Skocz do zawartości

Aktualizacja stereo w kino domowe


Recommended Posts

witam
7 lat poprosiłem o pomoc w wyborze budżetowego audio i z pomocy skorzystałem ale czas na zmiany i znów do was przychodzę 
Stereo chce zmienić na kino domowe w wykańczanym domu 
Prawdopodobnie zbudowany system będzie to 5.1.2 lub 4 ale nie wiem czy jest sens bo raczej kanapę od ściany mogę odsunąć maks. pól metra   (rysunki ideowe znam)
Model amplitunera który spełnia moje wymagania   użytkowe i budżetowe to ONKYO  TX-RZ50  (dużo gram na konsoli, filmy a muzyka to jednak mniej niz 20 % słuchania) i jego w pierwszej kolejności chce go kupić
Całość chce kompletować w 1-3 lata (amplituner później frontalne lub atmosy, a później to co zostało ) 

Aktualne głośniki to Pearl 25, podoba mi się jak grają plus Pearl SUB. aktualnie w 17 mk, i cichym słuchaniu świetnie się sprawdza, a w kinie SUB daje "tę" moc

W nowym pomieszczeniu chce kupić nowe frontalne głośniki a obecne Pearl 25 postawić jako tylnie i nie wiem czy to dobry pomysł, propozycje które widzę to małe podstawkowe 
Wstępnie myślałem o nowych głośnikach i marce o Pylon i  Diamond 30 (lub to Pearl 27)
i głośnik centralny tez od Pylon 
Może warto rozważać coś innego? 

Pearl 27 i diamond 30 słuchałem u kolegów i podoba mi się.  Nie zauważyłem większej różnicy, ale wiadomo różne pomieszczenia i różne sprzęty napędzające  
Nie wiem też jakie głośniki sufitowe, budżet tez około 8 k zł (na całość albo 2 albo 4 atmosy ) , wszak wymiennie je tylko przy grubszym remoncie za 20 lat . co proponujecie 

na pewno w miejscach rozstawienia położę   kabel miedziany 2x2,5

całe pomieszczenie ma 55 mk, natomiast cześć przy telewizorze 22 mk (moge wrzucić plan ), wysokość 2,8 m

Tak wiem najlepiej by było zrobić pokój kinowy ale żona nie zgadza z uwagi na to ze ona już niczego nie zobaczy (bo ogląda to co ja zawsze z doskoku, niestety nie umie się skupić na filmie)  

Proszę o komentarz i rady , bo niby wiadomo ale chłodna ocena kogoś obcego zawsze pomaga 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lukaschels napisał:

W nowym pomieszczeniu chce kupić nowe frontalne głośniki a obecne Pearl 25 postawić jako tylnie i nie wiem czy to dobry pomysł, propozycje które widzę to małe podstawkowe 

Nie ma to większego sensu. W kinie i tak je odetniesz na 80 Hz. 

21 minut temu, lukaschels napisał:

(na całość albo 2 albo 4 atmosy ) ,

Jak kanapa maks pol metra od ściany to prędzej 2 niż 4. Pamiętaj, że kable musisz zrobić już teraz a 2 i 4 nie są ze sobą kompatybilne jeżeli chodzi o rozbudowę. 

 

23 minuty temu, lukaschels napisał:

całe pomieszczenie ma 55 mk, natomiast cześć przy telewizorze 22 mk (moge wrzucić plan ), wysokość 2,8 m

Tak wiem najlepiej by było zrobić pokój kinowy ale żona nie zgadza z uwagi na to ze ona już niczego nie zobaczy (bo ogląda to co ja zawsze z doskoku, niestety nie umie się skupić na filmie)  

Proszę o komentarz i rady , bo niby wiadomo ale chłodna ocena kogoś obcego zawsze pomaga 

