Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

We wtorek wieczorem zamówiłem na Amazon, wczoraj (czyli w czwartek) odebrałem paczkę. Zamieniłem go jako źródło z Bluesound Node z zasilaniem od PD Creative, ale że za DAC-a robi Topping D90SE to zgodnie z oczekiwaniami różnicy w dźwięku ja nie słyszę (zależało mi na innych funkcjach).
Mam z nim za to kilka problemów - po pierwsze, jest praktycznie niewidzialny dla naszych telefonów, gdy podpinam go przez Ethernet. Aplikacja na Windowsa go widzi (działająca na laptopie, który jest podpięty po WiFi tą samą siecią, co telefony!), muzyka gra, ale telefony tracą go z oczu. Zauważyłem przez przypadek, że podobnie jest z Bluesoundem i Spotify - gdy jest podpięty po WiFi Spotify w telefonie go widzi, gdy wepnę w Ethernet - Spotify przestaje widzieć, ale apka Bluesound w telefonie działa z nim bez problemu. Nie mniej jednak wracając do WiiM to WiiM Home na telefonach (oba z Androidem) nie widzi WiiM Ultra podpiętego po Ethernecie. Ma ktoś pomysł na to...?
Drugi problem to gapless, który nie działa, albo przynajmniej nie na słuchanych przeze mnie płytach. Podrzućcie mi proszę nazwę jakiegoś albumu, który u Was na Ultra działa bez przerw (najlepiej jakieś koncertowe).
I trzecia sprawa - niestety pomimo usypiania się sprzętu czy nawet wyłączania go z pilota mój DAC dalej pozostaje aktywny, dopiero fizyczne odpięcie WiiM Ultra od zasilania powoduje, że Topping samoczynnie się wyłącza, a więc pomimo zapewnień producenta, do którego w tej sprawie pisałem, że port USB po uśpieniu streamera traci sygnał (co miało pozwalać na samoczynne wyłączanie się DAC-a, posiadającego taką funkcję), w praktyce tak nie jest. Póki co moje Toppingi (E50 i D90SE) wyłączają się skutecznie tylko po podpięciu ich do kompa, aczkolwiek tego problemu raczej sami nie rozwiążemy, tu musi zadziałać producent, do którego zgłoszę ten problem.

Poza w/w rzeczami wszystko działa pięknie, także w tej cenie można śmiało polecać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do połączenia Ethernet może inna pula adresacji? Dziwne trochę jest to co piszesz bo powinni jednakowo widzieć urządzenia dostępne na których spotify może być odtwarzane ale i tez je kontrolować innymi urządzeniami. W moim przypadku urządzenia mam po WiFi więc problemu nie widzę. Ale z ciekawości sprawdzę dzisiaj na urządzeniach które mam po kablu czy na nich wiim będzie widoczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Doniu99 napisał:

Hmm co do połączenia Ethernet może inna pula adresacji?

Mam kilka urządzeń poustawianych na sztywno, ale akurat zarówno WiiM, Bluesound jak i telefony są adresowane przez DHCP, więc na bank powinny się widzieć...

Sprawdź proszę i daj znać jak to u Ciebie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, temp napisał:

Mam kilka urządzeń poustawianych na sztywno, ale akurat zarówno WiiM, Bluesound jak i telefony są adresowane przez DHCP, więc na bank powinny się widzieć...

Sprawdź proszę i daj znać jak to u Ciebie wygląda.

A więc u mnie na kompie normalnie wykrywa wiima w sieci i mogę nim sterować z pc nie mając aplikacji ani nic :) więc radzę Ci router do fabryki i od nowa pozwolić przes dhcp na przydzielenie adresacji do urządzeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Doniu99 napisał:

A więc u mnie na kompie normalnie wykrywa wiima w sieci i mogę nim sterować z pc nie mając aplikacji ani nic

Przecież ja też mogę sterować z kompa, chodziło mi o sprawdzenie, czy dalej urządzenie widzą telefony...

