już dla mnie DUŻY problem. Przełączając ręcznie kawałki w TIDAL Connect jest mega opóźnienie i trzeba czekać 1,5-2 sekundy za nim przerzuci się kawałek na kolejny. Masakra… 

W dmp tego nie było, w BS też nie. Nawet w wiim mini i pro z tego co kojarzę też nie. Ktoś może potwierdzić?. Czyżby to wyświetlanie okładek albumów to powodowało (że muszą się załadować)? 
 

oj chyba będzie mi ciężko z tym żyć… 

Ja potwierdzam. Rzeczywiście przy przełączaniu ręcznym albumów w Tidal Connect jest pewne opóźnienie. Radia też się czasami długo ładują. Taki urok tego urządzenia chyba 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ja potwierdzam. Rzeczywiście przy przełączaniu ręcznym albumów w Tidal Connect jest pewne opóźnienie. Radia też się czasami długo ładują. Taki urok tego urządzenia chyba 🙂

A jak jest w wiim pro/pro plus? Może nam to ktoś potwierdzić czy to występuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Mam również Wiim-a Pro. Tam albumy przerzucają się znacznie szybciej, ale radia ładują się równie długo co w Ultra.

Kurczę, strasznie uciążliwe to jest… nie wiem czy mój nie wróci do sklepu z tego powodu. Na BS, nie ma w ogóle opóźnienia - tak jakbyśmy przerzucali kolejny kawałek na odtwarzaczu CD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

DUŻY problem. Przełączając ręcznie kawałki w TIDAL Connect jest mega opóźnienie i trzeba czekać 1,5-2 sekundy za nim przerzuci się kawałek na kolejny. Masakra

Rzeczywiście. Jest lekkie opóźnienie. Teraz do mnie dotarło, że kompletnie mi to nie przeszkadza i nie zwracałem na to uwagi.

A drugiej strony są sprzęty z jeszcze gorszym wynikiem. Np gramofon 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ProjectPi napisał:

Swoją drogą trochę zabawne, że chyba wciąż nikt na świecie nie opublikował podobnego zestawu pomiarów :D

Brawo Ty. Dużo pracy w to włożyłeś. Sam się dziwię, że tego jeszcze nikt nie zbadał dokładniej.

Szukam jakiejś przyczyny tej słabej sceny w tym Wiimie. Powodu, dla którego muzyka wydaje się taka spięta z tym wewnętrzym DAC i jego implementacją. Nie znajduje jej jednak na wykresach. To jest ten moment gdzie Ci co mówią, "wykresy nie grają", mają rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, renoxd napisał:

Szukam jakiejś przyczyny tej słabej sceny w tym Wiimie. Powodu, dla którego muzyka wydaje się taka spięta z tym wewnętrzym DAC i jego implementacją. Nie znajduje jej jednak na wykresach. To jest ten moment gdzie Ci co mówią, "wykresy nie grają", mają rację.

Na swoj sposob graja, ale nie odpowiadaja na dowolnie zadane pytania. Czasem przyblizaja, gdy pytanie jest znane z gory i pomiary sa pod katem wyjasnienia jakiegos zwiazanego zjawiska. Im blizej jednak psychoakustyki, tym trudniej.

Dwa, ze szczerze mowiaz jakichs niepokojow ze scena nie uswiadczam, ale ja jestem na sluchawkach. Wyczuwam szorstkosc, owszem, w porownaniu z DACem znacznie wyzej, ale nie dramaty sceniczne. Trzy, pytanie, czy akcent jest wlasciwie postawiony, moze to Topping buduje nadzwyczajnie. A cztery i na koniec, ponoc Toppingi w ogole nie potrafia prawidlowo odtwarzac dzwiekow ;) 

Czas posluchac z tydzien wbudowanego DACa, dla odmiany, moze zmienie zdanie.

Edytowano przez ProjectPi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...