Skocz do zawartości

Problem z Tidalem


Kazimierz

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów.

Problem z Tidalem, a właściwie z aplikacją Tidal polega na tym, że po kliknięciu ikonki sieciowej u góry,  z prawej strony ekranu powinienem mieć możliwość wyboru urządzenia sieciowego, które będzie bezpośrednio odtwarzało wybraną muzykę - tak, jak np. w aplikacji Spotify (ikona sieciowa znajduje się na dole ekranu). Aby odtwarzać muzykę w jakości HiRes, najpierw muszę wybrany album zapisać na listę ulubionych, a potem dopiero odtwarzać za pośrednictwem aplikacji HEOS na urządzeniu docelowym - wzmacniaczu sieciowym Marantz PM7000N.  Restartowałem router, telefon oraz reinstalowałem obydwie aplikacje: HEOS i Tidal. Niestety, aplikacja Tidal, po kliknięciu w ikonę sieciową pokazuje tylko jedno urządzenie sieciowe: "To urządzenie", czyli mój telefon, a nadal nie "widzi" wzmacniacza PM7000N. Takiego problemu nie ma w przypadku odtwarzania ze Spotify, tyle że jakość  pozostawia wiele do życzenia. 

Z różnych względów nie mogę wymienić sprzętu audio, zresztą Marantz z audiovectorami QR1 gra pięknie - do pełni szczęścia brakuje tylko bezpośredniego odtwarzania wybranej muzyki z Tidala. Jak "zmusić" aplikację Tidal, żeby zechciała "zobaczyć" inne urządzenia sieciowe, a przede wszystkim Marantz PM7000N?  Bardzo proszę o pomoc, być może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem. 

Kazimierz

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź apke Mconnect Life, jeśli będzie Ci działać możesz kupić normalna wersję za około 30zl.Kliknij na dole w Play To i powinien pokazać ci się 7000n po UPnP. Potwierdzasz klikając w niego by zrobił się na niebiesko. 528763625_Mconnect612.jpg.43e4af8b9e26d3132a42ec6952fff62e.jpgMconnect612playlista.jpg.81ce38121230ab4913e5403c5959c12d.jpgKlikasz Browser i wybierasz Tidal. Dalej powinieneś sobie poradzić. Dla mnie gra po UPnP lepiej niż z Heosa. 

Może tylko będziesz musiał się zalogować do Tidala. Możesz to też zrobić wcześniej. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coyote napisał:

Znam takie przypadki u różnych producentów ampli,

zawsze pomaga reset amplitunera w moim przypadku.

Zobacz może i tobie pomoże,

na pewno warto sprawdzić.

Sprawdziłem i niestety, nadal apka Tidal nie widzi Marantza PM7000N. 

Zaczynam podejrzewać jakiś błąd w  konfiguracji sieci w Marantzu. Chyba za wcześnie włączyłem PM7000N po zresetowaniu, bo nadal pamiętał wszystkie dane i ustawienia sieci. Juro zrobię to jeszcze raz. 🙂 Dziwne jest to, że nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem ze Spotify,  więc chyba konfiguracja sieciowa jest Ok. 

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Sprawdź apke Mconnect Life, jeśli będzie Ci działać możesz kupić normalna wersję za około 30zl.Kliknij na dole w Play To i powinien pokazać ci się 7000n po UPnP. Potwierdzasz klikając w niego by zrobił się na niebiesko. 528763625_Mconnect612.jpg.43e4af8b9e26d3132a42ec6952fff62e.jpgMconnect612playlista.jpg.81ce38121230ab4913e5403c5959c12d.jpgKlikasz Browser i wybierasz Tidal. Dalej powinieneś sobie poradzić. Dla mnie gra po UPnP lepiej niż z Heosa. 

Może tylko będziesz musiał się zalogować do Tidala. Możesz to też zrobić wcześniej. 

Serdeczne dzięki. Juro sprawdzę Mconnecta Life i napiszę o efektach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Wszystko jest ok.