Może dodam, że jestem magistrem inżynierem informatyki i choć sieć nie jest moją specjalizacją, to ogarniam takie rzeczy jak adresacja itp. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, temp napisał:

Przecież ja też mogę sterować z kompa, chodziło mi o sprawdzenie, czy dalej urządzenie widzą telefony...

Może dodam, że jestem magistrem inżynierem informatyki i choć sieć nie jest moją specjalizacją, to ogarniam takie rzeczy jak adresacja itp. 😉

Ok :)Hmm. W moim przypadku Wiim jest widoczny w innych urządzeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, temp napisał:

 ale że za DAC-a robi Topping D90SE to zgodnie z oczekiwaniami różnicy w dźwięku ja nie słyszę (zależało mi na innych funkcjach).

a napiszesz cos w porównaniu do wbudowanego DAC w Ultra, wszak to ten sam układ Sabre ESS9038, 

I tak wiim sie nie wyłącza tylko pozostaje cały czas uśpieniu, ale można ustawić że 30 sekund  będzie jak wyłączony, teraz testuje go jako zegarek pod telewizorem  
Na forum wiim wiele osób podnosi ten problem i suport obiecał,poprawki 

U mnie wiim śmiga ze wszystkimi urządzeniami po wifi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 11:41, temp napisał:

wracając do WiiM to WiiM Home na telefonach (oba z Androidem) nie widzi WiiM Ultra podpiętego po Ethernecie. Ma ktoś pomysł na to...?

Prawie na pewno problem z routerem i z rozglaszaniem mDNS.

 

Dnia 29.08.2024 o 11:41, temp napisał:

Drugi problem to gapless, który nie działa, albo przynajmniej nie na słuchanych przeze mnie płytach.

Pytanie: gdzie nie działa? Nie zadziała dla Chromecast, nie działa gdy zmienia się rozdzielczość próbkowania, marnie działa dla MP3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ProjectPi napisał:

Pytanie: gdzie nie działa? Nie zadziała dla Chromecast, nie działa gdy zmienia się rozdzielczość próbkowania, marnie działa dla MP3.

Praktycznie używam jedynie Tidala i tam nie znalazłem płyty, gdzie by działało, dlatego prosiłem o podanie jakiegoś albumu, który u innych działa 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wiim Ultra przyszedł dzisiaj. Bez żadnego problemu został wykryty przez Wiim Home zarówno na telefonie jak i na laptopie z Windows 10. Na razie jest podłączony jako transport (przez kabel USB do DAC-a).

Zrobiłam Room Correction z użyciem telefonu i jak dla mnie jest lepiej niż bez Room Correction. 

EQ mam wyłączone,

Czy ktoś może mi wyjaśnić do czego służy "Sync Audio" ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, stach_s napisał:

Ta opcja służy do synchronizacji większej ilości urządzeń Wiim, jeśli są zgrupowane, żeby "grały równo" ;)

Tak podejrzewałam, ale zawsze warto zapytać mądrzejszych 🙂

Nie chcę oceniać dźwięku. To wolę zrobić na spokojnie i w rożnych konfiguracjach. Natomiast jeśli chodzi o obsługę, to jest super. Bardzo proste intuicyjne urządzenie. Konfiguracja nie przysporzyła mi najmniejszych problemów. 

Tak jak pisałam na razie działa jako transport podłączony do DAC-a. Ciekawa jestem, czy jak podłączę go po analogu (Line-out), to usłyszę jakąkolwiek różnicę. A DAC mam porządny Pro-ject Pre Box S2 Digital.🙂

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stach_s napisał:

Daj znać jakie będą wnioski po dłuższym czasie. 

Ja oczywiście opiszę tu swoje wrażenia. Jednak wymaga to czasu. Sami rozumiecie. Trzeba potestować w różnych konfiguracjach (USB, Coaxial, po optyku). No i jeszcze chciałam porównać DAC wewnętrzny tego Wiima i mój DAC. Tego ostatniego porównania jestem najbardziej ciekawa 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...