Skocz do zawartości

Nowy system stereo


mar77a

Recommended Posts

3 minuty temu, mar77a napisał:

O dźwięk się nie martwię bo jasne, że bezprzewodowo. Myślałem tylko o dodatkowo bezprzewodowym przesyłaniu video z Macbooka do TV (ew. z Macbooka do streamera a ten do TV). Ale w tym momencie chyba jeszcze nie ma takiego rozwiązania 🥲

Najlepiej mieć telewizor z obsługą AirPlay. Streamer z HDMI eARC nie prześle obrazu z Macbook'a na TV. Apple TV będzie lepsze. Natomiast jeśli chodzi o przesłanie dźwięku z Mac'a wystarczy wybrać jako urządzenie wyjściowe streamer i będzie grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 10:12, Q21 napisał:

Pewnie do TV :P 

nie no wiem,

ale nadal nie kumam żeby mieć dzwięk z TV ktoś podłącza to do streamera który jest podłączony do wzmacniacza.

A optykiem uzyska to samo.

Dnia 17.06.2024 o 13:53, mar77a napisał:

Do TV właśnie. Ale pokiełbasiłem. Czasem siedząc na kanapie muszę podłączać Macbooka przez HDMI do TV i udostępniać dźwięk przez AirPlay do streamera co jest uciążliwe. Ogranicza też długość kabla HDMI. Jest jakiś sposób na bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio i video z lapka do streamera właśnie a ten dalej już kablem video do TV i optykiem dźwięk do mojego Roksana? W głowie przez chwilę działał mi pomysł z HDMI eARC ale to przecież bez sensu XD

No ok. ale to gniazdo Ci jest potrzebne , jesli na pewo, we wzmacniaczu a nie odtwarzaczu sieciowym.

To jest tylko do przesyłu dzwieku. HDMI w sprzęcie audio stereo nie przeslesz obrazu.

AirPlay uciązliwe? A to nie dlatego ludzie wybieraja jablka?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Sterowanie i obsługa dla wielu ludzi jest bardzo istotna, by było jak najmniej pilotów w użyciu. Ja to w pełni rozumiem :) 

Serio?

Włączasz TV, może po ARC włączy się streamer, ale wzmak już nie bo jak. Wiec bierzesz drugi pilot i włączasz wzmak.

Bierzesz pilota do steamera żeby zmienic zrodło ze spotyfi na ARC a potem drugiego zeby ustaliuc glosnosc na wzmacniaczu.

Czy gaszenie streamera zgasi także TV? Czy CEC działa w jedna stronę? Już widze te pytania.

To nie jest wygoda tylko kombinowanie. Jesli ktoś chce wykrozystać DAC w odtwarzaczu sieciowym Bo wzmak go nie ma to takie podejscie rozumiem. ale to nie wygoda tylko mus. I dobrze zeby wtedy ten przetowrnik był dobry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Sterowanie i obsługa dla wielu ludzi jest bardzo istotna, by było jak najmniej pilotów w użyciu. Ja to w pełni rozumiem :) 

To się kupuje pilota uniwersalnego, który to wszystko ogarnie. Ja mam SofaBaton U2. Jak jakiegoś sprzętu nie ma w bazie to można go nauczyć z oryginalnego pilota. Można potworzyć makra i jednym przyciskiem uruchomić wszystko co chcemy. Można zmienić przypisani przycisków. Miałem ustawiony TV Philipsa i była obsługa wszystkiego łącznie ze Smart, sterowanie głośnością ustawiłem na sterowanie głośnością wzmacniacza i bez przełączania urządzeń na pilocie obsługiwałem wszystko co się dało. 

Może warto w takiego uniwersalnego pilota zainwestować by nie ograniczać sobie wyboru sprzętu audio.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zupełnie nie o to chodzi XD

 

Zestawu stereo używam w ok. 80% wyłącznie do muzyki. Czasem jednak korzystam z TV do oglądania (w zasadzie filmy ze streamingu lub typowo moja baza z Macbooka właśnie, a najczęściej to te kręcone przeze mnie - np. wideo pocztówki z podróży, które sobie montuję). Tu właśnie pojawia się problem z AirPlay (w przypadku dźwięku jest faktycznie świetny i bezproblemowy, oczywiście obcina jakość tego dźwięku ale przecież np. Tidala itd. słucham po bożemu 😅).

 

Popatrzę faktycznie z Apple TV bo na ten moment np oglądanie czy nawet samo montowanie na TV (z Macbooka) z odsłuchem na stereo to katorga a chodzi typowo o bezprzewodowy przesył wideo i dźwięku z MacBooka do TV

Edytowano przez mar77a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...