Marantz NIE MA Tidal Connect. wiec na ten moment zadnego urządzenia Marantz ani Denon nie znajdziesz w apce Tidal do przesyłania dzwieku.

Tak ma byc. Albo przez HEOS albo przez mconnect.

Wiec wszystko jest prawidłowo.

Bardzo dziękuję za konkretną, wyczerpującą odpowiedź. Tak, jak opisywałem wcześniej, reinstalowałem Heosa i Tidala, zrestartowałem Marantz PM7000N i wnikliwie przeanalizowałem konfigurację sieci, a przy okazji sprawdziłem aktualizację oprogramowania. Wszystko jest w najlepszym porządku, a problem nadal istnieje. Zacząłem więc podejrzewać, że albo jestem kolejną osobą, która musi uznać wyższość niedoróbek programistycznych nad wygodną użytkowania sprzętu, albo,... tak ma być. Cieszę się, że choć w tym zakresie moje wnioski były słuszne, co potwierdził Pan Piotr Sonido. Wielkie dzięki!!!  Mimo, że nie do końca jestem zadowolony z ostatecznego efektu, to przynajmniej już na spokojnie będę mógł się zająć instalacją i konfiguracją aplikacji Mconnect. 

Przy okazji, DZIĘKUJĘ wszystkim za pomoc i miłą, pouczjącą dyskusję. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, McKarmi napisał:

Ten marantz chyba nie ma Tidal Connect, więc nie będziesz w stanie odtwarzać bezpośrednio z apki Tidala. Pozostaje odtwarzanie przez aplikację HEOS, lub moim zdaniem wygodniej przez BubbleUPnP.

Dziękuję - faktycznie cały problem sprowadza się do braku Tidal Connect. Dziwna jest polityka producentów sprzętu audio - robią ukłon w kierunku jednej Platformy streamingowej (Spotify Connect), a zapominają o drugiej, choć w gruncie rzeczy oznacza to, powiedzmy, mało eleganckie traktowanie klientów, którzy chcą mieć dostęp do różnych źródeł muzyki, albo drogę na skróty. 

Mam jeszcze pytanie: czy BubbleUPnP nie wpłynie na pogorszenie jakości odtwarzania w porównaniu z Heosem? 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, coyote napisał:

Również podobną i świetną aplikacją jak powyżej jest BubbleUPnp, w wersji demo możesz sprawdzić i zdecydować.

Tylko musisz pamiętać że w obu dwóch przypadkach nie korzystasz wtedy z aplikacji Tidal.

 

Daj znać również co wyszło po resecie amplitunera.

Zresetowałem PM7000N, poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Przy okazji bardzo wnikliwie i uważnie skonfigurowałem ustawienia sieciowe. Marantz działa bardzo dobrze z jednym małym wyjątkiem: nadal nie jest widoczny w aplikacji Tidal. 😊 

Dzięki McKarmi i Piotrowi Sonido teraz już wiem, że jest to spowodowane brakiem Tidal Connect w oprogramowaniu Marantz PM7000N.  Szkoda, bo takie fajne urządzenie nie powinno mieć tego typu drobnych mankamentów, które zaniżają radość korzystania z niego zwłaszcza, że dodanie Tidal Connect mimo, że wymaga znacznych zmian w oprogramowaniu jest możliwe do realizacji poprzez wprowadzenie 1 lub 2 aktualizacji.  Ale wtedy czym różniłby się Marantz PM7000N  od np. wzmacniaczy zintegrowanych serii 40 lub 50? Chyba tylko korzystniejszym wyglądem zewnętrznym i... ceną.  😊

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Misio38 napisał:

Możesz też zrobić z czyjąś pomocą ślepy test Tidal vs Spotify i może problem magicznie się rozwiąże.

On nie chce porównywać Tidala ze Spotify, to po co takie wstawki dajesz?

Kompletnie bez sensu.

