Skocz do zawartości

Awaria marantz cinema 60 dab


Recommended Posts

9 minut temu, PanKlor napisał:

Sens ma dopiero Cinema 40. 50 jest minimalnie mocniejsza i może skończyć podobnie. C60 jest jedna na OLX uzywana za ~4k. Trzeba będzie dołożyć 6-7k do C40. Za 3-4 spokojnie kupi końcówkę która pociągnie Arie. Minusem jest oczywiście kolejny klocek na półce. Niech sam oceni czy chce kolejny mebel i 2-3 k oszczędności czy idzie w C40. C30 jest absurdalnie drogi. 

Pozostaje pytanie @Adrian Król - ty masz tam jakiś zestaw kina czy słuchasz tylko stereo na tym Marantzu? 

  

Odbierz, zmniejsz i sprawdź. Mniej mocy z pewnością przełoży się na dźwięk w przypadku tego samgo urządzenia. Czy to usłyszysz, tego nie wiemy. 

No to ja nie chcę zmniejszać omów 

Jeśli ma to grać słabiej. 

Często używam kino domowe więc jedno i drugie musi być ok.

A ten wzmacniacz c40 jest ok? Os się nie zchajcuje? Będzie grał dobrze głośno itp.?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adrian Król napisał:

No to ja nie chcę zmniejszać omów 

To wybierz inne kolumny. Inaczej nikt nie zagwarantuje Ci działania sprzętu poza specyfikacją. Albo kup porządna końcówkę która sobie z takim obciążeniem poradzi. Sekcje wzmocnienia w amplitunerach średniej klasy jednak trochę ustępują tym w dedykowanych wzmacniaczach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PanKlor napisał:

To wybierz inne kolumny. Inaczej nikt nie zagwarantuje Ci działania sprzętu poza specyfikacją. Albo kup porządna końcówkę która sobie z takim obciążeniem poradzi. Sekcje wzmocnienia w amplitunerach średniej klasy jednak trochę ustępują tym w dedykowanych wzmacniaczach. 

Rozumiem 

Kolumny grają super. Wolał bym je zostawić 

Czyli końcówka mocy, ale jaką wybrać?

Najlepiej marantz żeby to od sasa do lasa nie wyglądało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM7025 oficjalnie podaje moc dla 6 Ohm. Więc poniżej 3 może być mocno poza zasięgiem. Trzeba szukać końcówek ktore radzą sobie oficjalnie z obciążeniem 4 Ohm.

@Butler Twoje Klipsche schodzą tak nisko z impedancja czy coś innego podłączałeś?

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek kupisz albo wyślesz, to....

6 godzin temu, Adrian Król napisał:

Miga co 0,5 sekundy. 

Sprawdziłem wszystko.

Po uruchomieniu cały czas miga ☹️

...komunikat, który informuje o zwarciu na lini od zacisków głośnikowych do głośników. Sprawdź to, dokładnie jeszcze raz. 

ODŁĄCZ GŁOŚNIKI (może wewnątrz  wystąpił problem)

ODŁĄCZ WSZYSTKIE KABLE GŁOŚNIKOWE PRZY WZMACNIACZU (może gdzieś izolacja się przerwała, albo może drucik dotyka obudowy wzmacniacza).

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Zanim cokolwiek kupisz albo wyślesz, to....

...komunikat, który informuje o zwarciu na lini od zacisków głośnikowych do głośników. Sprawdź to, dokładnie jeszcze raz. 

ODŁĄCZ GŁOŚNIKI (może wewnątrz  wystąpił problem)

ODŁĄCZ WSZYSTKIE KABLE GŁOŚNIKOWE PRZY WZMACNIACZU (może gdzieś izolacja się przerwała, albo może drucik dotyka obudowy wzmacniacza).

 

Sprawdziłem 

Odłączyłem wszystkie głośniki i nadal się nie uruchamia.

Być może coś wewnątrz ale jak ja to sprawdzę wewnątrz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adrian Król napisał:

Tak ma być głośno 🙂

Niestety marantz nie rusza trzeba go naprawić. 

To co mam zrobić żeby grało głośno i się nie psuło 🙂

Jest problem z kolumnami?

CEmu producent napisał na kolumnach 8 ohm?

Trochę to irytujące bo to nie są tanie kolumny 🤔

Tak,  niestety to będzie to ostatnie bo przewody sprawdziłem, wzmacniacz ostudzony i niestety lampka pomarańczowa miga nadal .

Zostaje serwis 

Tylko martwi mnie że jak mi go zrobią to ja znowu przywalę i znowu będzie to samo. 

Zanim się spaliło grało bardzo ładnie. 

Nie chciał bym wprowadzać zmian w ustawieniach marantza wpływających na pogorszenie parametrów dzwieku 🤔

Nie wiem, czy w dobrym miejscu się wpisałem. Jeśli uda mi się wrzucić zdjęcie, zrób tak, jak ono mówi. 

