Skocz do zawartości

Unison Research Simply Italy dobór lamp


Recommended Posts

16 godzin temu, Gargan napisał:

Trochę daleko miałem do sprzedawcy. Zaufałem producentowi wzmacniacza, który moje kolumny wymienił na liście kompatybilności. No nie ma racji. 

Twierdzę to na podstawie opisu na stronie internetowej producenta wzmacniacza, który zalecał test lamp po 500 godzinach pracy oraz na podstawie porad z forów internetowych pasjonatów lamp.

Daleko do sprzedawcy :)

Porady z forum :)

Wyciągnij sam wnioski czy dobrze zrobiłeś :)

Ja mam kolumny o skuteczności 90db także ok, jeśli ma 4 czy 12.

Gałka na 9-10 wystarcza żeby komfortowo słuchać w pokoju 25m.

Gra dla mnie zadowalająco.  Dodatkowo poprawiona sytuacja po Room Correction od Wiima.

9 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Pół roku Ci wytrzymały lampy? 🤔

Ja kupiłem roczny wzmacniacz jeszcze na gwarancji dwuletniej. Trochę pograły  jakieś 3-4 miesiące oryginalne Tung Sole ( lampy mocy ) i się skończyły, nie wiem ile miały godzin.

W wakacje wsadziłem zamiast nich RFT NOS. Grają do dziś , dam znać jak się skończą a gram dużo .

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tomai napisał:

Daleko do sprzedawcy :)

Porady z forum :)

Wyciągnij sam wnioski czy dobrze zrobiłeś :)

Ja mam kolumny o skuteczności 90db także ok, jeśli ma 4 czy 12.

Gałka na 9-10 wystarcza żeby komfortowo słuchać w pokoju 25m.

Gra dla mnie zadowalająco.  Dodatkowo poprawiona sytuacja po Room Correction od Wiima.

Ja kupiłem roczny wzmacniacz jeszcze na gwarancji dwuletniej. Trochę pograły  jakieś 3-4 miesiące oryginalne Tung Sole ( lampy mocy ) i się skończyły, nie wiem ile miały godzin.

W wakacje wsadziłem zamiast nich RFT NOS. Grają do dziś , dam znać jak się skończą a gram dużo .

Wtedy nie czytałem żadnego forum. 

Kupiłem trochę z ciekawości, a nie będę jeździć po kilkaset kilometrów i mozolnie szukać akurat tego modelu do odsłuchu tym bardziej targając ze sobą kolumny.

Moje paczki też mają 90dB skuteczności ale na 4Ω. Wbrew temu co pisał swego czasu producent wzmacniacza nie jest to urządzenie w stanie dobrze kontrolować takich kolumn. Nie chodzi o głośność tylko jakość dźwięku. Bas był mocno zniekształcony i jak na początku odbierałem go jako po prostu podkręcony to z czasem stał się męczący. To tak nie powinno grać.

Ah! Room correction... Skąd wiedziałem, że to się zaraz pojawi. Taki standard. Sprzęt gra tak sobie to cała na czerwono wjeżdża korekta akustyki i ratuje dzień.

Polish_20240916_230413983.jpg

15 minut temu, Tomai napisał:

"Zbudowali tani wzmacniacz, który wymaga egzotycznych kolumn. Włoska fantazja 🤪 "

 

hahahaha, wybacz, teraz doczytałem,  twierdzisz że moje Pylon 28 są egzotyczne ? :))))

( spojler.... nie są :))

Bo są. Produkuje je mała manufaktura w biednym kraju, o którym ludzie w USA wiedzą tyle, że nazwa brzmi jak renowacja podłogi 🙂

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie gra tak sobie. Tylko pokój który mam , nie jest idealny. Tyle. Spokojnie, nie szalej, spróbuj takiej korekcji , nie bój się :). Korekcja dotyczy niedoskonałości pomieszczenia, a nie sprzętu.

Pylon 28 egzotyczne....:) daj spokój, są lepsze polskie manufaktury dużo droższe,  np. Intrada, miałem przyjemność słuchać polskich kolumn duuuużo droższych i lepiej grających 

Gargan....nie odbierz tego źle, poczytaj troszkę więcej:) posłuchaj trochę więcej, Dużo przed Tobą:)

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomai napisał:

Sprzęt nie gra tak sobie. Tylko pokój który mam , nie jest idealny. Tyle. Spokojnie, nie szalej, spróbuj takiej korekcji , nie bój się :). Korekcja dotyczy niedoskonałości pomieszczenia, a nie sprzętu.

Pylon 28 egzotyczne....:) daj spokój, są lepsze polskie manufaktury dużo droższe,  miałem przyjemność słuchać polskich kolumn duuuużo droższych i lepiej grających 

Gargan....nie odbierz tego źle, poczytaj troszkę więcej:) Dużo przed Tobą:)

Próbowałem korekcji akustyki i nie spodobało mi się. Widać mam idealne pomieszczenie i jeszcze lepszy sprzęt. 

Nie sądzę, żeby te droższe kolumny grały lepiej. One po prostu grają inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargan nie rozumiem Twojego kompleksu w stosunku do USA, bo to raptem najbogatszy kraj trzeciego świata. Ich edukacja nie błyszczy, swoistym wyczynem jest poprawne literowanie słów. Naukę geografii lepiej przemilczeć. Amerykanie pracujący/mieszkający w Europie nie mogą się wprost nadziwić płatnym urlopom, czy powszechnie dostępnej opiece medycznej.

No i uznanie Pylona za manufakturę? 

Doprawdy, żenada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz....A widzisz to ta różnica między nami.

To posłuchaj np. Intrady jakiejkolwiek vs Pylon 28, potem będziemy rozmawiać dalej.

Dla mnie to różnica była podana jak na talerzu...na korzyść Intrady - powietrze, szczegóły, świetny mocny jednocześnie krótki bas , świetny wokal czysty aksamitny do przodu.

Tylko to było 6 tys vs 33 tys.

Nie były to też różnice baaardzo duże...ale były łatwe do złapania.

Pytanie kogo stać i kto chce wydać więcej żeby usłyszeć więcej ...no to wyda , kupi i tyle.

Gratuluje idealnego pomieszczenia 💪No i jeszcze lepszego sprzętu 😎

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...