52 minuty temu, Kazimierz napisał:

 

Mam jeszcze pytanie: czy BubbleUPnP nie wpłynie na pogorszenie jakości odtwarzania w porównaniu z Heosem? 🙂

 

Nie, nie wpłynie, ja na lepszym sprzęcie wolę słuchać Tidala po UPnP , bo jak dla mnie brzmi lepiej niż z apki Tidala.Czy to będzie Bubble czy Mconnect to wszystko jedno, ja wolę Mconnect, może dlatego ,że na fonie masz ładnie podane z jaką jakością idzie każdy utwór.Screenshot_20210211-142134.thumb.jpg.efcab69b68e156d82cbe2a35becd1d04.jpgmetallica.jpg.22f673ee02ac1a6ca0357c7bff11c958.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Sprawdź apke Mconnect Life, jeśli będzie Ci działać możesz kupić normalna wersję za około 30zl.Kliknij na dole w Play To i powinien pokazać ci się 7000n po UPnP. Potwierdzasz klikając w niego by zrobił się na niebiesko. 528763625_Mconnect612.jpg.43e4af8b9e26d3132a42ec6952fff62e.jpgMconnect612playlista.jpg.81ce38121230ab4913e5403c5959c12d.jpgKlikasz Browser i wybierasz Tidal. Dalej powinieneś sobie poradzić. Dla mnie gra po UPnP lepiej niż z Heosa. 

Może tylko będziesz musiał się zalogować do Tidala. Możesz to też zrobić wcześniej. 

 

21 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Sprawdź apke Mconnect Life, jeśli będzie Ci działać możesz kupić normalna wersję za około 30zl.Kliknij na dole w Play To i powinien pokazać ci się 7000n po UPnP. Potwierdzasz klikając w niego by zrobił się na niebiesko. 528763625_Mconnect612.jpg.43e4af8b9e26d3132a42ec6952fff62e.jpgMconnect612playlista.jpg.81ce38121230ab4913e5403c5959c12d.jpgKlikasz Browser i wybierasz Tidal. Dalej powinieneś sobie poradzić. Dla mnie gra po UPnP lepiej niż z Heosa. 

Może tylko będziesz musiał się zalogować do Tidala. Możesz to też zrobić wcześniej. 

Panie Tomku, zainstalowałem Mconnecta i rzeczywiście działa. Jak dla mnie, interfejs nie jest może tak przejrzysty i uniwersalny jak w TIDAL-u, ale umożliwia bezpośrednie sterowanie wzmacniaczem sieciowym Marantz PM7000N. Nie wiem, jak wygląda wersja płatna Mconnecta - być może interfejs jest bardziej dopracowany i intuicyjny. Ale póki co jest to już jakieś rozwiązanie. Uprzejmie dziękuję. 😊

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kazimierz napisał:

 

Panie Tomku, zainstalowałem Mconnecta i rzeczywiście działa. Jak dla mnie, interfejs nie jest może tak przejrzysty i uniwersalny jak w TIDAL-u, ale umożliwia bezpośrednie sterowanie wzmacniaczem sieciowym Marantz PM7000N. Nie wiem, jak wygląda wersja płatna Mconnecta - być może interfejs jest bardziej dopracowany i intuicyjny. Ale póki co jest to już jakieś rozwiązanie. Uprzejmie dziękuję. 😊

Pozdrawiam. 

To specjalnie się nie różni , w wersji płatnej tylko te reklamy się nie pojawiają.

Interfejs poprostu wymaga trochę wprawy, jak będziesz to robił często to szybko załapiesz co i jak.A trzeba przyznać ,że na fonie fajnie to wygląda z tymi wszystkimi danymi, a także dotykając tej pomarańczowej kropki u góry możesz sobie przesuwać nagranie w czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kazimierz napisał:

Ok., dziękuję. - na pewno skorzystam z podpowiedzi. 👍 Spróbuję w wolnym czasie zapoznać się bliżej z interfejsem Mconnecta,  może wtedy zobaczę więcej pozytywów niż na pierwszy rzut oka. 🙂

Chodzi przede wszystkim jak już przejdziesz do Tidala to tam się zorientować co robić by puszczać swoje albumy czy playlisty.