Screenshot_20240513_181823_com.android.chrome.jpg

Przed chwilą, Plaku napisał:

Nie wiem, czy w dobrym miejscu się wpisałem. Jeśli uda mi się wrzucić zdjęcie, zrób tak, jak ono mówi. 

Screenshot_20240513_181823_com.android.chrome.jpg

Jeśli się uda to ustaw w Marantz odpowiednie Ohm głośników. Dobra wentylacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Marantz SR5013 (czyli starszy o 2 pokolenia brat cinema 60) z Klipsch RF82 MK-II (nie mogę na szybko znaleźć wykresu, ale wiem że też schodzą do ok. 4Ohm, Klipsch sprytnie ujmuje to w specyfikacji "8Ohm compatible"), ale mam też w system wpięty wzmacniacz zintegrowany Audiolab 8300A do stereo, a w kinie pracuje jako końcówka. Marantz-owi lżej, mniej się grzeje, ale Audiolab muszę przyznać ledwo ciepły, a lubię aby było na poziomie referencyjnym - czyli cicho nie jest.

@Adrian Król jak wszystko sprawdzone i nie odżył to serwis - gwarancja, a po powrocie z serwisu na pewno przełącz na 4 Ohm, ale ja rozważyłbym końcówkę dla frontów. Jaką, no cóż tutaj musisz sam zdecydować, końcówka nie powinna podbarwiać dźwięku, a będziesz miał więcej mocy na frontach i pozostałych kanałach jeżeli odciążysz o 2 kanały Marantza co poprawi ogólnie dynamikę. Na pewno taniej i bezpieczniej niż dużo droższy wyższy model Marantz, który do końca nie wiadomo jak poradzi sobie z Focal-ami. Końcówek jest do wyboru sporo, ale muszą być takie, które akceptują 4Ohm. Koledzy już wskazali Atoll dwa modele AM100 i AM200, ale jest tego sporo, np. Emotiva, NAD, no wielu producentów ma końcówki w ofercie. Moim zdaniem w przypadku Twoich kolumn to może być najlepsze rozwiązanie. Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie. Ewentualnie faktycznie zmiana amplitunera, ale coś co pociągnie te kolumny tanie nie będzie.

Jak będziesz szukał końcówki zwróć uwagę aby miała Trigger IN - wtedy jednym pilotem (z Marantza) odpalasz wszystko, zdarzają się końcówki (rzadko) bez Trigger co spowoduje że będzie trzeba osobno ją załączać - niewygodne rozwiązanie.

@Plaku to reset do ustawień fabrycznych, a ten amplituner wogóle się nie uruchamia więc mało prawdopodobne że pomoże i podniesie wyłączony amplituner, ale spróbować zawsze można

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Plaku napisał:

Nie wiem, czy w dobrym miejscu się wpisałem. Jeśli uda mi się wrzucić zdjęcie, zrób tak, jak ono mówi. 

Screenshot_20240513_181823_com.android.chrome.jpg

Jeśli się uda to ustaw w Marantz odpowiednie Ohm głośników. Dobra wentylacja. 

Sygnał wejściowy na 0 i głośniki na 0

1 minutę temu, Plaku napisał:

Sygnał wejściowy na 0 i głośniki na 0

Mało prawdopodobne, ale możliwe. Mam Marantz i czasem strajkuje. Spróbuj dokładnie tak, jak na rysunku

Jeśli reset nie pomoże to odłącz zasilanie na 30 sekund i jeszcze raz tak, jak na tm rysunku. Tam są takie zabezpieczenia, że niełatwo go zepsuć 

13 minut temu, Plaku napisał:

Sygnał wejściowy na 0 i głośniki na 0

Mało prawdopodobne, ale możliwe. Mam Marantz i czasem strajkuje. Spróbuj dokładnie tak, jak na rysunku

Jeśli reset nie pomoże to odłącz zasilanie na 30 sekund i jeszcze raz tak, jak na tm rysunku. Tam są takie zabezpieczenia, że niełatwo go zepsuć 

Ktoś napisał, że ten Marantz jest kiepski jak na standardy i trzeba 50 lub 40.Jakie standardy. Kupiłeś świetny amplituner. To nie jest Diora z lat 80-tych, tylko Marantz. Nie da się go ot tak zepsuć. Stawiam na Tolka Banana-młodsi nie wie wiedzą, co to znaczy. 

19 godzin temu, Adrian Król napisał:

Tak ma być głośno 🙂

Niestety marantz nie rusza trzeba go naprawić. 

To co mam zrobić żeby grało głośno i się nie psuło 🙂

Jest problem z kolumnami?

CEmu producent napisał na kolumnach 8 ohm?