Zbieraj na dobre 2 subwoofery. Fale dźwiękowe mają to do siebie, że nie interesuje ich to gdzie kończy się salon a zaczyna kuchnia dopóki nie ma tam twardej ściany. Więc pod uwagę musisz wziąć całą kubaturę pomieszczenia jeżeli niskie tony ma być czuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pearl i Diamond graja dla Ciebie tak samo to nie ma sensu wydawać kwoty x4 :)

Słuszna uwaga nie dawaj podłogowych na tył. Biorą sporo prądu, wyglądają smieśzne. A grają tak samo lub gorzej niż Dipole

Też jestem za 2 x Atmos

 

Chodz do Onkyo  to polecał bym dobre monitory które wykorzystasz także przy koncertach, muzyce i fajny centralny.

Może coś dalej niż Pylon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli Pearl i Diamond graja dla Ciebie tak samo to nie ma sensu wydawać kwoty x4 :)

Słuszna uwaga nie dawaj podłogowych na tył. Biorą sporo prądu, wyglądają smieśzne. A grają tak samo lub gorzej niż Dipole

Też jestem za 2 x Atmos

 

Chodz do Onkyo  to polecał bym dobre monitory które wykorzystasz także przy koncertach, muzyce i fajny centralny.

Może coś dalej niż Pylon

Więc ok, zostajemy przy 5.2.2 

Bo biorę uwage o drugim  subie za słuszna  

Czyli w przyszłości lepiej sprzedać Pearle 25 i kupić coś odpowiedniego na tył. Czyli coś na podstawkach albo wbudowanego w ścianę 

No może kwestia słabego sprzętu? Wyjazd do salonu by potwierdził ze widzę różnicy.  

A jakie monitory i centralny  polecisz ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Diamondy bardzo dobrze się sprawdzają w kinie domowym i moim zdaniem dobrze pasują do RZ-50. Różnica między nimi, a Pearl jest bardzo duża i po chwili wsłuchania się na pewno ją dostrzeżesz, zwłaszcza przy tej samej elektronice. 

Centralny spokojnie dobierałbym z tej samej serii, na start możesz mieć jako surroundy Pearle 25, ale ogółem tu jest w mojej opinii dość duża dowolność. Możesz dobrać Diamondy 15, ale można też pójść w Monitor Audio Bronze/Silver FX, by mieć bardziej rozproszony dźwięk, zwłaszcza jeśli te surroundy będą dość blisko. Na sufit jest wiele opcji, w tym np. Polk R900, które też się tu nieźle wpasują ;) 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, podziałamy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21i jest konkretna odpowiedź. Poprzednio bylem u was na odsłuchu i to mi pomoglo 

Najlepiej było by wymienić wszystko od razu ale to za dużo naraz do wydania.

Więc chyba tak zrobię, wstępnie wybieram serię diamond (chyba odsłuch nie pokaże mi różnic) na front i center , a tyłypearl 25  wymienię na na monitory diamond kiedyś w przyszłości 

W załączniku moj pierwszy plan jak to ułożyć.

Czyli wybierając 5.2.2, jeszcze  dokładam sub, a atmosy robię pomiędzy tymi narysowanymi kółkami aby bylo trochę  przed siedzącym 

Untitled 1.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukaschels napisał:

Więc ok, zostajemy przy 5.2.2 

Bo biorę uwage o drugim  subie za słuszna  

Czyli w przyszłości lepiej sprzedać Pearle 25 i kupić coś odpowiedniego na tył. Czyli coś na podstawkach albo wbudowanego w ścianę 

No może kwestia słabego sprzętu? Wyjazd do salonu by potwierdził ze widzę różnicy.  

A jakie monitory i centralny  polecisz ? 

To zalezy od dzwieku który lubisz. ale pamiętaj że monitory będą wyższej klasy.

A centralny obok suba to najważniejsza kolumna w kinie.

32 minuty temu, lukaschels napisał:

A pomiędzy sobą atomosy rozstaw mają  ok ? 

Rozstaw Atmosów jak rozstaw frontów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...