Myślę, że jak przez parę dni popróbujesz, to szybko wejdzie ci to w rutynę i nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Najważniejsze to wybrać w Tidalu  te trzy poziome kreseczki, a dalej  My Collection a tam już wybierasz co chcesz  słuchać .

Screenshot_20240426-231657.png

Screenshot_20240426-231838.png

Screenshot_20240426-232121.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Chodzi przede wszystkim jak już przejdziesz do Tidala to tam się zorientować co robić by puszczać swoje albumy czy playlisty.

Myślę, że jak przez parę dni popróbujesz, to szybko wejdzie ci to w rutynę i nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Najważniejsze to wybrać w Tidalu  te trzy poziome kreseczki, a dalej  My Collection a tam już wybierasz co chcesz  słuchać .

Screenshot_20240426-231657.png

Screenshot_20240426-231838.png

Screenshot_20240426-232121.png

Właśnie słucham muzyki przez Mconnect i - tak jak napisałeś - widzę wybrane przeze mnie albumy i moje listy ulubionych. 😊 Pewnie jeszcze musi minąć trochę czasu, zanim zupełnie przyzwyczaję się do nowego interfejsu. Tylko nie mogę nigdzie znależć zakładki z wyselekcjonowaną muzyką wysokiej rozdzielczości HiRes - w TIDAL-u była specjalna podstrona dedykowana tylko takiej muzyce z podziałem na gatunki. W Mconnect można odczytać informację o jakości, ale dopiera po rozpoczęciu odtwarzania. W każdym razie - mam zajęcie na majówkę. 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kazimierz napisał:

Właśnie słucham muzyki przez Mconnect i - tak jak napisałeś - widzę wybrane przeze mnie albumy i moje listy ulubionych. 😊 Pewnie jeszcze musi minąć trochę czasu, zanim zupełnie przyzwyczaję się do nowego interfejsu. Tylko nie mogę nigdzie znależć zakładki z wyselekcjonowaną muzyką wysokiej rozdzielczości HiRes - w TIDAL-u była specjalna podstrona dedykowana tylko takiej muzyce z podziałem na gatunki. W Mconnect można odczytać informację o jakości, ale dopiera po rozpoczęciu odtwarzania. W każdym razie - mam zajęcie na majówkę. 😊

Sprawdz czy o to ci chodzi.

Po naciśnięciu w trzy poziome kreski wybierz Home, następnie z prawej strony View All i tam Hi-Res jest ostatni po prawej, czyli musisz tą linijkę przesunąć w lewo by się pokazał, bo najpierw jest : NEW dalej RECOMMENDED, następnie EXCLUSIVE i ostatni jest HIRES.

Screenshot_20240427-124226.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2024 o 17:07, Kazimierz napisał:

Cieszę się, że choć w tym zakresie moje wnioski były słuszne, co potwierdził Pan Piotr Sonido. Wielkie dzięki!!!  Mimo, że nie do końca jestem zadowolony z ostatecznego efektu, to przynajmniej już na spokojnie będę mógł się zająć instalacją i konfiguracją aplikacji Mconnect. 

bez Pan proszę :)

No niestety wiele osób na to narzeka ale platforma ma juz swoje lata. Wiec tak to wygląda.

Dnia 26.04.2024 o 17:30, Kazimierz napisał:

Dziękuję - faktycznie cały problem sprowadza się do braku Tidal Connect. Dziwna jest polityka producentów sprzętu audio - robią ukłon w kierunku jednej Platformy streamingowej (Spotify Connect), a zapominają o drugiej, choć w gruncie rzeczy oznacza to, powiedzmy, mało eleganckie traktowanie klientów, którzy chcą mieć dostęp do różnych źródeł muzyki, albo drogę na skróty. 

Mam jeszcze pytanie: czy BubbleUPnP nie wpłynie na pogorszenie jakości odtwarzania w porównaniu z Heosem? 🙂

 

To nie kwestia zapomnienia. To kwestia wieku oprogramowania. HEOS ma swoje lata i zapewne tu jest problem z zaimplementowaniem jego. Lub może licencja. A wiec $$?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...