Trochę to irytujące bo to nie są tanie kolumny 🤔

Tak,  niestety to będzie to ostatnie bo przewody sprawdziłem, wzmacniacz ostudzony i niestety lampka pomarańczowa miga nadal .

Zostaje serwis 

Tylko martwi mnie że jak mi go zrobią to ja znowu przywalę i znowu będzie to samo. 

Zanim się spaliło grało bardzo ładnie. 

Nie chciał bym wprowadzać zmian w ustawieniach marantza wpływających na pogorszenie parametrów dzwieku 🤔

Nie wiem, czy w dobrym miejscu się wpisałem. Jeśli uda mi się wrzucić zdjęcie, zrób tak, jak ono mówi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Plaku napisał:

Ktoś napisał, że ten Marantz jest kiepski jak na standardy i trzeba 50 lub 40.Jakie standardy. Kupiłeś świetny amplituner. To nie jest Diora z lat 80-tych, tylko Marantz. Nie da się go ot tak zepsuć. Stawiam na Tolka Banana-młodsi nie wie wiedzą, co to znaczy. 

No gra to bardzo ładnie ale coś poszło nie tak być może faktycznie jakieś zwarcie kabli glosnikowych ale już wszystkie te procedury reset przywracanie ustawień zrobiłem i nic. 

No chyba że mam to powtórzyć 10-15 razy, to tak nie robiłem. 

Gdyby nie ta awaria to naprawdę byłem zadowolony grało aż ciarki przechodziły, nie wiem czy to zasługa kolumn czy marantza. 

Dioda faktycznie sygnalizuje jakieś zwarcie w układzie glosnikowym abo wewnętrznym.  Czyli to niekoniecznie przegrzanie zwłaszcza że teraz syn mówi że Marantz nie był gorący tylko ciepły ( wyczowalne ciepło pod ręką)

Myślę lekko ciepły taki sprzęt może być. 🤔

No nic spakuję go, pojedzie na naprawę do serwisu to się dowiemy co się stało. 

Bo chyba pomysły na reanimacje się skończyły. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tomek72 napisał:

Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie

Kwestia tego bardziej jaka mają charakterystykę. Tutaj jest od 100 do 500 duży spadek. Surroundy mogą zachowywać się zupełnie inaczej.

 

31 minut temu, Adrian Król napisał:

Bo chyba pomysły na reanimacje się skończyły

Próbowałeś te wszystkie operacje które sugerowali koledzy wykonać przy podpiętym tylko i wyłącznie zasilaniu? Wszystkie glosniki out, subwoofer out, hdmi out. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adrian Król napisał:

Myślę lekko ciepły taki sprzęt może być. 🤔

Musi być jak pracuje

3 minuty temu, PanKlor napisał:
1 godzinę temu, tomek72 napisał:

Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie

Kwestia tego bardziej jaka mają charakterystykę. Tutaj jest od 100 do 500 duży spadek. Surroundy mogą zachowywać się zupełnie inaczej.

zgadza się, najpierw sprawdzić charakterystykę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plaku napisał:

Ktoś napisał, że ten Marantz jest kiepski jak na standardy i trzeba 50 lub 40.Jakie standardy. Kupiłeś świetny amplituner. To nie jest Diora z lat 80-tych, tylko Marantz. Nie da się go ot tak zepsuć. Stawiam na Tolka Banana-młodsi nie wie wiedzą, co to znaczy. 

1 godzinę temu, Adrian Król napisał:

No gra to bardzo ładnie (...) Gdyby nie ta awaria to naprawdę byłem zadowolony grało aż ciarki przechodziły, nie wiem czy to zasługa kolumn czy marantza.

2 godziny temu, tomek72 napisał:

U mnie Marantz SR5013

No to jest nas już czworo.  Gdyby nie moja żona :) której uwagę przykuł oryginalny i ładny wygląd, to nigdy bym nie usłyszał, że ta marka robi tak świetnie brzmiące amplitunery. U mnie Marantz wielokanałowy do KD, a tak dobrze gra w stereo.

"Stawiam na Tolka Banana" - a to dobre :D 

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adrian Król napisał:
1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Próbowałeś te wszystkie operacje które sugerowali koledzy wykonać przy podpiętym tylko i wyłącznie zasilaniu? Wszystkie glosniki out, subwoofer out, hdmi out. 

Tak. 

Dzwoń jutro do jakiegoś autoryzowanego sklepu Denon/Marantz, to może tak jak mnie kiedyś, coś i Tobie podpowiedzą w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie

Pozostałe na razie byle jakie ale będą fokale.

Jeśli chodzi o filmy to nie słucham aż tak głośno, myślę że na filmach ten marantz się tak nie zmęczy. 

11 minut temu, AutoPirat napisał:

Dzwoń jutro do jakiegoś autoryzowanego sklepu Denon/Marantz, to może tak jak mnie kiedyś, coś i Tobie podpowiedzą w tym temacie.

Sprzęt już spakowany jutro zabiera kurier.  Jak tylko dowiem się co się stało dam wam wszystkim znać. 

Puki co dziękuję wszystkim za pomoc i dobre wskazówki 

Dziwnie trochę w chalupie bez sprzętu audio 😒

 

Edytowano przez Adrian Król
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu proszę, ...oto jaką otrzymałem swego czasu odpowiedź od dystrybutora w sprawie końcówki Marantz:

"Podłączając 4 ohmowe głośniki do tego modelu MM7025 - będzie to działać. Ale jest to działanie wbrew zaleceniom producenta. Wynik tego będzie taki, że końcówka mocy prędzej czy później się podda, pytanie czy prędzej czy później."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
19 godzin temu, AutoPirat napisał:

Podłączając 4 ohmowe głośniki do tego modelu MM7025 - będzie to działać. Ale jest to działanie wbrew zaleceniom producenta. Wynik tego będzie taki, że końcówka mocy prędzej czy później się podda, pytanie czy prędzej czy później."

Mam jeszcze pytanie 

Czy taki wzmacniacz marantz model 50 końcówka mocy będzie działać z tymi kolumnami fokal aria 936 ,czy to jest też za słabe?

Jeśli za słabe to czy marantz model 30 będzie ok?

Edytowano przez Adrian Król
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adrian Król napisał:

Czy taki wzmacniacz marantz model 50 końcówka mocy będzie działać z tymi kolumnami fokal aria 936 ,czy to jest też za słabe?

Wbrew pozorom, to do głośników, i to nawet przy głośnym słuchaniu nie jest dostarczanych kilkaset, a co najwyżej kilkadziesiąt watów.

I najważniejsze, to co widzisz na papierze, to tylko "głupocizna" - cyfry. Masz doskonały przykład ze swoimi głośnikami - na papierze 8ohm, a jak pisali przedmówcy, to schodzą aż do 2.8ohm?

Dla porównania: U mnie stoi Marantz Cinema 70s (2x50W), ma ustawiony selektor na 4ohm, głośniki też podłogowe (porównywalne do Twoich). Rzadko i krótko wkręcałem na 80% . Nic się nie działo - odpukać. (teraz gra z końcówką mocy, ale cały czas zastanawiam się, czy jest potrzebna).

Ostatnio miałem przez chwilę starszy wzmacniacz "LUXMAN" 2x30W i dobrze grało. A jeszcze wcześniej "PIONEER" 2x55W i słychać było, że nie dawał rady, a po zmianie na 2x85 było ok. 

Znowu te  cyferki, cyferki i cyferki, które na końcu przy odsłuchu kompletnie nijak się nie mają do niczego.

Natomiast sądzę, że jednak warto byłoby zastosować się do zalecenia producenta i ustawić selektor na 4ohm :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinema 50 to nie jest koncowka mocy tylko amplituner kina. Niewiele mocniejszy od Cinema 60. Może się okazać, że miałeś pecha i po serwisie Twój bedzie grał dalej. Nikt też nie zagwarantuje Ci, że będzie to grało poza specyfikacja i będzie Ci się podobało. Poczekaj aż Twój wróci z serwisu, ustaw 4 Ohm i posłuchaj. Dopiero wtedy podejmuj decyzję. Oczywiście im wyższy model tym zapas mocy i konstrukcja lepiej do tego dostosowana ale jak to ma przede wszystkim głośno grać to kupowanie Cinema 30 jest niezbyt opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

Cinema 50 to nie jest koncowka mocy tylko amplituner kina. Niewiele mocniejszy od Cinema 60. Może się okazać, że miałeś pecha i po serwisie Twój bedzie grał dalej. Nikt też nie zagwarantuje Ci, że będzie to grało poza specyfikacja i będzie Ci się podobało. Poczekaj aż Twój wróci z serwisu, ustaw 4 Ohm i posłuchaj. Dopiero wtedy podejmuj decyzję. Oczywiście im wyższy model tym zapas mocy i konstrukcja lepiej do tego dostosowana ale jak to ma przede wszystkim głośno grać to kupowanie Cinema 30 jest niezbyt opłacalne.

Nie nie, pytałem o wzmacniacz stereo marantz model 50 a nie amplituner 

Model 50 ewentualnie 30

https://allegro.pl/oferta/marantz-model-50-zintegrowany-wzmacniacz-stereo-premium-70w-czarny-15321920059

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-marantz-model-30-czarny-12375465234

 

1 godzinę temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Kupuj mocną końcówkę na fronty, taką z 300w na kanał przy 4 ohm. Zobaczysz jak będzie grać 😀

No 300w przy 4 Ohm to nie wiem czy mnie będzie stać bo 3 razy  słabsze kosztują w okolicach 10 tys 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...